راهنمای آرایش چهره بر اساس فرم صورت

0

فرم صورت شما نقش مهمی در ظاهر شما دارد و تعیین کننده نوع آرایش شماست. هنگام آرایش صورت نکات زیادی هست که باید به آن توجه شود و یکی از این نکات فرم صورت است. وقتی فرم صورت خودتان را می‌شناسید هم تناسب را در آرایش بیشتر رعایت می‌کنید و هم مدل موهایتان را بر اساس فرم صورت پیرایش می‌کنید. حتی مدل ابروها و آرایش چشم‌ها هم به مدل صورت بستگی دارد. اگر تا به حال فکر می‌کردید فرم صورت اهمیت زیادی در آرایش و زیبایی ندارد این مقاله را که راهنمای آرایش چهره بر اساس فرم صورت است بخوانید.

راهنمای آرایش چهره بر اساس فرم صورت

راهنمای آرایش چهره بر اساس فرم صورت

آرایش صورت برای صورت‌های تخم مرغی

طول و عرض این فرم صورت متقارن است و گونه‌ها کمی پهن. صورت‌های بیضی نیاز چندانی به کانتورینگ ندارند. استفاده کمی رژگونه روی استخوان گونه ها این قسمت را برجسته تر و پهن‌تر نشان می‌دهد و باعث می‌شود حالت بیضی صورت به شکل گرد درآید. رژگونه را باید از قسمت استخوان گونه تا قسمت برآمدگی گونه‌ها بزنید.

آرایش صورت برای صورت‌های مربعی

صورت‌های مربعی زاویه‌دار هستند. فرم صورت بیشتر مدل‌ها مربعی است. زاویه این فم صورت‌ها در قسمت‌های چانه و پیشانی است. برای این‌که حالت صورت و زاویه‌های آن کمی ملایم‌تر شود روی گونه‌ها، پیشانی و اطراف چانه از کانتورینگ استفاده کنید. با این کار صورت کمی گردتر نشان داده می‌شود.

آرایش صورت برای صورت‌های قلبی

صورت‌های قلبی در قسمت گونه کمی پهن و در قسمت چانه باریک می‌شود. آرایش این فرم صورت‌ها آسان است. فقط کمی روی قسمت شقیقه‌ها و گونه‌ها کانتورینگ استفاده کنید تا پیشانی هم مثل چانه‌ها کمی همسان شود.

آرایش صورت برای صورت‌های گرد

صورت‌های گرد در قسمت پیشانی و زیر چانه پهن هستند. این فرم صورت‌ها از نظر تقارن کاملا متناسب هستند. اما برای این‌که بخواهیم کمی آن را کشیده‌تر نشان دهیم روی استخوان گونه کمی کانتورینگ و روی گونه‌ها برنزر استفاده کنید تا اطراف صورت را به خوبی شکل بدهید.

آرایش صورت برای صورت‌های کشیده

یکی از فرم‌هایی که به راحتی می‌توان تشخیص داد فرم کشیده است. صورت‌های کشیده معمولا در قسمت‌های چانه و پیشانی کانتورینگ می‌شوند تا کمی گرد و متقارن نشان داده شود.

آرایش صورت برای صورت مثلثی یا گلابی

صورت‌های مثلثی در قسمت پیشانی باریک و در قسمت چانه پهن هستند. استفاده از کانتورینگ در قسمت چانه کمی از پهنای آن را کم می‌کند. چشم‌ها را زیاد آرایش کنید تا بیشتر توجه به سمت چشم‌ها جلب شود و چانه کمتر به چشم بیاید.

مطالب مرتبط:

1- چگونه چشم ها را آرایش کنیم؟

2- چگونه چشم درشت داشته باشیم؟

3- چشم‌های پف کرده را چگونه آرایش کنیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 02 آوریل 2017

چه جالب من نمیدونستم آرایش صورت به این مورد بستگی دارهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :