فقط این چند آیتم باید در کیف لوازم آرایش‌تان باشند؛ بقیه را دور بریزید!

کیف آرایش پروپیمان و سنگینی دارید؟ از این بابت ناراحت هستید و حملش برایتان در کیف دستی سخت است؟ تازه اهل آرایش‌کردن شده‌اید و می‌خواهید بدانید که چه لوازم آرایشی درون کیفتان بگذارید؟ اجازه بدهید که در این مقاله برایتان از اصلی‌ترین و مهم‌ترین لوازم آرایش بگوییم. بعد از پایان این متن متوجه می‌شوید که باید چه چیزی به همراه داشته باشید تا همیشه و همه‌جا بتوانید راحت و تمیز آرایش کنید. با ما همراه باشید.

لوازم ضروری کیف آرایش

1. کرم ضدآفتاب

یکی از مهم‌ترین گزینه‌هایی که باید همیشه در کیف آرایشتان باشد، همین ضدآفتاب است. این کرم‌ها برای سلامت پوستتان واجب و ضروری‌اند. زمانی که قرار است از منزل بیرون بروید، باید حتما این کرم‌ها را استفاده کنید تا پوست بدنتان در ناحیه صورت، دست‌ها و هر بخش دیگری که زیر نور خورشید قرار می‌گیرد، از اشعه‌های مضر در امان بماند. کرم‌های ضدآفتابی تهیه کنید که رنگی هستند. اگر این کرم‌ها با پوستتان در تناسب قرار داشته باشند، می‌توانند نقش کرم‌پودر را هم بازی کنند. در نتیجه، صورتتان یک‌دست می‌شود و پایه آرایش‌کردن هم فراهم می‌شود. لازم نیست که کرم‌پودرهای سنگین با خود داشته باشید یا پودر را در کیفتان نگه دارید. کرم ضدآفتاب رنگی باکیفیتی بخرید که با نوع و رنگ پوستتان در تناسب است.

2. پرایمر یا کرم مرطوب‌کننده

پرایمر یا کرم مرطوب‌کننده هم از واجبات کیف آرایش است. با وجود این‌ مورد می‌توانید پوست صورت و دست‌ها را مرطوب کنید تا شاداب‌تر جلوه کنند. یکی از مهم‌ترین نکات درباره زیبایی چهره، داشتن پوستی سالم و شاداب است. از مهم‌ترین روش‌های شاداب و جوان‌سازی پوست هم شفاف و مرطوب‌ نگه‌داشتن آن است. باید پوستتان را آب‌رسانی کنید. هم آب کافی بنوشید و هم از کرم‌های خوب و مناسب بهره ببرید.

3. کانسیلر

کانسیلرها هم چند دهه است که جایگاه مهمی در آرایش پیدا کرده‌اند. با وجود این لوازم آرایشی می‌توانید پوست‌تان را صاف‌تر و زیباتر کنید. کانسیلرها انواع مختلفی دارند و برای انواع پوست و در رنگ‌های گوناگون عرضه می‌شوند. بیشتر برندها هم محصولاتشان را در قالب تویوپی ارائه می‌کنند. در این صورت، قراردادن وسیله در کیف آرایش و استفاده از آن برایتان ساده‌تر می‌شود. به‌دنبال محصولی بگردید که مناسب نوع پوست و رنگش است. در انتخاب لوازم آرایشی مربوط به پوست به کیفیت محصول و برند هم توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر کیفیت محصولات پوستی مناسب نباشد، نه‌تنها زیباتر نخواهید شد بلکه پوستتان آسیب‌های زیادی هم خواهد دید.

4. مداد ابرو

فرم و شکل ابروها هم اثرگذاری فوق‌العاده‌ای روی زیبایی صورت دارد. وجود یک مداد مناسب در کیف آرایش هم ضروری به‌نظر می‌رسد. رنگ مدادی که تهیه می‌کنید، باید با رنگ ابروهایتان در هماهنگی قرار داشته باشد. در غیر این صورت، نتیجه آنچنان جذاب نخواهد بود. مداد ابرو هم باید نرمی کافی داشته باشد و به‌راحتی روی پوست کشیده شود. اگر زبر باشد، پوستتان را تحریک می‌کند و آزار می‌دهد.

5. خط چشم

دنیای مدل‌های خط‌ چشم‌کشیدن بسیار متنوع است. بنا به اینکه شکل چشم‌هایتان چگونه است، دست به کشیدن خط چشم بزنید. همیشه این وسیله را در کیف آرایش داشته باشید. یادتان باشد که گاهی فقط یک خط چشم ساده به‌همراه رژ می‌تواند چهره‌تان را بسیار زیبا و البته بی‌نیاز از لوازم آرایش دیگر کند. چنانچه در کشیدن خط چشم خبره نیستید، حتما نگاهی به آموزش‌های رنگارنگ کشیدن آن بیاندازید و حواستان باشد که درست و اصولی این کار را انجام بدهید تا حالت چشم‌هایتان زیباتر شود.

6. ریمل

ریمل هم می‌تواند یکی از لوازم آرایشی دائمی و همیشگی در کیف آرایش باشد. مژه‌ها با این وسیله آرایشی پررنگ‌تر و خوش‌حالت‌تر می‌شوند. ریمل هم انواعی دارد که باید در خریدش دقت کنید و ببینید که هدفتان بلندکردن مژه‌ها است یا پرپشت‌کردن آن. بنا به این موضوع درباره نوع مناسب تصمیم‌گیری می‌کنید.

7. رژ یا محصولات مشابه

رژ لب هم از آن مواردی است که باید حتما درمیان محصولات کیف آرایش جای مناسبی برایش در نظر بگیریم. کیف‌های آرایش بدون رژ یا محصولات مربوط به آرایش لب بسیار بی‌معنا می‌شوند. اگر هم اهل استفاده از رژ نباشید، وجود بالم لب یا تینت دیگر ضروری خواهد بود. این لوازم آرایشی می‌توانند شادابی صورت را چند برابر کنند. بسیاری از افراد فقط با یک رژ لب می‌توانند حالتی پیدا کنند که انگار آرایش زیادی کرده‌اند و زیباتر می‌شوند.

8. پالت سایه کوچک

در کیف لوازم آرایشتان جایی هم برای پالتی مناسب سایه‌ای فرار بدهید که با رنگ پوستتان هماهنگی دارد. بنا به اینکه آرایش چشم‌هایتان چگونه است و مدلشان چطور است، سایه‌هایی در رنگ‌های مختلف می‌توانند شما را زیباتر کنند. لازم نیست که سراغ سایه‌ای با چندین و چند رنگ بروید، پالت رنگی محدود و کوچک برایتان کافی خواهد بود.

9. براش کوچک

براش‌هایی هم در کیف آرایشی به‌همراه داشته باشید تا در طول آرایش‌کردن به کمکتان بیایند و آرایش را به‌خوبی روی پوستتان پخش کنند. براش‌های سفری در قالب و شکلی مناسب طراحی می‌شوند و مدلشان طوری است که راحت در کیف قرار می‌گیرند. می‌توانید روی آنها حساب کنید و به عنوان عضوی مهم به کیف آرایشتان، راهشان بدهید.

10. لاک

لوازم ضروری کیف آرایش

شاید فکر کنید که لاک جای مهمی در کیف آرایش ندارد اما اشتباه نکنید. تمیزی و زیبایی ناخن‌ها بخش بسیار مهمی در زیباتر جلوه‌کردن شما دارد. سعی کنید که ناخن‌ها را تمیز و مرتب نگه دارید و با لاکی متناسب، زیباترشان کنید. انتخاب رنگ لاک با خودتان و بنا به رنگ پوست و سلیقه‌تان است. روش‌های متنوعی برای درست‌کردن ناخن‌ها با رنگ‌های مختلف لاک یا یک رنگ واحد وجود دارد. خودتان ببینید که سلیقه‌تان چطور است و چه مدلی را می‌پسندید. به‌جای سرزدن به سالن‌های آرایش برای درست‌کردن ناخن هم می‌توانید از روش‌های متنوعی کمک بگیرید که آموزش درست‌کردن ناخن‌ها و لاک‌زدن را به شما آموزش می‌دهند.

در آخر

با هم نگاهی به محتویات مناسب برای کیف‌ آرایش داشتیم. لازم نیست که انواع و اقسام لوازم آرایشی را در کیف داشته باشید تا زیباتر شوید و به‌خوبی آرایش کنید. چند مدل وسیله و لوازم آرایش کلی کافی است و می‌تواند به شما در رسیدن به چهره و ظاهری منظم، زیباتر و مرتب‌تر کمک کند. با فهرست مطرح‌شده از سوی ما موافق هستید؟ نظرتان چیست؟ اگر بخواهیم چیزی را از این فهرست کم و موردی دیگر را اضافه کنیم، مسیر پیش رویمان چه خواهد بود؟ منتظر نظراتتان هستیم.

نیلوفر شهدوست
نویسنده: نیلوفر شهدوست


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :