خانم لیلا حاتمی، لباس‌هایتان در ونیز سربلندمان کردند!

لیلا حاتمی این روزها در ایتالیاست. سرزمین پیتزا و پاستا، موزه‌های دیدنی، نقاشان و مجسمه سازان بزرگ، اما نه برای تفریح و شادی! او امسال یکی از اعضای هیئت داوران در هفتاد و نهمین فستیوال فیلم ونیز است.جشنواره ونیز یکی از رویدادهای مهم سینمایی درجه یک جهان به حساب می‌آید و حضور به عنوان داور می‌تواند چنین خنده بزرگی را هم برای هرکسی به همراه داشته باشد. حس و حالی که گویا لیلا هم کم از آن در خودش ندارد و باعث شده تصویری متفاوت‌تر از آنچه از او تا به امروز دیده‌ایم؛ ببینیم.

لیلا حاتمی در ونیز

حالا از دنیای سینما بیایید بیرون و وارد دنیای مد و پوشاک شوید تا بدانیم این لیلای ما در جشنواره ونیز جه لباس‌هایی را برای خودش انتخاب کرده است.

نهایت سادگی و مینیمالیسم

لیلا در مراسم‌هایی که در جشنواره ونیز تا به امروز برگزار شده، در نهایت سادگی ظاهر شده است؛ حتی خبری از اکسسوری‌های ساده و مینیمالی که همیشه داشت؛ هم نبود.

لیلا حاتمی در ونیز

او در اولین روز جشنواره یک شومیر و شلوار پوشیده پوشیده بود؛ روسری حریر ساده انداخته و دیگر هیچ. حتی ساعتی هم روی مچ دست های‌اش نبسته و حلقه ازدواجی هم در انگشت های‌اش دیده نمی‌شود.

اینجا همه چیز ساده است

استایل لیلا حاتمی شاید به نظرتان برای چنین مراسمی بیش از حد ساده و سهل انگارانه بیاید اما واقعیت این است که در روز اول و زمانی که تنها مراسمی مثل فتوکال، عکاسی برگزار می‌شود، بیشتر افراد با لباس‌های ساده و نه رسمی و شب جلوی دوربین‌ها می‌روند.

لیلا حاتمی در ونیز

مثلا جولین مور که روز دوم با لباس‌اش حسابی سر و صدا به پا کرد، در اولین روز یک کت و شلوار نباتی اوور سایز پوشیده بود. کفش‌هایش هم در همین تنالیته بود. نوک تیز با جنس چرم و پاشنه‌هایی که زیاد بلند به نظر نمی‌رسیدند.

کاترین دنوو به خرید می رود

کاترین دنوو بازیگر و خواننده هم که قرار است یکی از مهمترین جایزه‌های این جشنواره – شیر طلایی به پاس یک عمر دستاورد هنری- را بگیرد؛ یک پیراهن آبی نفتی مردانه با دو جیب بزرگ، شلوار مشکی نامرتب (مدل نیست! توصیف است) پوشیده بود.

لیلا حاتمی در ونیز

این استایل را با یک کیف که به نظر می‌رسد از کمد نوه های‌اش کش رفته، کامل کرده بود!  گویا سر راه خرید از سوپرمارکت سری هم به جشنواره زده است.

شومیز با طرح 2022

اما زیاد دور نرویم، درباره شومیز زیبا و رسمی که لیلا حاتمی پوشیده بود باید بدانید این طرح این شومیز حسابی امسال مد بوده است و جدای از جریان مد بودن، سال‌های سال است که در لباس‌های زیادی استفاده می‌شود؛ از شال و شلوار و دستمال گردن گرفته تا همین شومیزی که خانم حاتمی به تن دارد.

لیلا حاتمی در ونیز

اسم طرح را بخواهید بدانید باید بدانید سه اسم انگلیسی دارد اما در شکل تفاوت‌های کم و شباهت بسیار زیادی دارند.

لیلا حاتمی در ونیز

این طرح انتزاعی یک اسمش Houndstooth (یک الگوی دو رنگ با یک طرخ تکرار شونده؛ اشکال انتزاعی چهار وجهی) و اسم دیگرش pied-de-poulehs است. این اسم در اصل به پارچه‌های تارتان اسکاتلندی (همان چهارخانه‌های قرمز) می‌رسد. اسم سوم هم Shepherd’s check است که به شکل جناق شکسته هم معروف است.

لیلا حاتمی در ونیز

این طرح بیشتر برای لباس‌های گرم و پارچه‌های ضخیم استفاده می‌شود اما شومیز لیلا از جنس حریر کرپ است.اولا که حریر- چه ژرژت و چه کرپ- هر دو مناسب‌ترین پارچه برا دوخت یک شومیز هستند اما حریر کرپ احتمال چروک شدن‌اش تا حدی می‌توان گفت اصلا وجود ندارد و به دلیل آهاری که دارد، شق و رق‌تر می‌ایستد و استایل رسمی‌تری را می‌سازد.

به تعادل رساندن شلوغی

لیلا حاتمی در ونیز

یک قانونی که لیلا برای این استایلش رعایت کرده است؛ تنظیم کردن میزان طرح و شلوغی لباسش است. شومیز او طرحی شلوغ دارد و اما بقیه لباس‌های لیلا ساده و مشکی هستند.

لیلا حاتمی در ونیز

این ترفند کلاسیک به هر فردی می‌تواند کمک کند تا ظاهری مورد قبول داشته باشد.

سیاه پوشیده بود با روسری سفید

لیلا برای مهمانی جشنواره ونیز اما تیپ یک دست مشکی زد. او بازهم انتخابی که داشت یک شومیز روی دامن بلند باشد. به حدی بلند که تا حدودی روی زمین کشیده می‌شد.

لیلا حاتمی در ونیز

لیلا این تیپ یک دست مشکی را با انداختن یک روسری سفید حریر طراوت داده بود.پیله‌های بالا تنه و در قسمت دامن کمی لباس او را از سادگی در آورده بودند و البته بیشتر آن را ظریف‌تر ساخته بودند تا از سادگی خارج کنند.

لیلا حاتمی در ونیز

رسمی ترین لباس لیلا

یکی دیگر از لباس‌های لیلا حاتمی که عکس‌هایش منتشر شده است؛ بازهم نشام می‌دهد او پیراهنی مشکی را انتخاب کرده است.

لیلا حاتمی در ونیز

جنس آن از حریر آهاردار است و در قسمت بالای پیراهن به سمت گردن دو نوار کریستال دوزی شده دارد. این لباس تا به امروز رسمی ترین لباس لیلا در ونیز بوده است.

لیلا حاتمی در ونیز

به نظر می‌رسد خانم بازیگر دوست داشتنی ایرانی، در کسوت داور در یکی از مهمترین جشنواره‌های دنیا، پوششی را انتخاب کرده است که هیچ ردی از انتقاد بعد از بازگشت به ایران از خود باقی نگذارد.

لیلا حاتمی در ونیز

این را هم بگوییم که برای این مراسم رسمی لیلا گوشواره های آبشاری که به نظر از مدل کارتیه بودند، انداخته بود که با سنگ دوزی روی لباسش هماهنگی داشت.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :