قوانین پوشیدن شلوارهای اسپرت

یکی از لباس‌هایی که بین بیشتر افراد مشترک است و حتی در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف در هر کمد و کشوی لباسی پیدا می‌شود شلوار های اسپرت است. زن و مرد و کوچک و بزرگ هم ندارد. تنوع زیادی که امروزه شلوارهای اسپرت دارند باعث شده طرفداران زیادی داشته باشند و جزو یکی از پرفروش‌ترین لباس‌هایی به حساب روند که در فروشگاه‌های لباس ارائه می‌شود. با این حال نکات زیادی در انتخاب شلوار های اسپرت و همچنین ست کردن آن برای مکان‌ها و سنین مختلف وجود دارد. قوانین پوشیدن شلوارهای اسپرت را از دست ندهید.

شاید یکی از دلایلی که باعث می‌شود شلوار های اسپرت طرفداران زیادی داشته باشد این است که امروزه هم می‌توان آن را برای مهمانی‌های دوستانه در نظر گرفت و هم گزینه راحت و خوبی است برای این که هنگام رفتن به محل کار، دانشگاه یا خرید آن را بپوشید. یکی دیگر از دلایلی که ما را برای خرید این لباس تشویق میکند این است که آن را میتوان با طیف زیادی از تی‌شرت‌ها، پیراهن‌ها، کفش‌ها و کیف‌ها ست کرد. اما این قضیه درست همانطور که به عنوان یک مزیت حساب میشود، گاهی کار را سخت میکند زیرا این تصور که شلوار های اسپرت با بیشتر لباسها ترکیب خوبی می سازد، ممکن است ما را به اشتباه بیندازد و نتیجه چیزی نباشد جز ظاهری ناهماهنگ، ناموزون و ناشکیل.

چه کسانی شلوار پاچه گشاد بپوشند؟

حتما تا روی زمین

شلوارهای پاچه گشاد از زانو به پایین گشاد می شود و ظاهر آن شبیه به قیف است. این شلوار از کمر تا زانو تنگ است. این نوع شلوار را باید کمی پایین تر از محل طبیعی کمر نگه دارید و نباید چندان تنگ و چسبان باشد. این مدل شلوار تقریبا برای همه مناسب است اما افراد لاغر و بلندقد بهتر است به دنبال شلوارهای فاق بلند باشند. کسانی هم که پایین تنه درشت تری دارند بهتر است به دنبال شلواری باشند که کاملا قالب پاهای شان باشد.

هنگام خرید توجه کنید

شلوار های پاچه گشاد باید از زانو به بالا کاملا اندازه و مناسب باشد و از زانو به پایین گشادتر شود. قد آن نیز باید کاملا با زمین مماس باشد و کاملا روی پاهای شما را بپوشاند یا روی کفش بیاید، قد شلوار نباید به گونه ای باشد که جلوی شلوار تا بخورد و صاف نباشد.

این شلوار را با چی بپوشم؟

اگر با این شلوار یک بلوز ابریشمی با آستین پرنسسی ( کمی پف دار ) یا یک بلوز آستین کوتاه بپوشید واقعا برازنده می شوید البته یک کمربند زیبا نیز می تواند بر زیبایی شما بیفزاید. برای کفش نیز بهتر است که یک کفش پاشنه بلند اسپرت (مثلا پاشنه یکسره) را انتخاب کنید.

 برای آن که شلوارتان بیشتر عمر کند:

 قبل از کوتاه کردن بشویید

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

وقتی می خواهید برای نخستین بار شلوارتان را بشویید، حتما آن را به تنهایی و جدا از شلوارهای دیگر بشویید، همچنین بهتر است که هنگام شست وشو آن را پشت و رو کنید، این کار باعث می شود شلوار بهتر رنگ خود را حفظ کند و تا زمان طولانی تری زیبا بماند. هیچ وقت شلوار جین  را برای خشک کردن در خشک کن نیندازید. بهترین راه برای خشک کردن جین این است که اول روی میز یا روی زمین حوله ای پهن کنید و شلوار را روی آن بگذارید. خشک کردن این شلوار روی بند می تواند از عمر آن کم کند مگر اینکه شلوار را با گیره آویزان کنید و مطمئن باشید که تا نخورده است. از شستن زیاد شلوار جین خودداری کنید و آن ها را با مواد شوینده تیره یا مخصوص جین بشویید همچنین یادتان باشد قبل از کوتاه کردن شلوارتان، قد آن را کوتاه کنید.

چه کسانی شلوار راسته بپوشند:

 کفش پاشنه بلند ممنوع

شلوار راسته تقریبا برای هرکسی با هر اندام و سنی مناسب است. شلوار راسته محیطش از بالا تا پایین یک اندازه است یعنی از زانو به پایین اندازه آن تفاوتی نمی کند و پاچه شلوار گشاد نمی شود. این شلوار روی محل طبیعی کمر نگه داشته می شود و از بالا تا پایین خیلی گشاد نیست. این یک نوع شلوار کلاسیک است اما پوشیدن آن در هر زمان مناسب است. این شلوار به خصوص به کسانی که پایین تنه درشتی دارند پیشنهاد می شود.

 هنگام خرید توجه کنید

حتما توجه کنید که شلواراز زانو به بالا کاملا اندازه و نه خیلی تنگ باشد. اگر شلوار خیلی گشاد باشد کاملا درشت به نظر خواهید رسید.

این شلوار را با چی بپوشم؟

این شلوار را می توانید با یک بلوز کاملا اندازه و قالب تن بپوشید یعنی بلوز شما نباید به هیچ وجه گشاد یا بلند باشد. بهتر است کفشی کلاسیک و بدون پاشنه با آن بپوشید، اصلا کفش های پاشنه بلند با شلوار راسته توصیه نمی شود.

شلوار پاچه تنگ:

 با هر مدل کفش

این نوع شلوار از بالا تا پایین راسته است اما برای پوشیدن آن بهتر است حتما اندامی متناسب داشته باشید البته منظور ما این نیست که حتما باید خیلی لاغر باشید. کسانی که کمی اضافه وزن دارند نیز می توانند از این مدل استفاده کنند به شرط اینکه پاچه شلوار کمی گشادتر باشد.

هنگام خرید توجه کنید

این مدل شلوار باید کاملا اندازه و قالب پاها باشد در واقع مثل یک پوست محافظ البته راحتی آن نیز باید لحاظ شود. به دنبال جنس هایی نرم باشید که کاملا کش می آیند البته باید توجه کنید وقتی پارچه را می کشید و سپس رها می کنید نباید روی پارچه اثر انگشت تان شما باقی بماند.

این شلوار را با چی بپوشم؟

بهتر است این مدل شلوار را با یک تونیک بلند، تی شرت یا بلوزی که بلندی آن تا زیر کمر باشد بپوشید. همچنین اگر از این مدل شلوار استفاده می کنید از بابت کفش خیال تان راحت باشد چون هر کفشی به آن می آید هم پاشنه بلند، هم تخت، هم چکمه و…

 چه کسانی بوت کات بپوشند:

 برای به روز بودن

به جای اینکه بگوییم چه کسانی این مدل را بپوشند بهتر است بگوییم چه کسانی شلوار های بوت کات نپوشند؟ جواب این است که همه می توانند این مدل را بپوشند هم چاق ها و هم لاغرها و برای هرکدام نیز زیبایی خاص خودش دارد، این نوع شلوار در قسمت بالای زانو راسته است و از زانو به پایین کمی گشادتر می شود اما پاچه های آن از شلوار پاچه گشاد تنگ تر است.

هنگام خرید توجه کنید

این مدل نسبت به مد ل های دیگر بیشترین طرفدار را دارد به خصوص کسانی که خیلی به زیبایی اهمیت می دهند. برای مطمئن شدن از برش درست شلوار دقت کنید که در قسمت زانوها شلوار مخروطی شود و از زانو به پایین کم کم گشاد می شود تا به زمین برسد. بنابراین به راحتی کفش یا چکمه شما زیر آن قرار می گیرد.

این شلوار را با چی بپوشم؟

یک بلوز چین دار یا مدل دار ولی کوتاه می تواند ست مناسبی برای این شلوار باشد. یک کمربند باریک هم می تواند زیبایی شلوار شما را بیشتر کند. کفش های فانتزی نیز با این مدل شلوار بسیار هماهنگ می شوند.

مطالب مرتبط: 

1- شیک پوشی با شلوار جین

2- راهنماي انتخاب لباس

3- خانم های قدبلند چی بپوشند؟

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :