یقه مناسب اندام خود را پیدا کنید

این که لباس باید مناسب اندام شما باشد تنها محدود به سیلوئت و شکل دامن نیست بلکه یقه نیز در این میان نقش مهمی ایفا می‌کند. یقه مناسب می‌تواند اندام شما را کشیده‌تر و جذاب‌تر کند و ایرادهای آن را بپوشاند. اما یقه مناسب برای هر فرم اندام چیست؟ این مقاله را بخوانید و یقه مناسب اندام خود را پیدا کنید.

برای خانم هایی که سینه‌های بزرگی دارند

یقه هفت برای این خانم‌ها یک خطر بزرگ است و هر چه یقه بسته‌تر باشد بهتر است. یقه اسکوپ بهترین انتخاب برای خانم‌هایی با این فرم اندام است اما زیادی بسته بودن یقه  مثل یقه اسکی نیز باعث می‌شود سینه افتاده به نظر برسد.

خانم‌هایی که سینه‌های کوچکی دارند

خانم‌های نقطه مقابل مورد قبلی باید یقه‌هایی را انتخاب کنند که در بالاتنه ایجاد حجم کند. یقه کراواتی، یقه پاپیونی و یقه چین‌دار این کار را به خوبی انجام می‌دهند.

خانم‌هایی که شانه پهنی دارند

خانم‌هایی که هیکل ورزشکاری و شانه‌های عریض دارند برای زنانه کردن اندام خود باید از یقه‌های دراپه، یقه‌ها مدل پیراهنی که دکمه دارند و یقه‌های شل استفاده کنند.

خانم‌هایی که شانه کم عرضی دارند

این افراد باید از لباس‌هایی استفاده کنند که یقه ایستاده و بلند دارند استفاده کنند. اگر لباس آستین حلقه‌ای بوده و شانه‌های آن باز باشد نتیجه بهتری خواهید گرفت.

خانم‌هایی که بازوهای چاقی دارند

برای این که بازوهای خود را لاغرتر نشان دهید بهتر است از لباس‌هایی که یقه هفت ملایم دارند استفاده کنید تا توجه به میانه بدن و نه بازوها جلب شود.

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

یقه مناسب اندام خود را پیدا کنید

مطالب مرتبط:

1-  چطور گردنبند مناسب هر یقه پیدا کنیم؟

2-  مراحل انتخاب لباس مجلسی مناسب

3-  محبوب ترین مدل های لباس کوتاه مجلسی

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :