تحریریه چی بپوشم در
4,178

5 نکته بهداشتی که نشان می‌دهد خانم تمیزی هستید؛ این کارها را انجام دهید تا همه عاشقتان شوند!

5 نکته بهداشتی که نشان می‌دهد خانم تمیزی هستید؛ این کارها را انجام دهید تا همه عاشقتان شوند!

ممکن است هزینه‌های زیادی برای خرید لباس کنیم، یا با آرایش نشان دهیم که مرتب هستیم و به زیبایی خود اهمیت می‌دهیم، شاید هم با هزینه‌هایی فراوان سعی داشته باشیم انواع جراحی‌های زیبایی را انجام دهیم تا به زیبایی ما اضافه شود. اما، نکاتی بسیار ساده، راحت و کم‌هزینه وجود دارند که باعث می‌شوند همواره تمیز و مرتب به نظر برسیم.

نکات بهداشتی

در عین حال با انجام دادن این کارها، سلامتی ما نیز تضمین می‌شود. پس با راهنماتو همراه بمانید تا 5 نکته بهداشتی راحت و کم هزینه برای تمیز بودن را به برنامه و سبک زندگی خود وارد کنید.

1. ناخن‌هایتان را مرتب کنید

1

مرتب بودن ناخن‌ها به معنای آن نیست که ماهانه هزینه‌ای بین 200 هزار تومان تا یک میلیون تومان متحمل شوید تا ناخن‌هایتان را مانیکور کنید، بکارید یا لاک بزنید. تنها کافی است هر روز زیر ناخن‌هایتان را با مواد شوینده مناسب مسواکی نرم بکشید و پس از خشک شدن کامل دستتان اندازه آن‌ها را یکدست کرده سپس سوهان بکشید تا مرتب و یکدست باشند و تیزی نوک‌هایشان به جایی گیر نکند. پس از این مراحل اگر دوست داشته باشید کمی رنگ و لعاب به دست‌هایتان بدهید می‌توانید خودتان لاک‌هایی به رنگ مورد علاقه و ست شده با لباستان بزنید.

2. همواره بوی خوب بدهید

1

هروز در برنامه زندگیتان دوش گرفتن را قرار دهید، لازم نیست حتما موهایتان را بشورید، اما بدنتان را با مقداری آب نسبتا سرد سرحال کنید و با استفاده از شامپوها عرق تنتان را از بین ببرید تا همواره بوی خوبی بدهید. اگر احساس می‌کنید حتی پس از دوش گرفتن ممکن است بوی بدی بگیرید از مام، بادی اسپلش، اسپری و ادکلن استفاده کنید تا همه شما را با عطر مخصوص به خودتان بشناسند. در این میان شستن لباس‌ها، اتوکشی آن‌ها و قرار دادن صابون‌هایی خوشبو یا یک کیسه پارچه‌ای پر از گیاهی مثل اسطوخدوس می‌تواند به خوشبو ماندن لباس‌های شما به صورت عمقی کمک کند که تاثیر مستقیمی بر روی بوی بدن شما خواهد گذاشت.

3. پاهایتان را فراموش نکنید

1

فرقی ندارد اهل صندل پوشیدن باشید، یا همواره جوراب به پا داشته باشید بر روی سلامت پوست پا و ناخن‌های پایتان متمرکز شوید و اجازه ندهید لطافت، نرمی و یکدستیشان را از دست بدهند. آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه برای این کار استفاده از سنگ‌پا یا سوهان‌های اهنی هفته‌ای دوبار است. اما، اگر بخواهید کمی بیشتر هزینه کنید می‌توانید از انواع ماسک پا استفاده کنید تا پوست آن را جوان و لایه برداری کند. ناخن‌های پایتان را نیز همچون ناخن‌های دست سوهان بکشید تا همواره مرتب و تمیز به نظر برسید.

4. بهداشت دهان و دندان را حفظ کنید

1

دهان یک خانم تمیز هرگز نباید بوی نامطبوعی داشته باشد، بنابراین حتما روزی دو بار مسواک بزنید تا باکتری‌ها از دهان شما خارج شوند. در این میان بهتر است از خمیردندان‌های سفیدکننده استفاده کنید تا دندان‌هایتان برق بزند. اگر هم خواستید کمی بیشتر هزینه کنید با مشورت دندانپزشکتان دندان‌هایتان را جرمگیری کنید. نیاز نیست با کامپوزیت‌های به شدت سفید دندان‌هایتان را بپوشانید که چهره‌تان حالت طبیعی خود را از دست بدهد. ضمنا، فراموش نکنید همانطور که دندان‎‌ها نیاز به مسواک زدن دارند، زبان نیز باید شسته و تمیز شود. این کار می‌تواند به خوشبو شدن دهان شما هم کمک کند. استفاده از قرص‌های خوشبوکننده دهان هم می‌تواند یک ترفند سریع برای موقعیت‌های حساس باشد، اما حتما از بهداشتی و سالم بودن آن مطمئن شوید و از داروخانه‌های معتبر تهیه‌شان کنید.

5. روبالشتی‌تان را عوض کنید

1

شاید بگویید عوض کردن و تمیز کردن روبالشتی با تمیز بودن اتاق خواب ارتباط دارد نه بدن یک شخص! اما، باید بدانید که عوض کردن روبالشتی و شستن آن به صورت هفتگی باعث می‌شود که باکتری‌ها از روی آن پاک شده و پوستتان مستعد جوش و آکنه نشود. به جز پوست صورت، موی شما نیز مدام به روبالشتی مالیده می‌شود و اگر روبالشتی تمیز نباشد به مرور موهایتان درخشندگی خودش را از دست خواهد داد. بنابراین بهتر است از روبالشتی‌های ساتن استفاده کنید که از وز شدن، گره خوردگی و شکستن موها حین خواب جلوگیری می‌کند.

 

منبع: راهنماتو

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :