مهفام میرزایی در
0

جان گالیانو، طراح بریتانیایی

جان گالیانو، طراح بریتانیایی

جان گالیانو، طراح بریتانیایی از چهره های مهم دنیای مد در دهه های اخیر بوده است. او مدیریت طراحی برند های مهمی مثل ژیوانشی و دیور را به عهده داشته است و مدتی طولانی برند شخصی خود جان گالیانو را اداره کرده است و اکنون مدیر طراحی مزون مارگیلا است. در این مطلب به زندگی نامه جان گالیانو و آثار وی نگاهی می اندازیم.

جان گالیانو، طراح بریتانیایی

جان گالیانو در سال ۱۹۶۰ از پدری جبل الطارقی و مادری اسپانیایی متولد شد. وقتی جان شش ساله بود خانواده اش برای کار به انگلستان مهاجرت کردند و در جنوب لندن ساکن شدند. او بچه ای خجالتی و متفاوت بود که کسی او را نمی دید. اما مادرش که مربی رقص باله بود او را با خود به خرید لباس می برد و تماشای این لباس ها و رقص های زیبا با روح حساس و خلاقانه وی ترکیب شد و قریحه وی را شکل داد.

جان گالیانو، طراح بریتانیایی

جان پس از پایان مدرسه به کالج هنر سنت مارتین رفت و در سال ۱۹۸۴ با رتبه عالی از آن جا فارغ التحصیل شد. اولین طراحی لباس وی در این سال و با الهام از انقلاب فرانسه صورت گرفت که نقد های مثبتی در پی داشت. او سپس برند شخصی خود را راه اندازی کرد. اما پس از این موفقیت به دلیل عدم استقبال عموم از طرح های وی او ورشکسته شد و نتوانست مجددا کار خود را ادامه دهد و به پاریس مهاجرت کرد تا شروعی دوباره داشته باشد.

جان گالیانو، طراح بریتانیایی

در پاریس با حمایت رسانه ها و مجلات مد او توانست مجموعه های موفقی را طراحی و معرفی کند تا این که در سال ۱۹۹۵ به عنوان طراح ژیوانشی انتخاب شد. او اولین بریتانیایی بود که مدیریت یک برند لاکچری فرانسوی را به عهده می گرفت. یک سال بعد او به دیور رفت و کارهای وی مورد استقبال قرار گرفت. در سال ۲۰۱۰ دریافت که علاقه زیادی به تئاتر و طراحی لباس تئاتر دارد و کارهایی در این زمینه انجام داد.

جان گالیانو، طراح بریتانیایی

در سال ۲۰۱۳ پس از مدتی همکاری با اسکار دلا رنتا در کالج پارسونز به تدریس پرداخت. در سال ۲۰۱۴ مزون مارگیلا جان گالیانو را به سمت مدیریت طراحی برند خود برگزید و او همچنان در این مجموعه به فعالیت خود ادامه می دهد. طراحی های گالیانو بسیار متاثر از تاریخ و فرهنگ قدیمی اروپا و جهان است. تماشای تئاتر و مطالعه تاریخ نقش بسیاری در الهام بخشی به وی داشته است و باعث شده آثارش شاخص، نو و اصیل باشند.

مطالب مرتبط:

۱- نگاهی به برند ایو سن لورن

۲- نگاهی به برند بولگاری

۳- نگاهی به برند لانوین

۴- ۲۰ برند پرطرفدار کفش‌های ورزشی

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :