چند نکته که به شما در انتخاب و ست کردن زیورآلات با لباس کمک می‌کند

طلا و جواهر قرن‌ها است که به عنوان ابزاری برای بهبود ظاهر و استایل استفاده می‌شود. خوشبختانه امروزه طیف گسترده‌ای از سبک‌های طلا و جواهر برای انتخاب کردن در اختیار داریم. از جواهرات ارزان قیمت تا طلای‌های گران قیمت و الماس. گردنبندها و گوشواره و دستبند در هر اندازه و طرح قابل تصوری ساخته شده‌اند. هرکسی دوست دارد از جواهرات استفاده کند ولی شکل و سبک طلا و جواهری که شما انتخاب می‌کنید می‌تواند در بهبود ظاهر شما نقش مهمی داشته باشد. در اینجا چند نکته برای انتخاب بهتر جواهرات به شما شرح خواهیم داد. 

ad banner

گردنبند

جواهرات هم مانند لباس می‌توانند باعث شوند قد شما بلندتر به نظر برسد. اگر کوتاه قد هستید و دوست دارید بلند قدتر به نظر برسید می‌توانید از گردنبندهایی که زنجیر بلندتر  دارند استفاده کنید. گردنبندهایی که دارای شکل V یا Y هستند می توانند به شما برای رسیدن به این هدف کمک کنند.

  • بلندی گردنبندها معمولا در اندازه های ۳۵، ۴۰، ۴۵، ۵۰، ۶۰، ۷۶ و ۸۳ سانتی‌متری هستند.
  • گردنبندهایی که بلندی زنجیر آن‌ها ۳۵ سانتی متر است  با لباس‌های یقه گرد، یقه هفت و یقه قایقی بهترین ظاهر را ایجاد خواهند کرد.
  • گردنبندهایی که بلندی زنجیر آن‌ها ۴۰ سانتی متر است با همه لباس‌ها به غیر از یقه اسکی‌ها و لباس‌های یقه ایستاده ظاهری مطلوب ایجاد می‌کنند.
  • گردنبندهای ۴۵ سانتی متری مناسب لباس‌های یقه گرد، یقه ایستاده و یقه هفت عمیق هستند.
  • گردنبندهایی که بلندی آن‌ها ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر است مناسب  برای استایل‌های کژوال و رسمی هستند و با هر نوع لباسی می‌توانید این مدل گردنبند‌ها را ست کنید.
  • گردنبندهای با بلندی ۷۶ تا ۸۳ بهترین‌ها برای پوشیدن با لباس یقه ایستاده و لباس مجلسی هستند.

هنگام انتخاب گردنبند همچنین باید در مورد حجم و یا میزان سنگ‌های کار شده روی آن تصمیم گیری کنید. گردنبندهای حجیم و با سنگ‌های بزرگ برای افرادی که زیر جثه هستند و اندام ظریفی دارند مناسب نیست.

چند نکته که به شما در انتخاب و ست کردن زیورآلات با لباس کمک می‌کند

 

گوشواره

آیا تا به حال شد‌ه‌ گوشواره‌ای را  انتخاب کنید و بعد احساس کنید فرم صورتتان را زیباتر جلوه می‌دهد و حتی برخی ایرادات صورت‌تان را کمرنگ کرده‌ است؟گوشواره‌ها بیشتر از هر زیورآلاتی به صورت شما نزدیک هستند و انتخاب سبک و مدل مناسب گوشواره می‌تواند در تکمیل فرم صورت شما تاثیر داشته باشد. بسته به شکل چهره شما، می‌توانید از نوع خاصی از گوشواره استفاده کنید تا تاکید بر نقاط قوت صورت شما باشد.

کسانی که فرم صورتشان بیضی شکل است خوش شانس هستند زیرا می‌توانند هر نوع سبک گوشواره را انتخاب کنند و خوب به نظر برسند. اگر صورت مستطیل شکلی دارید، مدل ایده آل برای شما نوع قطره ای یا حلقه دار می باشد. اگر صورت گردی دارید، گوشواره‌های نسبتا کشیده را انتخاب کنید، به شرطی که بیش از حد بلند نباشند.

چند نکته که به شما در انتخاب و ست کردن زیورآلات با لباس کمک می‌کند

انتخاب انگشتر و دستبند 

برای اینکه انگشتان دست‌تان کشیده‌تر به نظر برسند از حلقه‌های باریک استفاده کنید. اگر دستان کشیده‌ای دارید می‌توانید از انواع حلقه‌های ضخیم‌تر استفاده کنید. به عنوان یک قانون قدیمی جواهرات و اکسسوری‌هایی مانند حلقه نامزدی، ازدواج یا ارثیه‌های خانوادگی را در دست چپ استفاده کنید. ولی می‌توانید انگشترهای متفاوت‌ را در دست راست استفاده کنید. در هنگام انتخاب دستبند هم از قانون هایی که گفته شد پیروی کنید. اگر مچ دست شما ظریف است بهتر است دستبند شکل و طراحی ظریف داشته باشد.

چند نکته که به شما در انتخاب و ست کردن زیورآلات با لباس کمک می‌کند

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 11 سپتامبر 2017

واقعا گالری سعدی عجب طلا و جواهراتی داره

سارا هنجنی در تاریخ 11 سپتامبر 2017

چی بپوشم مرسی از تو بابت معرفی گالری سعدیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :