اصول شیک پوشی خانم‌های فرانسوی

فرانسوی‌ها همواره از پیشروان فشن و مد بوده‌اند و حرف اول را در طراحی لباس و استایل و شیک پوشی زده‌اند و تعجبی ندارد که بیشتر طراحان مطرح مد فرانسوی بوده‌اند. خانم‌های فرانسوی برای همه بخش‌های زندگی به ویژه مد اصولی دارند که به طور جدی آن‌ها را رعایت می‌کنند و رمز شیک پوشی آن‌ها نیز در همین اصول است. اصول شیک پوشی خانم‌های فرانسوی را در این مطلب بخوانید.

ad banner

خطوط عمودی در لباس

فرانسوی‌ها معتقدند لباس‌هایی که خطوط عمودی دارند کمک می‌کنند قد شما بلندتر دیده شود و همچنین شما را لاغرتر نشان می‌دهند.

 

کمربند

خانم‌های فرانسوی علاقه خاصی به کمربند دارند و تقریبا با هر لباسی آن را استفاده می‌کنند چون معتقدند این ساده‌ترین روش برای نشان دادن ظرافت و زنانگی لباس است.

اصول شیک پوشی خانم‌های فرانسوی

 

رویه لباس بلند

استفاده از رویه لباس بلند که قد آن تا مچ پا باشد روش فرانسوی دیگری است که کمک می‌کند قدبلندتر به نظر برسید.

اصول شیک پوشی خانم‌های فرانسوی

 

دامن و لباس لنگی

لباس‌هایی که در یک طرف کمر بسته می‌شوند از جمله دامن و لباس مجلسی و مانتو به دلیل داشتن خطوط مورب و همچنین تاکید روی خط کمر اندام را زیباتر نشان می‌دهند و مورد علاقه خانم‌های فرانسوی هستند.

همرنگی کفش و شلوار

خانم‌های فرانسوی بیشتر اوقات کفش و شلوار خود را هم رنگ انتخاب می‌کنند چون این همرنگی به خصوص اگر از رنگ‌های تیره باشد پاها را بلند‌تر نشان خواهد داد.

شلوار فاق بلند

شلوار فاق بلند به خصوص زمانی که با تاپ کوتاه پوشیده شود از ترکیب‌های شاخص فرانسوی برای لباس به شمار می‌رود که زیبایی خاصی دارد.

اصول شیک پوشی خانم‌های فرانسوی

 

استایل تک رنگ

سر تا پا همرنگ پوشیدن هم از روش‌هایی است که خانم‌های فرانسوی برای نشان دادن خوش سلیقگی و لاغرتر کردن اندام خود از آن استفاده می‌کنند.

اصول شیک پوشی خانم‌های فرانسوی

 

کفش پنجه باریک

کفش‌های پنجه باریک و نوک تیز حتی اگر پاشنه بلند هم نباشند با کشیده‌تر نشان دادن پاها به زیباتر شدن اندام کمک می‌کنند.

 

مطالب مرتبط:

1- زنان و مردان قد کوتاه چگونه لباس بپوشند؟

2- لباس های ضروری در کمد لباس یک خانم فرانسوی

 

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :