تپل‌ها بخوانند؛ برای لاغرتر دیده شدن، میکاپ ادل را یاد بگیرید!

بسیاری از ما با آرایش کردن می‌خواهیم زیباتر به نظر برسیم. برای رسیدن به این هدف هم اشتباه بزرگ آن است که فکر کنیم هر چقدر آرایش بیشتری داشته باشیم، زیباتر هم می‌شویم. در صورتیکه اگر آرایش مناسب مدل چهره ما نباشد و مهمتر اینکه نتواند نقطه ضعف‌های ما را بپوشاند؛ نه تنها ما زیباتر نمی‌شویم که نکات مثبت و طبیعی صورتمان را از دست می‌دهیم.

میکاپ صورت تپل

افرادی که صورت‌های پر دارند؛ حالا به علت اضافه وزن یا هر چیز دیگری برای اینکه به صورت‌شان فرم بهتر و باریک‌تری بدهند راه‌های زیادی دارند که با کمی دقت می‌توانند آن را اجرا کنند. می‌خواهیم در این مطلب درباره این موضوع کاربردی بگوییم  و از چهره خانم ادل خواننده قدرتمند هم که البته الان لاغر شده اند؛ استفاده کرده ایم.

• اصل اول؛ کانتور کنید!

یکی از نکات مهم آرایشی برای افراد دارای صورت چاق این است که باید صورت خود را کانتور کنند. کانتورینگ می‌تواند کمک کند که صورت شما لاغرتر و نه چندان گرد نشان دهد.

میکاپ صورت تپل

همچنین باید از سایه‌های تیره‌تری از کرم پودر، برنزه یا کانسیلر هم استفاده کنید؛ چون رنگ‌های روشن صورت را بزرگتر نشان می‌دهند.

• رژ لب مهم‌تر از کانتور!

استفاده از رژ لب یکی دیگر از راه‌های عالی برای لاغرتر و کشیده‌تر نشان دادن صورت شماست. کانتور کردن صورت، استفاده از سایه چشم و آرایش چشم به جای خودش اما استفاده و انتخاب درست رژ تکمیل کننده این مورد است.

میکاپ صورت تپل

رژ لب‌های طیف قرمز برای شما مناسبترین هستند؛ یعنی رنگ توتی، قرمز یا آلویی. این رنگ‌ها تمرکز را روی صورت شما می‌چرخاند و لب‌ها می‌رساند و راه بسیار ساده‌ای برای لاغرتر نشان دادن صورت شماست.

میکاپ صورت تپل

گروه دیگر رنگ رژ که می‌توانید انتخاب کنید (البته در رتبه دوم قرار می‌گیرد)؛ تنالیته قهوه‌ای و کرم است.

• برنز کنید

کلا به سمت تنالیته برنز و قهوه‌ای رفتن هر صورتی را لاغرتر و کشیده‌تر نشان می‌دهد. اما باید اصول آرایش روی رنگ صورت برنز را هم رعایت کنید.

میکاپ صورت تپل

مثلا گونه‌های خود را با رنگ پر رنگ‌تر و تیره‌تری بزنید. روی خط فک هم کانتور تیره حتما بزنید.

• رژگونه را فراموش نکنید

رژگونه به صورت شما زاویه می‌دهد اما نه هر رنگی و بهتر است در این مورد هم از رنگ‌های تیره و ماست استفاده کنید.

میکاپ صورت تپل

دقت کنید که رژگونه را خیلی به بینی نزدیک یا پایین‌تر از استخوان گونه خود نزنید.

• ابروهایتان را صاف بردارید.

دقت کنید که شما می‌خواهید صورت خود را کوچک‌تر نشان دهید.

با در نظر گرفتن این موضوع با انتخاب مدل ابروی قوس دار و هشتی باعث نشوید صورت شما بزرگتر نشان داده شود. بهترین مدل ابرو برای شما خطی است.

• خط چشم گربه‌ای بکشید

همه ما اهمیت چشم‌ها را در صورت می‌دانیم. اولین نقطه برخورد با آدم ها. پنجره‌ای که ما را به آن‌ها جذب و یا دفع می‌کند. شما اگر صورت پری دارید و می‌خواهید خط چشم بکشید حتما به سراغ خط چشم‌های کشیده و بالدار و یا گربه‌ای بروید.

میکاپ صورت تپل

این خط چشم‌ها به گردی صورت را متعادل می‌کند.

• هایلایت کردن پلِ بینی

یکی دیگر از کارهای بسیار مهم برای شما که می‌خواهید صورتی کشیده‌تر داشته باشید استفاده از پودر هایلایت کننده روی پل بینی، در مرکز پیشانی و فقط یک لمس و نقطه کوچک روی چانه است تا تصویر چهره‌ای تراشیده‌تر را بسازید.

• اهمیت مدل مو

اگر اصول آرایشی را رعایت کرده باشید اما مدل موی شما به صورتتان نیاید بدانید ۴۰ درصد دورتر از نقطه‌ای قرار گرفته‌اید که می‌توانست صورت شما را کشیده نشان دهد. در این مورد حتما با آرایشگر خود مشورت کنید.

میکاپ صورت تپل

اما این نکته را هم بدانید که مدل‌های خیلی کوتاه صورت را پُرتر نشان می‌دهد و مدل‌هایی که تا سرشانه می‌آیند و کناره‌های صورت شما را می‌گیرند یکی از بهترین مدل‌ها هستند. خصوصا اگر روی موهای‌تان رنگ‌های روشن‌تر در بیاورید.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :