خوشپوشی به سبک ریچل، چندلر و دیگران؛ به سبک کاراکترهای فرندز، وینتیج بپوشید!

وینتیج معمولا به سبک لباس‌ پوشیدنی گفته می‌شود که از دوران قدیم تقلید شده یا در واقع باز تولید یا کپی تازه‌ای از آن دوران است. به این معنا که شما لباسی با مدل و طرح قدیمی، البته نه کهنه، را با سلیقه مدرن و امروزی به تن می‌کنید و در پوشش‌تان آیتم‌های ریز یا بزرگ جدیدی در ترکیب با آن لباس قدیمی به کار می‌برید که ظاهرتان را کاملا متفاوت با دوره‌ای می‌کند که آن لباس قدیمی‌تر به آن تعلق داشته. در این مطلب ما سراغ سریال پرطرفدار «دوستان» (Friends) رفته‌ایم و می‌خواهیم از پوشش شخصیت‌های این سریال ایده‌هایی برای رسیدن به استایل وینتیج پیدا کنیم.

ad banner

وینتیج به سبک سریال فرندز

جزییات کوچک در پوشش کلاسیک

وینتیج به سبک سریال فرندز

اگر یادتان باشد لباس کار ریچل یک پیراهن خاکستری بود که در فصل نهم براساس پیشرفت مد و تغییرات ظاهری ریچل آن هم تغییر کرد و دیدیم که یکی از لباس‌های ریچل در فصل نهم یک پالتوی خاکستری با دستکش‌های چرمی و کیف دستی مشکی بود که گلدوزی و تکه دوزی آستین‌هایش حالتی تازه و مدرن به این پوشش کلاسیک می‌داد.همین جزییات کوچک در پوششی قدیمی و کلاسیک می‌تواند به شما استایل وینتیج بدهد. اضافه کردن یک جفت گوشواره یا یک دستبند مدرن این ظاهر را کاملا به وینتیج تبدیل خواهد کرد.

خزی برای همه قرون

وینتیج به سبک سریال فرندز

شما می‌توانید یک بلوز و شلوار و کفش یا بوت کاملا امروزی بپوشید ولی اگر همراه با آن یک کت خز تنتان کنید استایل شما به وینتیج بدل خواهد شد. دلیل اینکه کت خز تا این مدت طولانی توانسته‌ در دنیای مد و فشن باقی بماند این است که به معنای واقعی با هر لباسی هماهنگ می‌شود. در فصل پنچم سریال فرندز کت خزی که به فیبی هدیه داده می‌شود از همین نمونه‌هاست یا آن یکی کت خز نارنجی رنگش را هم می‌توانیم مثال بزنیم.

کت چرمی راس و جویی

وینتیج به سبک سریال فرندز

کاپشن‌های چرمی هم که در دهه 80 و 90 میلادی خیلی مد بودند همان کارکرد کت خز را در به وجود آوردن سبک وینتیج دارند. حتی اگر تمام آیتم‌های دیگر پوشش‌تان امروزی باشد مدل‌ کت‌های چرمی که راس و جویی می‌پوشیدند استایل وینتیج به شما می‌دهد.

پوشش مدرن با ادویه وینتج

وینتیج به سبک سریال فرندز

گاهی اوقات سرتاپای پوشش شما کاملا مدرن و امروزی است ولی دوست دارید استایل وینتیج داشته باشید در چنین مواردی می‌توانید موهای خود را مدلی درست کنید که در دهه‌های قبل‌تر مد بوده. مدل موهای مونیکا یکی از آن مدل‌هاییست که از طرفی خیلی عجیب و پرت نیست و از طرف دیگر جذاب و جالب هم به حساب می‌آید. این مدل مو می‌تواند با لباس رسمی و غیررسمی جور در بیاید.

رنگ گرم وینتج و پارچه طرح دار

وینتیج به سبک سریال فرندز

از آنجا که یکی از مشخصه‌های استایل وینتیج رنگ‌های گرم مثل کرم و زرد و قرمز و نارنجی و پارچه‌های طرح‌دار و ریز نقش است اکثر بلوزهایی که مونیکا می‌پوشید می‌توانند انتخاب خوبی باشند مخصوصا اگر با شلوار بگ یا بوت کات پوشیده شوند که این روزها مدند به شدت حال و هوای وینتیج به ظاهر شما می‌دهند.

دامن بلند گلدار یا ساتن مونیکا

وینتیج به سبک سریال فرندز

معمولا اگر یک پیراهن ساده و یا توری در هر رنگی و یا یک تی‌شرت ساده و تاپ با دامن بلند مثلا از جنس ساتن یا  گلدار و یا با یک کت یا ژاکت به سبک قدیمی ترکیب شود استایل وینتیج به شما می‌دهد. به عنوان نمونه مونیکا با این بلوز مشکی دامن بلند طرحدار پوشیده که به او استایل وینتیج داده است. از آنجا که دامن‌های راسته یا مدادی یکی از آیتم‌های استایل وینتیج به حساب می‌آیند دامنی مثل دامن چهارخانه ریچل که حس کلاسیک و قدیمی دارد با هر بلوز ساده‌ای به شما استایل وینتیج خواهد داد. البته بلوز کلاسیک دگمه‌دار تک رنگ انتخاب خوبی برای این دامن خواهد بود.

وینتیج به سبک سریال فرندز

شما هم اگر مثل ریچل یک کت پلنگی یا کتی با یقه خز دارید که به آن علاقه‌مندید و می‌خواهید از آن به عنوان مشخصه اصلی استایل وینتیج خودتان استفاده کنید خیلی بهتر است آن را با لباس ساده‌ای ست کنید که همیشه مد بوده مثلا پیراهن و لگ ساده مشکی می‌توانند انتخاب‌های خوبی باشند.

وینتیج به سبک سریال فرندز

جلیقه یکی از آیتم‌های لباس‌های رسمی است که می‌تواند با شلوار جین یا شلوار پیله‌دار پوشیده شود و استایل وینتیج در مردان به وجود آورد. در سریال دوستان چندلر که عادت به پوشیدن جلیقه و ژیله دگمه‌دار داشت در بعضی لحظه‌ها استایل وینتیج را به یاد می‌آورد. چندلر که در اکثر فصل‌ها خوش‌تیپ‌تر از جویی و راس بود انگار می‌دانست که چطور یک لباس غیررسمی را ارتقا بدهد و به بهترین شکل بپوشد.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :