آشنایی با مفهوم لاکچری در دنیای مد و لباس

0

حوزه مد و لباس یکی از حوزه‌هایی است که در چند دهه اخیر در میان مردم بسیار قابل توجه بوده است به طوری که یکی از دغدغه‌های بسیاری از افرادی که دوستدار این حوزه هستند انتخاب یک سبک پوشش بسیار شیک است. در میان انواع سبک‌های پوششی، نوعی سبک اخیرا رواج پیدا کرده است که آن را سبک لوکس نامیده‌اند. سبکی که کاملا لاکچری و به ظاهر بسیار گران قیمت می‌باشد. اما معنا و مفهوم دقیق لوکس بودن در چیست؟ معنی لاکچری چیست ؟ آیا پوشش به سبک لوکس فقط گران قیمتی را مد نظر دارد یا کیفیت هم در این سبک مهم است؟ آیا لوکس‌گرایی مختص ثروتمندان و انسان‌های معروف است؟ با چی بپوشم همراه باشید تا نگاهی کلی‌تر به این موضوع بیاندازیم تا معنا و مفهوم این موضوع را بیشتر درک کنیم.

 

معنی لاکچری چیست 

تعریف لوکس بودن در یک جمله کار بسیار دشواری است چرا که معنا و مفهوم بسیار وسیعی دارد اما بسیاری از طراحان بزرگ در حوزه مد و فشن و برندهای تجاری پوشاک لوکس و لاکچری را سمبل چیزهایی می‌دانند که با پوشاک و وسایل معمولی هم در ظاهر و هم در کیفیت متمایز است.

لاکچری چیست ؟ آشنایی با مفهوم لاکچری در دنیای مد و لباس

معنا و مفهوم لاکچری درست مانند ثروتمند بودن که در دوره‌ها و زمان‌های مختلف معنای متفاوتی داشته، دچار تغییر شده است به طوری که تا چند سال قبل همه گمان می‌بردند پوشش به سبک لوکس تنها مخصوص ثروتمندان است چرا که تمام لباس‌ها، اکسسوری و کفش‌های لوکس بسیار گران‌قیمت و خاص بودند اما امروزه پوشاک لاکچری معنای جدیدتری به خود گرفته است. و اما موضوع اصلی که درباره پوشش به سبک لوکس است. در این زمینه تحقیقات بسیار زیادی انجام شده است و همانطور که گفتیم معنا و مفهوم لوکس بودن در چند سال اخیر تغییر کرده است.

لاکچری چیست ؟ آشنایی با مفهوم لاکچری در دنیای مد و لباس

کدام پوشاک لوکس است؟

به طور کلی سبک لوکس سبکی است که در آن نهایت خلاقیت و کیفیت وجود داشته باشد در واقع به محصولی لوکس گفته می‎شود که با نمونه معمولی آن در بازار متمایز باشد حال این تمایز می‌تواند در شکل ظاهری و یا کیفیت جنس آن باشد. بسیاری از پوشاک و وسایل لوکس به علت طراحی‌های خلاقانه و پیچیده آنها است که گران‌تر شده‌اند. در پوشاک و وسایل لوکس، کیفیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همین موضوع سبب شده است که وسایل و لباس‌های لوکس عمر بیشتری داشته باشند.

آشنایی با مفهوم لاکچری در دنیای مد و لباس

منظور از پوشاک لاکچری چیست ؟ بسیاری از محصولات لوکس که در بازار ارائه می‌شوند تماما صنعتی نیستند و بخش‌هایی از آن‌ها با دست انجام می‌شود و به همین خاطر است که اهمیت و ارزش آن‌ها را دو چندان می‌شود. در طراحی تمامی محصولات لوکس و معروف شما الهامات مختلفی که شخص طراح از محیط پیرامونش گرفته است را مشاهده می‌کنید. یکی از برندهای لاکچری، گوچی است. به گفته طراحان این شرکت هر چیز پیچیده‌ای نمی‌تواند قطعا لوکس باشد و یا هر فرد ثروتمندی را نمیتوان لوکس‌گرا تلقی کرد. هر محصولی که لوکس تلقی شود باید استانداردهای لازم و ظریف‌کاری‌های لازم برای برجسته شدن و متمایز شدن و در عین حال راحتی را برای استفاده مصرف کننده در نظر داشته باشد.

لاکچری چیست ؟ آشنایی با مفهوم لاکچری در دنیای مد و لباس

لوکس بودن همیشه به معنای گران قیمت بودن یک چیز نیست و یا اینکه تنها ثروتمندان و ستاره‌های هالیوودی بتوانند لوکس باشند. لوکس بودن در اصل به معنای تفاوت است تفاوت در لباس‌ها را با اضافه کردن رنگ متضاد، اضافه کردن پارچه خز یا تور و … می‌توان ایجاد کرد. این معنای اصلی لوکس بودن و لاکچری است؛ چیزی که کاملا از ثروت و پول جدا است.

در آخر باید یادآور شد شما می‌توانید از ذهن خلاق خودتان برای داشتن یک پوشش لوکس استفاده کنید. تنها کمی خلاقیت نیاز است که بتوانید وسایل خود را از حالت معمولی در بیاورید و آن را متمایز کنید البته این تمایز نباید آزاردهنده باشد.

 

مطالب مرتبط:

۱- پشت صحنه طراحی جواهرات لاکچری تیفانی

۲- معرفی ۵ مدل ساعت زنانه از برند لاکچری رولکس

۳- ۲۰ برند ساعت مچی لاکچری که باید بشناسید

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 01 مارس 2018

تلفظ درست لاکچری نیست لاکژری است که متاسفانه در ایران همه این رو اشتباه تلفظ می کنند.
ولی بازم ممنون از شما که حداقل اطلاعاتی مفید ارایه می کنیدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :