مصی روشن در
1,742

آقای پاکدل، روا بود که هر روز خوشتیپ و خوشتیپ‌تر شوید؟!

آقای پاکدل، روا بود که هر روز خوشتیپ و خوشتیپ‌تر شوید؟!

همه ما در طول زمان از نظر سبک و استایلی تغییر کرده‌ایم و بیشتر وقت‌ها نگاه کردن به گذشته هم شگفت زده‌مان کرده و هم اسباب خنده و شوخی را فراهم آورده است. آدم‌های معروف و به قولی سلبریتی‌ها به دلیل عکس‌های زیادی که از آن‌ها منتشر می‌شود، بیشتر در معرض قضاوت هستند و بارها پیش آمده که عکس‌های قدیم و جدید آن‌ها کنار هم گذاشته شده است؛ نه فقط برای نشان دادن گذر تاریخ که برای اینکه بگویند ببینید این شخصیتی که شما امروز خودتان را برایش می‌کشید؛ چی بود و چه شد!

استایل مهدی پاکدل از دیروز تا امروز

این موضوع شیرین مقایسه که همان طور که گفتیم لبه‌های تیزی هم می‌تواند پیدا کند؛ درباره مهدی پاکدل هم حسابی کار می‌کند. بازیگری که می‌توان از نظر تیپ و استایل زندگی‌اش را – تا به امروز البته- به دو دوره تقسیم کرد. یک دوره زمان مجردی و در واقع تا سال‌های ازدواج اولش، یعنی در نیمه سی سالگی و بعد از زمان جدایی و شروع تغییرات اساسی در استایل که با منتهی شدن به ازدواج با رعنا آزادی‌ور شدت هم گرفت.

استایل مهدی پاکدل از دیروز تا امروز

ته تغاری بازیگر در خانواده‌ای بازیگر

مهدی پاکدل دهه شصتی است؛ دقیق ترش او متولد سال ۱۳۵۹ در اصفهان است و گرافیک می‌خوانده اما درس را نیمه تمام گذاشته و انصراف داده و به طور جدی وارد عرصه بازیگری شده که در خانواده آن‌ها پیشینه هم داشت.

استایل مهدی پاکدل از دیروز تا امروز

حسین پاکدل برادر بزرگتر بازیگر سینما و تلویزیون و مدتی مدیر تئاتر شهر و… بوده؛ عاطفه رضوی – همسر برادرش- متمرکز روی بازیگری بوده و مسعود پاکدل هم در رشته عکاسی و برنامه‌سازی فعالیت می‌کرد و البته از حق نگذریم مهدی پاکدل از چهره و استایل بهتری از دو برادر برخوردار بود و روی صفحه شیشه‌ای تلویزیون و پرده سینما خوش‌تر درخشید.

استایل مهدی پاکدل از دیروز تا امروز

مهدی پاکدل، خوش تیپِ مثبت

مهدی از چهره‌ای با ویژگی‌هایی برخوردار بود که در قالب نقش‌های مثبت و البته نه خیلی فعال می‌گنجید. موهای‌اش در دوره اول بازیگری‌اش که بیشتر در تلویزیون خلاصه می‌شد؛ کوتاه بود و گاهی هم به پشت مو ختم می‌شد. موهایی تاب دار که در اوایل فرق از وسط بازشان می‌کرد.

استایل مهدی پاکدل از دیروز تا امروز

بیشتر وقتها ته ریش و سبیل داشت که در قسمت جلو بلندترشان می‌کرد و نزدیک به مدل ریش بزی می‌شد. (فقط نزدیک و نه این مدل!) از نظر پوشش هم یک جوان کاملا با تیپ معمولی و کلاسیک به حساب می‌آید که خیلی هم خوش لباس و اهل ست کردن نبود. مثلا در این عکس او کت مخمل کبریتی خردلی را با یک پلیور مشکی طرح دار سفید پوشیده است که اصلا سنخیتی باهم ندارند.

استایل مهدی پاکدل از دیروز تا امروز

مهدی پاکدل در این دوره خوش چهره‌گی ذاتی‌اش را داشت اما از تیپ اکتسابی بهره‌ای نبرده بود. او مانند همه دانشجوهای آن دهه شلوار لی سنگ شور با پلیور ساده و یا طرح ساده با رنگ‌های تیره و خنثی می‌پوشید.

استایل مهدی پاکدل از دیروز تا امروز

او عکسی با جلیقه‌ای که به خبرنگاری معروف است دارد که با پیراهن چارخانه نخی پوشیده است. شلوارش پارچه‌ای و از زمان عصر خط اتوست، کفش های‌اش کلاسیک مردانه و از همه جالب‌تر ژستی است که برای عکس های‌اش گرفته است. ژست معروف تکه دادن به دیوار؛ خیره شدن به بیرون کادر و البته «بالا بردن یک پا و زدن به دیوار» که دامادها و اهل عکس گرفتن‌ها حتما چند عکس این مدلی داشتند.

استایل مهدی پاکدل از دیروز تا امروز

موهایی که کوتاه می‌شوند و تیپی که اصلاح

در دوره میانی بازیگری مهدی پاکدل، او موهای‌اش را کوتاه کرد. مدلی که به او ظاهری مرتب‌تر می‌داد و دیگر شلوغی چهره قبلی را که تلفیق موی بلند و ابروهای کشیده و پر بود، نداشت. این زمان با بازی در سریال «ستایش» همراه شد که بینندگان زیادی داشت.

استایل مهدی پاکدل از دیروز تا امروز

دوره موهای کوتاه مهدی خیلی بلند نبود و با سفید و به قولی جوگندمی شدن موهای‌اش او وارد دوره‌ای دیگر از سبک و استایل شد که تا امروز می‌توان گفت، درخشان‌ترین زمان از این نظر در کارنامه او است.

استایل مهدی پاکدل از دیروز تا امروز

بازیگری که از این رو به آن روی شد

در این چند سال اخیر، مهدی پاکدل نه تنها حسابی استایل تغییر داده که به طور خیلی جدی در عرصه مد و پوشاک هم وارد شده است.
او یکی از مدل‌های اصلی «خانه مد راد» است که بیشتر طراحی‌های لباس و اکسسوری های‌اش الگو گرفته از دهه ۹۰ میلادی الهام می‌گیرد اما این مدل‌ها با سبک‌های سنتی ایران تلفیق پیدا کنند.

استایل مهدی پاکدل از دیروز تا امروز

امیر راد – موسس و طراح این برند- در این سال‌ها توانسته لباس های‌اش را به تن بسیاری از بازیگران از جمله محمدرضا گلزار، امیر آقایی، هوتن شکیبا، همایون ارشادی، الناز شاکردوست و پژمان بازغی کند.

استایل مهدی پاکدل از دیروز تا امروز

رهایی در دنیای مد

«یقین داریم مد میتواند امید و زیبایی را از پس هر انزوایی به خانه‌ها بیاورد؛ از آینده ایی برای ما بگوید که انسانها در کنار یکدیگر بی‌وقفه، میخندند و زندگی می‌کنند.» این شعار تبلیغاتی این برند است که مهدی در کنار پست‌هایی گذاشته که با کت این برند گرفته است.
تیپ‌های لاکچری و تجملاتی، ایستادن کنار ماشین‌های مدل بالا و حتی سیگار برگ کشیدن با بازی راحت مهدی پاکدل که خودش را در این نقش هم رها کرده است، دیدنی است.

استایل مهدی پاکدل از دیروز تا امروز

بازگشت به گذشته یا تغییر روالی به سوی آینده؟

مهدی پاکدل کمتر با تیپ اسپورت در مراسم و جشن‌های رسمی ظاهر می‌شود اما در پشت صحنه فیلم‌ها با عکس‌هایی که از خودش منتشر می‌کند، – مانند عکس زیر در سریال جیران-مشخص است، یک اسپورت‌پوش خوش تیپ است که به کلاه بیس بال هم علاقه دارد!

استایل مهدی پاکدل از دیروز تا امروز

حالا او دیگر آن بازیگر تازه وارد و مثبت و به قولی با شخصیت آرام و وارفته در کسوت پسر خوبِ مادر نیست و می‌تواند نقش‌های پر کشش‌تر و البته منفی را هم بازی کند و پشت نقشه‌ای باشد که هیچوقت کارگردان‌ها در روزهای اول برای او نمی‌دیدند!

با این حال راه درازی در مقابل بازیگر خوش تیپ وخوش‌پوش هست و باید ببینیم او در دهه بعدی به کدام سمت و سوی می‌رود.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

Bahar در تاریخ 18 جولای 2022

جذاب????

ناشناس در تاریخ 18 جولای 2022

خووشتیپ جذابارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :