مهارت‌های آرایش مو که هر خانمی باید بداند

0

زیبایی و آراستگی موهای شما تاثیر زیادی در زیبایی کلی شما دارد. بیشتر افراد برای زیبا کردن موهای خود به آرایشگاه مراجعه می‌کنند و هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شوند اما بیشتر این کارها را خودتان هم می‌توانید انجام دهید به شرطی که مهارت‌های لازم را داشته باشید. اما مهارت‌های آرایش مو که هرخانمی باید بداند کدام‌ها هستند؟

فر کردن موها

فر کردن موها به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که هر روشی نتیجه متفاوتی در پی دارد و این نتیجه‌ها بیشتر اوقات راضی کننده نیست. خانم‌ها باید نوع موهای خود را بشناسند و بدانند که کدام روش برای موی آن‌ها مناسب‌تر است. یکی از تکنیک‌های فر کردن مو که روی بیشتر موها جواب می‌دهد و فرهای ملایم و زیبایی را ایجاد می‌کند استفاده از اتوی مو است. به این صورت که موهای صاف خود را  به فرم اس شکل در دست بگیرید و با اتوی مو آن را فشار دهید تا حالت آن ثابت شود.

مهارت‌های آرایش مو که هر خانمی باید بداند

سشوار کشیدن موها

یکی از مهم‌ترین مهارت‌های آرایش مو که هر خانمی باید بلد باشد سشوار کردن مو‌ها است. بسته به این که موهای ضخیم یا نازکی دارید باید روش مناسب سشوار کردن را برای موهای خود یاد بگیرید. موهای نازک را در جهت خلاف رشد آن‌ها سشوار کنید تا حجیم‌تر شوند. برای صاف کردن موهای ضخیم از سشوار استفاده کنید.

صاف کردن موها

موهای شما هر حالتی هم که داشته باشد باید صاف کردن را بلد باشید. صاف کردن مو را می‌توان با اتو موی معمولی و یا با سشوارهای مناسب انجام داد. برای جلوگیری از چسبیدن موها به سر، موها را در جهت بالا بکشید تا حجم آن‌ها بیشتر به نظر برسد.

حالت دادن به چتری

حالت دادن به چتری یکی از پر دردسرترین کارها در آرایش مو است. برای این کار چتری‌ها را زمانی که خیس یا مرطوب هستند با یک برس گرد مناسب به سمت بالا و طرفین سوار بکشید تا خشک شوند سپس همه موها را به صورت هماهنگ حالت دهید تا چتری‌ها خود به خود حالت مناسب را بگیرند.

مهارت‌های آرایش مو که هرخانمی باید بداند

مطالب مرتبط:

1- 5 مدل موی آسان برای خانم های تنبل

2- راه هایی برای ماندگاری مدل مو

3- بهترین مدل موی زنانه با توجه به جنس و فرم مو

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :