اشتباهات رایج در رنگ کردن ابرو + پیشنهاد خرید

رنگ کردن ابرو در ظاهر کار ساده‌‌ای است اما همین کار ساده نکات و تکنیک‌های بسیار مهمی دارد که می‌تواند بسیار مهم و ضروری باشد. در حال حاضر رنگ کردن ابرو و نحوه انجام آن، برای خانم‌ها یک دغدغه‌ است. برخی اعتقاد دارند رنگ کردن ابرو بسیار مضر است و بهتر است تا حد امکان از این کار خودداری شود؛ در هر حال در این مقاله به اشتباهات رایج در رنگ کردن ابرو می‌پردازیم تا در صورت رنگ ابرو دچار کم‌ترین آسیب شوید. با چی بپوشم همراه باشید.

استفاده از رنگ ابروی مناسب

موهای ابرو معمولا حساس‌تر از موی سر است. به همین خاطر استفاده از رنگ مو برای رنگ کردن ابرو می‌تواند بسیار مضر باشد. همچنین ابروی هم‌رنگ با موی سر خیلی جذابیت ندارد به همین دلیل بهتر است رنگ ابرو همیشه دو درجه با رنگ مو متفاوت باشد. اگر رنگ موهایتان روشن است از رنگ ابروی دو درجه تیره استفاده کنید و اگر رنگ مو تیره دارید از رنگ مویی دو درجه روشن کمک بگیرید. همچنین کیفیت رنگ مو با شستشو به وسیله شامپو کم می‌شود و ممکن است رنگ ابرویتان بعد چند روز با رنگ مورد نظرتان متفاوت شود، استفاده از رنگ مخصوص ابرو تغییر رنگ‌ ابرو را تا حد امکان کاهش می‌دهد.
اشتباهات رایج در رنگ کردن ابرو

تا حد امکان از دکلره برای ابرو استفاده نکنید

کسانی که ابروهای ضخیم و بسیار تیره دارند، برای روشن کردن آن‌ها معمولا سراغ دکلره و مواد بی رنگ کننده می‌روند، اما باید بدانید بهتر است تا حد امکان از دکلره برای رنگ کردن ابرو استفاده نکنید. پودر دکلره در هنگام ترکیب از خود گازی متصاعد می‌کند که سمی است و می‌تواند به چشم آسیب بزند.
اشتباهات رایج در رنگ کردن ابرو

پوشش موهای سفید ابرو با رنگ ابرو

بسیاری از خانم‌ها قبل از رنگ کردن ابرو، موهای سفید ابروی خود را با مو چین می‌کنند. ولی پیشنهاد می‌کنیم این کار را نکنید زیرا کندن موهای سفید باعث بیشتر شدن موهای سفید می‌شود، شما می‌توانید به راحتی با رنگ کردن ابرو موهای سفید را زیر رنگ پنهان کنید و نیازی به کندن موهای سفید داخل ابرو نیست.
اشتباهات رایج در رنگ کردن ابرو

تجدید رنگ ابرو

موهای ابرو خیلی زود رشد می‌کنند و رنگ اولیه خود را از دست می‌دهد، همچنین رنگ ابرو بر اثر شستشو زودتر کم‌رنگ می‌شود. پس بهتر است زمانی که متوجه شدید رنگ ابروی شما کیفیتش را از دست داد، دوباره آن را تجدید کنید.

رنگ کردن مژه

مژه قسمت حساسی است که رنگ کردن آن، می‌تواند بسیار خطرناک باشد. رنگ کردن ابرو می‌تواند باعث ریزش مژه و مشکل بینایی شود. توجه داشته باشید چه به سالن‌های زیبایی بروید و چه در خانه مژه‌هایتان را رنگ کنید، خودتان را در معرض خطر تحریک شدن چشم و پوستتان و حتی در شرایط بد، کوری قرار می‌دهید. همچنین، رنگ کردن، مژه‌ها را بلند و ضخیم نمی‌کند. فقط آنها را بهتر نشان می‌دهد. اگر مژه‌هایتان تیره ولی کوتاه و پراکنده است، رنگ کردن برای شما فایده ندارد.
اشتباهات رایج در رنگ کردن ابرو
نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :