طراحان زن موفق در سال 2016

طراحان لباس نقش اساسی را در توسعه صنعت مد و فشن داشته اند و در این میان نقش طراحان زن اگر از طراحان مرد بیشتر نباشد کمتر نبوده است و این نقش روز به روز پررنگ تر می‌شود و دنیای مد روز به روز بیشتر تحت نفوذ زنان در می‌آید. در سالی که گذشت طراحان زن مطرح جهان با معرفی طرح‌های زیبا و جذاب خود نظر مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کردند. در این مطلب می‌خواهیم طراحان زن موفق در سال 2016 را به شما معرفی کنیم.

ad banner

استلا مک کارتنی

استلا مک کارتنی کار طراحی لباس را از دستیاری نزد طراحانی مثل کریستین لاکروا آغاز کرد و در سال 2001 برند خود را تاسیس کرد و شعارهایی مانند حفظ محیط زیست، جلوگیری از کشتار حیوانات به خاطر پوست‌شان و برابری‌های جنسیتی را همیشه دستور کار خود قرار داده است.

طراحان زن موفق در سال 2016

ریچل کومی

ریچل کومی کار طراحی لباس را از نه پوشاک زنانه بلکه از پوشاک مردانه آغاز کرد و از سال 2004 طراحی پوشاک زنانه و همچنین طراحی کفش را نیز به کارهای خود اضافه کرد. برند او اکنون از برندهای مهم نیویورک به شمار  می‌رود.

طراحان زن موفق در سال 2016

مری کیت و اشلی اولسن

این خواهران دوقلو کار طراحی لباس را با دستیاری آغاز کردند و برند خود را در سال 2006 تاسیس کردند. آن‌ها اکنون از موفق‌ترین طراحان لباس در آمریکا هستند که نامزد جوایز مهمی نیز شده‌اند.

طراحان زن موفق در سال 2016

ماریا گرازیا چیوری

این طراح ایتالیایی از موفق ترین طراحان زن حال حاضر جهان است که پس از گذراندن 17 سال کار موفق برای برند والنتینو اکنون برای برند مشهور دیور کار می‌کند و آخرین مجموعه او برای بهار و تابستان 2017 تحسین همگان را برانگیخت.

طراحان زن موفق در سال 2016

جنا لیونز

این طراح آمریکایی از 21 سالگی تا کنون برای برند جی کرو طراحی کرده و در این مدت از یک دستیار طراح ساده در لباس مردانه به ریاست دپارتمان طراحی این برند بزرگ رسیده است، چیزی که نه تنها هر طراح زن بلکه هر طراح جوانی آرزوی آن را در سر دارد.

طراحان زن موفق در سال 2016

الساندرا فاسچینتی

این طراح ایتالیایی کار خود را از طراحی برای برندهای مهم پرادا و میو میو شروع کرد و با کار برای برندهایی مانند تام فورد و گوچی ادامه داد. سبک خاص او کنار گذاشتن ترندها و طراحی مدل‌های خاص و هوشمندانه است.

طراحان زن موفق در سال 2016

مطالب مرتبط:

1-  ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

2- پل اسمیت طرح لباس مردانه

3- توری برچ طراح موفق امریکایی

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :