لیلا حاتمی، گلزار و ترانه علیدوستی وقتی عاشق شدند چه شکلی بودند؟ کل ایران عاشق شما شدند!

روایت عشق در سینما از آن دسته سوژه‌هایی‌ست که همواره بیننده را منقلب می‌کند. معمولا هم آثار عاشقانه در زمره پرمخاطب‌ترین‌ها قرار می‌گیرند و اگر کیفیت همراه این قسمت از ساخته‌های سینمایی شود خب طبیعتا به صندوقچه خاطرات چندین نسل سنجاق می‌شوند. در این مطلب به سراغ عاشقان جذاب تاریخ سینمای ایران رفتیم. با چی بپوشم همراه باشید.

ad banner

عاشقان سینمای ایران

فریبرز عرب‌نیا / سلطان

عاشقان خوش استایل سینمای ایران

سال 49 بود که مسعود کیمیایی پس از «قیصر» به سراغ ساخت «رضا موتوری» رفت. رضا عشق سینما بود مثل سلطان که 26 سال بعد با همان استایل توسط کیمیایی خلق شد. سلطان (فریبرز عرب‌نیا) و مریم (هدیه تهرانی) به واسطه جیب‌بری ناصر رفیق سلطان دل به هم می‌بندند!

عاشقان خوش استایل سینمای ایران

نخستین فیلم هدیه تهرانی یک نقطه عطف در سینمای دهه هفتاد شد. جایی که پسر موتورسوار با سوزوکی سفید و عینک خاصش قاپ دل مریم را می‌دزدد. سلطان درگیر هیچ سویه‌ای از رسمیت نمی‌شود و با استایل کژوآلی که از تیشرت سفید و سوییشرت سورمه‌ای تشکیل می‌شد خود را در قامت یک جوان جسور و عاشق نشان می‌دهد. در واقع او همان کسی‌ست که با ویراژهایش علاوه بر قلب مریم، بر خیابان‌های تهران هم سلطنت می‌کند.

مهدی احمدی / شب‌های روشن

عاشقان خوش استایل سینمای ایران

یکی از بازسازی‌های موفق و به یاد ماندنی سیمای ایران، شب‌های روشن به کارگردانی فرزاد موتمن است. مهدی احمدی که استاد ادبیات است، دچار یاس فلسفی شده و در یکی از همین شب‌های انزوا به رویا (هانیه توسلی) برمی‌خورد و درام عشق و حسرت آغاز می‌شود.

عاشقان خوش استایل سینمای ایران

کارگردان، شمایل یک استاد ادبیات را با پالتوی بلند، شال‌ گردن ساده و پیراهن یقه دکمه‌دار به بیننده نشان می‌دهد. مردی که آرام سخن می‌گوید و اصولا برای دلش زندگی می‌کند. او در انزوای مقدسش همواره بار حسرت را به دور کشیده و قرار نیست که به مقصودش برسد. از حق نگذریم، مهدی احمدی شایسته‌ترین فردی بود که می‌توانست این کاراکتر خاص  را بازی کند.

لیلا حاتمی / در دنیای تو ساعت چند است؟

عاشقان خوش استایل سینمای ایران

فرزند خلف علی حاتمی از زنان برجسته‌ی سینمای ایران به شمار می‌آید و کارنامه حضورش در فستیوال‌های بزرگ بین‌المللی موید همین امر است. درام دلنشین «در دنیای تو ساعت چند است؟» شاید چندان پر سر و صدا و پر بیننده نشد اما با تکیه بر بعد فنی و بازی‌های درست، اثر موفقی‌ست که می‌تواند در لیست قدرنادیده‌‌ترین ساخته‌های ایرانی باشد.

عاشقان خوش استایل سینمای ایران

روایتی خاص و لطیف از عشق و خاطره  که با بازگشت گلی (لیلا حاتمی) از فرانسه به رشت، فرهاد (علی مصفا) را دوباره زنده می‌کند. طراحی صحنه و لباس این فیلم در نوع خود مثال‌زدنی‌ست و نکته‌ای که خیلی به چشم می‌آید، استایل‌های شیک و جذاب لیلا حاتمی‌ست. زنی خوشتیپ در خیابان‌های زیبای رشت که برای بیننده کلاس آموزشی خوشپوشی گذاشته. پالتو، عضو ثابت استایل اوست و با ترکیب رنگ‌های سبز و سفید، پالت رنگی او بر روی سنگفرش‌های رشت تکمیل می‌شود.

محمدرضا گلزار و کتایون ریاحی / شام آخر

عاشقان خوش استایل سینمای ایران

«شام آخر» روایت استاد دانشگاهی‌ست که پس بیست و شش سال زندگی مشترک، به مشکلات جدی برخورده و انگار که زندگی‌‍اش به بن‌بست رسیده. پس از جدایی، از علاقه یکی از شاگردانش به نام مانی معترف با بازی محمدرضا گلزار با خبر می‌شود. «شام آخر» داستان عشق آتشین و به ظاهر غیرممکن میهن مشرقی (کتایون ریاحی) و شاگرد جوانش است.

عاشقان خوش استایل سینمای ایران

رضا گلزار در این فیلم یک دانشجوی خوشتیپ و به اصثطلاح عامیانه دخترکش است. او خب در دو دهه اخیر محبوب دل دختران سرزمینمان بوده و با استایل مد روزش (پیراهن نخی + تیشرت ساده) در این فیلم دل استادش را هم برده. از آن طرف، کتایون ریاحی نیز را داریم که ذاتا انسان زیباییست و طراح صحنه و لباس اثر به خوبی توانسته او را با حال و هوای کاراکترش همگام کند. طلاقی عشق دو انسان ذاتا جذاب در این فیلم از اتفاقات تاثیرگذار داستان است.

بهروز وثوقی / ممل آمریکایی

عاشقان خوش استایل سینمای ایران

سال 53، شاپور قریب یک کاراکتر خاطره‌انگیز را به سینمای ایران اضافه کرد. جوانی ملقب به «ممل آمریکایی» که اصلی‌ترین هدف زندگی‌اش سفر به آمریکا است. او در این راه، بارها و بارها مسیر زندگی‌اش دستخوش تغییرات می‌شود.

عاشقان خوش استایل سینمای ایران

وثوقی در یکی از پست‌های حساب اینستاگرامی خود که مرتبط با فیلم«ممل امریکایی» است می‌نویسد: «توی دنیا از این کت شلوار دوتا درست شده یکی واسه من یکی واسه برت لنکستر!» البته که بیراه هم نیست، چون اصلا همین کت و شلوار و صدالبته مدل موهای فر بهروز در این فیلم، ما را ترغیب به آوردن نامش در این لیست کرد؛ کما اینکه خودش در صدر هر لیستی تکیه زده و کاردرست‌ترین سینمای ماست.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

تحریریه چی بپوشم
نویسنده: تحریریه چی بپوشم


دیدگاه شما

Abra در تاریخ 28 آگوست 2023

تو بهترینیییییی🥺❤ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :