تهیه عطر و ادکلن در خانه

0

در این مقاله روشی جالب به شما یاد می دهیم که بتوانید در منزل خودتان عطر جامد دست ساز بسازید. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید. 

تهیه عطر و ادکلن در خانه

از آنجایی که درست کردن این عطر جامد خیلی ساده است می توانید در ظروف مختل، عطرهایی با رایجه های مختلف برای دوستانتان درست کنید.

تهیه عطر و ادکلن در خانه

مواد لازم:

۱- موم عسل

۲- روغن بادام شیرین (یا روغن های دیگری مثل جوجوبا، زیتون، هسته ی انگور و …)

۳- روغن های معطر به سلیقه ی خودتان ( ما از چوب صندل، وانیل، اسطوخودوس و گل رز استفاده کردیم.)

۴- ظرفی برای نگهداری عطرتان.

تهیه عطر و ادکلن در خانه

اولین چیزی که باید در مورد آن تصمیم بگیرید،میزان عطری است که می خواهید درست کنید. قانون مهم این است که میزان موم عسل و روغن بادام باید برابر باشد. می توانید برای شروع ۲ قاشق غذاخوری موم عسل و ۲ قاشق غذاخوری روغن بادام استفاده کنید. اگر مخلوط تان خیلی سفت شد، می توانید چند قطره روغن بادام به آن اضافه کنید.

قبل از اضافه کردن اسانس به مخلوط موم و روغن حتما بوی آن را در ظرفی جداگانه تست کنید تا بعدا پشیمان نشوید. بسته به میزان رایحه ای که باب میل شماست می‌تواند ۱۵-۲۰ قطره اسانس و یا بیشتر استفاده کنید.

تهیه عطر و ادکلن در خانه

یک قابلمه را پر از آب کنید و مخلوط موم و روغن بادام را در بک ظرف پلاستیکی جداگانه روی آب درون قابلمه قرار دهید و بگذارید آب جوش بیاید. وقتی مخلوط آب شد اسانس را اضافه کنید. و سپس در ظرف مورد نظرتان اضافه کنید.

تهیه عطر و ادکلن در خانه

تهیه عطر و ادکلن در خانه

مطالب مرتبط:

۱- ۱۰ عطر برتر تابستان ۱۳۹۵ کدام ها هستند؟

۲- نکاتی برای انتخاب عطر

۳- ۴ عطر مردانه خنک برای تابستان امسال

پانته آ توتونچیان
نویسنده: پانته آ توتونچیان
دو ساله که در حوزه سلامت و زیبایی تولید محتوا می کنم. با اینکه رشته تحصیلیم ارتباطی به حوزه مد نداشته ولی مثل خیلی از خانوما از این عاشقه مد و اینام. خیلی اتفاقی با چی بپوشم همکاری مو شروع کردم و امروز از طرفداراشم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :