تهیه عطر و ادکلن در خانه

در این مقاله روشی جالب به شما یاد می دهیم که بتوانید در منزل خودتان عطر جامد دست ساز بسازید. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید. 

تهیه عطر و ادکلن در خانه

از آنجایی که درست کردن این عطر جامد خیلی ساده است می توانید در ظروف مختل، عطرهایی با رایجه های مختلف برای دوستانتان درست کنید.

تهیه عطر و ادکلن در خانه

مواد لازم:

۱- موم عسل

۲- روغن بادام شیرین (یا روغن های دیگری مثل جوجوبا، زیتون، هسته ی انگور و …)

۳- روغن های معطر به سلیقه ی خودتان ( ما از چوب صندل، وانیل، اسطوخودوس و گل رز استفاده کردیم.)

۴- ظرفی برای نگهداری عطرتان.

تهیه عطر و ادکلن در خانه

اولین چیزی که باید در مورد آن تصمیم بگیرید،میزان عطری است که می خواهید درست کنید. قانون مهم این است که میزان موم عسل و روغن بادام باید برابر باشد. می توانید برای شروع ۲ قاشق غذاخوری موم عسل و ۲ قاشق غذاخوری روغن بادام استفاده کنید. اگر مخلوط تان خیلی سفت شد، می توانید چند قطره روغن بادام به آن اضافه کنید.

قبل از اضافه کردن اسانس به مخلوط موم و روغن حتما بوی آن را در ظرفی جداگانه تست کنید تا بعدا پشیمان نشوید. بسته به میزان رایحه ای که باب میل شماست می‌تواند ۱۵-۲۰ قطره اسانس و یا بیشتر استفاده کنید.

تهیه عطر و ادکلن در خانه

یک قابلمه را پر از آب کنید و مخلوط موم و روغن بادام را در بک ظرف پلاستیکی جداگانه روی آب درون قابلمه قرار دهید و بگذارید آب جوش بیاید. وقتی مخلوط آب شد اسانس را اضافه کنید. و سپس در ظرف مورد نظرتان اضافه کنید.

تهیه عطر و ادکلن در خانه

تهیه عطر و ادکلن در خانه

مطالب مرتبط:

۱- ۱۰ عطر برتر تابستان ۱۳۹۵ کدام ها هستند؟

۲- نکاتی برای انتخاب عطر

۳- ۴ عطر مردانه خنک برای تابستان امسال

پانته آ توتونچیان
نویسنده: پانته آ توتونچیان
دو ساله که در حوزه سلامت و زیبایی تولید محتوا می کنم. با اینکه رشته تحصیلیم ارتباطی به حوزه مد نداشته ولی مثل خیلی از خانوما از این عاشقه مد و اینام. خیلی اتفاقی با چی بپوشم همکاری مو شروع کردم و امروز از طرفداراشم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :