شایسته عسگریان در
0

همه چیز درباره استایل مینیمال

حتما راجع به هنر مینیمال زیاد شینیده‌اید، اما آیا درباره استایل مینیمال در دنیای مد و فشن، اطلاعات کافی دارید؟ در این متن سعی می‌کنیم درباره استایل مینیمال حرف بزنیم و یاد بگیریم که چطور این استایل را داشته باشیم.

کمیت نه، کیفیت!

اگر می‌خواهید استایلی مینیمال داشته باشید، نباید کمدتان را پر از لباس‌ها و اکسسوری‌های مختلف کنید. برای رسیدن به استایلی مینیمال باید کیفیت را به کمیت برتری داد. دنبال خرید لباس‌های پرکاربرد، با دوام، باکیفیت، زیبا و شیکی بروید که در عین حال سادگی‌شان را حفظ کرده‌اند. در ادامه درباره هرکدام از این خصوصیات صحبت می‌کنیم.

جنس لباس

لباس‌هایی که در استایل مینیمال استفاده می‌شوند، معمولا از اجناس و پارچه‌های مرغوب تهیه شده‌اند؛ پارچه‌هایی که دوام بالا دارند و در عین حال راحت هستند. پارچه‌های طبیعی مانند پشمی، لینن، ابریشم، چرم و … در استایل مینیمال کاربرد بیشتری دارند. اگر نمی‌خواهید از پارچه‌هایی کاملا طبیعی استفاده کنید، سراغ پارچه‌های ترکیبی بروید (بهتر است درصد مواد مصنوعی بیشتر از ۲۰ درصد نباشد).

 

اندازه سفارشی!

لباسی که برای استایل مینیمال خود انتخاب می‌کنید، باید آن‌قدر فیت تنتان باشد که انگار مخصوص خود شما دوخته شده است. مقداری گشاد بودن و یا چسبان بودن لباس‌ها مشکلی ندارد اما نباید تفاوت فاحشی بین اندازه لباس با سایز اصلی شما باشد.

جزئیات

 

درست است که استایل مینیمال، استایلی ساده است؛ اما چیزی که یک استایل معمولی را از یک استایل مینیمال حرفه‌ای متمایز می‌کند، جزئیات لباس‌هاست. لباس‌هایی که در استایل مینیمال استفاده می‌شوند، بهتر است جزئیاتی خاص و منحصر به فرد داشته باشند؛ جزئیاتی مثل یک طرح کوچک روی لباس، دکمه‌هایی روی آستین و یا یک کمربند با رنگی متفاوت؛ البته این جزئیات نباید زیاد و شلوغ باشند.

قیمت

از آنجایی که درباره کیفیت بالای لباس‌هایی که در استایل مینیمال استفاده می‌شوند، صحبت کردیم، ممکن است فکر کنید که باید پول زیادی خرج کنید و سراغ لباس‌های گران قیمت بروید؛ اما اینطور نیست! قیمت بالای یک لباس، تضمینی برای کیفیت آن نیست. کیفیت، مفهومی مبهم است، اما می‌توان گفت لباسی که با دقت بالایی دوخته شده و روی جزئیاتش وقت گذاشته شده است، بالاترین کیفیت را دارد. دوام لباس نیز فاکتور مهمی است.

 

اعتماد به نفس

استایل، رابطه مستقیمی با اعتماد به نفس دارد. اگر به مدل‌ها و ستاره‌های دنیای فشن دقت کرده باشید، می‌بینید که گاهی با پوشیدن ساده‌ترین لباس‌ها، شیک به نظر می‌رسند؛ اما همان لباس بر تن شخصی دیگر، طور دیگری جلوه می‌کند. دلیل این قضیه اعتماد به نفس بالای این مدل‌هاست که به پوسچر و نحوه ایستادن متفاوتی ختم می‌شود. پس سراغ آیتم‌هایی بروید که وقتی آن‌ها را می‌پوشید، احساس بهتری دارید.

 

اکسسوری

ممکن است فکر کنید که داشتن استایلی مینیمال و همزمان استفاده از اکسسوری‌های متنوع ممکن نیست؛ نگران نباشید. اکسسوری‌های از قبیل عینک آفتابی، ساعت مچی، گوشواره‌های ساده، کمربندهای باکیفیت، انگشترهای مینیمال، کیف دستی، سنجاق سینه و… را می‌توانید هروقت خواستید، استفاده کنید، اما باید در استفاده از آن‌ها دقت کنید. اکسسوری‌ها نباید زیاد، شلوغ و رنگی‌رنگی و متنوع باشند و قوانین لباس مینیمال درمورد آن‌ها هم صدق می‌کند.

رنگ‌ها

 

رنگ‌هایی که به طور معمول در استایل مینیمال استفاده می‌شوند و رایج هستند، شامل طیف‌های مختلف سفید، سیاه و خاکستری هستند. مینیمالیست‌هایی که اهل ریسک هستند، در لباس‌هایشان از رنگ‌های آبی نفتی، صورتی و بژ نیز استفاده می‌کنند؛ اما این به این معنا نیست که اگر از رنگ‌های جیغ استفاده کنید، استایلتان دیگر مینیمال نیست. اگر رنگ‌های جیغ را دوست دارید و در عین حال می‌خواهید ظاهر مینیمال خود را حفظ کنید، از این رنگ‌های جیغ در اکسسوری‌هایی مثل کیف، کفش و یا شالتان استفاده کنید. استفاده از این رنگ‌ها در آرایش صورت نیز ایده خوبی است.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :