این لباس‌ها باعث می‌شوند غیرحرفه‌ای به نظر برسید

0

در محیط کاری همه دوست دارند حرفه‌ای به نظر برسند و دیگران را تحت تاثیر قرار دهند. علاوه بر جدیت در کار و تلاش مستمر، لباس پوشیدن شما نیز تاثیر زیادی در حرفه‌ای به نظر رسیدن شخصیت شما دارد. برخی لباس‌ها باعث می‌شوند که شما غیر حرفه‌ای و غیرجدی به نظر برسید و مناسب محیط کاری نیستند. اما این لباس‌ها کدامند؟ این لباس‌ها باعث می‌شوند غیرحرفه‌ای به نظر برسید.

لباس‌های کوتاه

یکی از اشتباهات بزرگ خانم‌ها در محیط های کاری پوشیدن مانتوی کوتاه است که باعث می‌شود شبیه یک فرد غیر جدی و غیر مسوول به نظر برسند. لباس خیلی بلند نیز توصیه نمی‌شود و بهترین طول برای مانتو از زانو تا 15 سانتی متر پایین‌تر از آن است.

تیپ مردانه

اگرچه اجتماع این تصور نادرست را به وجود آورده که زنان با تیپ مردانه در کار جدی‌تر هستند اما این تصور صحیح نیست و شما باید بر اساس جنسیت و هویت شخصی خود لباس بپوشید.

شلوار جین روشن یا پاره

در مطالب قبلی گفتیم که بهترین شلوار جین برای محیط کار شلوارهای تیره و ساده راسته هستند چون شلوارهای روشن که لبه ریش ریش یا زانوی ساییده شده دارند شما را غیر حرفه ای نشان می‌دهند.

کفش‌های نامناسب

نوع کفش شما اهمیت چندانی ندارد بلکه نکته مهم این است که بتوانید در کفش‌های خود به خوبی و با اعتماد به نفس راه بروید. مسلما اگر کسی شما را در حال لق زدن ببینید تصور می‌کند شما یک فرد غیرحرفه‌ای هستید.

این لباس‌ها باعث می‌شوند غیرحرفه‌ای به نظر برسید

توجه بیش از حد به مد

شیک بودن اهمیت زیادی دارد اما اگر همه لباس‌های شما مارک‌دار و گران قیمت باشد و پیرو مد باشید همه متوجه خواهند شد که شما زمان و پول زیادی را صرف خرید و فکر کردن به استایل خود می‌کنید پس جدیت کافی در کار خود ندارید.

مطالب مرتبط:

1- استایل شخصی چیست؟

2- توصیه‌هایی از استایلیست‌های فرانسوی

3- چگونه تیپ کلاسیک داشته باشیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :