نیلوفر شهدوست در
40,584

آقایان کت چرم را چطور ست کنند؟ 5 ایده جذاب برای آقایانی که می‌خواهند زمستان امسال بدرخشند!

آقایان کت چرم را چطور ست کنند؟ 5 ایده جذاب برای آقایانی که می‌خواهند زمستان امسال بدرخشند!

کت‌های چرمی هیچ‌گاه دنیای مدوفشن را ترک نمی‌کنند. این کت‌ها در سبک‌ها و مدل‌های بسیار متنوعی در بازار موجودند و برای افرادی با طیف وسیعی از سلایق کاربردی‌اند. امسال هم از لباس‌های چرمی در طول زمستان زیاد استفاده می‌شود. در این مقاله، به سراغ کت‌های چرمی مردانه رفته‌ایم، تا با هم ببینیم که مردان باید چطور کت چرمی‌شان را در استایلی زیبا و مناسب سِت کنند و بپوشند. با ما همراه باشید.

ست کردن کت چرم مردانه

لایه‌لایه‌پوشی

ست کردن کت چرم مردانه

یکی از جذاب‌ترین ایده‌های طراحی استایلی اسپرت، پوشیدن لباس‌ها به‌شکل لایه‌لایه است. با وجود چنین انتخابی می‌توانید شیک‌پوش، راحت و در عین‌حال خاص به‌نظر برسید. البته اگر اصول این کار را رعایت نکنید، امکان دارد که کمی نامرتب و شلخته به‌نظر برسید. پس حواستان را حسابی جمع کنید و یادتان باشد که در چنین تیپ و استایلی باید به تناسب میان جنس لباس‌ها و رنگشان دقت کافی داشته باشید. برای لایه‌لایه‌پوشی کت چرم و لباس‌های دیگر، لازم است که تِم کتتان اسپرت باشد و برش و مدلی غیررسمی برایش در نظر گرفته شده باشد. برای مثال، در تصویر بالا مدلی از چنین استایلی را مشاهده می‌کنید. در این تصویر، کت چرمی اسپرت با پیراهن مردانه و تی‌شرت سِت شده است. چنین انتخاب‌هایی به متعادل‌شدن استایل کمک شایانی کرده‌اند. رنگ طوسی پیراهن و تی‌شرت سفید با هم بسیار هماهنگ است. شلوار جین هم که همیشه انتخاب بسیار مناسبی برای تیپ‌های غیررسمی است. یادتان باشد که شلوار جین، فارغ از رنگی که دارد با انواع رنگ‌ها سِت می‌شود.

با پلیور و کراوات

ست کردن کت چرم مردانه

چرم ویژگی‌های عجیبی دارد؛ هم می‌تواند به شکل‌گیری استایلی اسپرت کمک کند و هم با کمی دقت و خرج سلیقه، گزینه مناسبی برای ترتیب‌دادن تیپی رسمی است. در تصویر بالا هم نمونه‌هایی از استایل نیمه‌رسمی با کت‌های چرم را مشاهده می‌کنید. برای اینکه استایلتان با کت چرم از اسپرت‌بودن تمام و کمال خارج شود، نیاز به استفاده از یکی از عناصر پوششی رسمی دارید. چه چیزی بهتر از کراوات؟ با وجود کراوات و پیراهن مردانه می‌توانید کت چرمی را به‌سمت و سوی رسمی‌شدن ببرید. برای انتخاب شلوار، دستتان تاحدی باز است و می‌توانید از جین، کتان یا پارچه‌ای استفاده کنید. اما یادتان باشد که کفش‌ها اهمیت فوق‌العاده‌ای دارند. برای کفش باید به‌سراغ گزینه‌ای رسمی یا نیمه‌رسمی بروید. در غیر این صورت، تمام استایل زیر سوال می‌رود و دیگر خبری از آنچه می‌خواستید، نخواهد بود. در تصویر بالا، کراوات توانسته تیپ مدل‌ها را بسیار وزین و شیک کند.

با پیراهن مردانه

ست کردن کت چرم مردانه

پوشیدن پیراهن مردانه زیر کت چرمی هم از انتخاب‌هایی محافظه‌کارانه است که معمولا خروجی اشتباهی ندارد. بااین‌حال، باید بدانید که برخی اشتباهات فاحش در این زمینه می‌تواند منجر به نتایج ناخوشایند شود. برای مثال، یادتان باشد که اگر کت چرمی‌تان ضخیم است و برای فصل‌های سرد پاییز و زمستان طراحی شده، پوشیدن پیراهنی نازک و تابستانی زیر آن اصلا خوب از کار درنمی‌آید. از سوی دیگر، زمانی که کت چرمی بهاره‌ای به‌تن می‌کنید که حجیم نیست، باید از پیراهنی مناسب فصل کمک بگیرید. به‌طور کلی، در طراحی استایلتان به این دقت کنید که جنس و بافت بخش‌های مختلف لباس با یکدیگر در هماهنگی باشد. در تصویر بالا، از کت چرمی نسبتا سبکی با پیراهن نازک استفاده شده است. مدل یقه کت چرم هم ایستاده است و باعث شده که یقه پیراهن پرنقش و نگار بیشتر به چشم بیاید. دقت به چنین ظرایفی باعث می‌شود که خوش‌استایل‌تر باشید.

یقه اسکی

ست کردن کت چرم مردانه

یقه اسکی بر تن همه به‌خوبی نمی‌نشیند و گزینه‌ای است که برای افرادی با اندازه گردن مناسب توصیه می‌شود. اگر طول گردنتان زیاد از حد بلند یا کوتاه نیست، از این مورد زیر کت چرمتان استفاده کنید و خوش‌تیپ‌تر از همیشه شوید. ترکیب یقه اسکی مشکی، شلواری تیره و کت چرمی از طیف رنگی مشکی باعث می‌شود که بلندقدتر و کشیده‌تر هم دیده شوید. درمیان مدل‌های مختلف کت چرمی، تنوع زیادی وجود دارد و بنا به سلیقه و اندامتان می‌توانید به گزینه دلخواه نزدیک شوید. یادتان باشد که به تناسب میان برش و دوخت و مدل کت با اندامتان دقت کنید و صرفا به‌خاطر اینکه از کتی چرم خوشتان می‌آید، به‌سراغ آن نروید. رعایت تناسب میان مدل هر لباسی با اندام از اصول اولیه خوش‌پوشی است که نباید فراموش کنید.

کت و شلوار

ست کردن کت چرم مردانه

برخی از کت‌های چرمی آزاد هستند و امکان پوشیدن کت زیر آنها فراهم است. در فصول سرد سال و در موقعیتی رسمی می‌توانید از ترکیب کت‌وشلوار در کنار کت چرمی بهره ببرید. دقت کنید که دوخت و مدل کت چرمی‌تان باید رسمی باشد و آنقدر آزاد باشد که امکان پوشیدن کت در زیر آن فراهم شود. هم می‌توانید از ترکیب کت‌وشلوار ست در زیر کت چرمی بهره ببرید و هم از کتی که با شلواری مناسب هماهنگ شده است. در تصویر بالا هم نمونه‌ای از این استایل را مشاهده می‌کنید. کت خوش‌دوخت و نیمه‌رسمی طوسی با کراواتی از همین رنگ، پیراهنی سفید و شلواری جین در کنار کت چرمی با مدلی رسمی استفاده شده است. این انتخاب می‌تواند برای آقایانی توصیه شود که از پوشیدن کت‌وشلوارهای کاملا رسمی خوششان نمی‌آید. اگر اهل تیپ‌های کلاسیک هستید هم می‌توانید از کت‌وشلوار در زیر کت چرمی بلند یا کوتاه استفاده کنید. کت‌های چرمی بلند هم برای آقایانی با قامت کشیده گزینه‌ مطلوبی از کار درمی‌آیند.

در آخر

کت‌های چرم از آن عناصر جذاب دنیای مدوفشن هستند که از سالیان طولانی به جایگاهی تثبیت‌شده رسیده‌اند. سایه این کت‌ها هیچ‌گاه از دنیای لباس‌های جذاب مردانه کم نشده و همیشه با طرح‌ها و مدل‌های مختلف از محبوب‌ترین‌ها بوده‌اند. اگر خواهان تدارک‌دیدن استایلی ساده اما شیک و مطلوب برای خود هستید، هرگز اهمیت و ارزش این مدل و جنس از کت‌ها را دست‌کم نگیرید. با یک کت چرمی مناسب، امکان طراحی استایل‌های شیک و متنوع فراوانی برایتان فراهم می‌شود. با وجود عناصر پوششی که قابلیت ست‌شدن در تیپ‌های مختلف را دارند، خوش پوش و متنوع ظاهر می‌شوید. کت‌های چرمی هم دقیقا یکی از همین عناصر پوششی هستند و وجودشان در کمد لباس‌هایتان می‌تواند ایده‌های متنوعی برای رقم‌زدن استایل‌های جذاب و گوناگون به شما پیشکش کند. درمیان، مدل‌هایی که مطرح شد از کدام پیشنهاد بیشتر استقبال می‌کنید؟ اگر بنا باشد که خودتان تیپ و استایلی با کت چرمی در نظر بگیرید، از چه عناصر پوششی دیگری کمک می‌گیرید؟ نظراتتان را با ما به‌ اشتراک بگذارید.دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :