تحریریه چی بپوشم در
777

بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی کودکان چیست؟

بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی کودکان چیست؟

آیا همچنان در سال 2024 یاددادن زبان انگلیسی به کودکان امری لازم و ضروری است؟ شاید که در گذشته یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان امری فانتزی یا تفریحی به شمار می‌آمد، اما امروزه بر خلاف گذشته، والدین باید کودک خود را در مسیر یادگیری زبان انگلیسی قرار دهند. آموزش زبان انگلیسی نه تنها امری ضروری برای کودکان امروزی است، بلکه یادگیری آن، مزایای بسیار زیادی برای کودکان به همراه دارد.

 

تدریس زبان انگلیسی به کودکان، می‌تواند بسیار پربازده‌تر از یادگیری آن در زمان بزرگسالی باشد؛ اما با این حال، کودکان برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز دارند تا با واژه ها و جمله ها ارتباط عمیق تری پیدا کنند و همین مسئله ممکن است سبب شود که یادگیری آنها مقداری زمانبر باشد.

اکنون شاید این سوال برای شما پیش بیاید که باید از چه روش‌های آموزشی استفاده کنیم تا کودکان، بهتر زبان انگلیسی را یاد بگیرند و فرآیند پیشرفت در آنها به صورت پیوسته و موثر اتفاق بیفتد. ما در این مطلب به بیان چند تا از بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی کودکان می‌پردازیم تا با بکارگیری آنها، هم باعث علاقمند شدن کودکتان به یادگیری زبان دوم شوید و هم با وجود صرف کردن هزینه و زمان، نتایج مطلوب موردنظرتان را بدست بیاورید.

چگونه آموزش زبان به کودکان را شروع کنیم؟

اکنون شاید این سوال برای شما پیش بیاید که “از چه روشی برای آموزش زبان به کودکمان استفاده کنیم تا خسته نشود و در برابر یادگیری مقاومت نکند؟” اینکه کودک شما یادگیری زبان انگلیسی را در منزل و مهد کودک آغاز کند یا در آموزشگاه، کاملا بستگی به کودکتان و این که بتواند با مزایا و معایب هر روش کنار بیاید بستگی دارد.

شاید خودتان بخواهید مسئولیت آموزش زبان انگلیسی به کودکتان را به عهده بگیرید. این روش برای شروع بسیار مناسب است اما با گذشت زمان ممکن است متوجه شوید که کودک، به محیط و افراد جدیدی نیاز دارد تا این آموزش بر روی او، مثمر ثمر واقع شود.

شاید در این هنگام، زمان مناسب ثبت نام کودک در آموزشگاه نونهالان یا مهد کودک زبان فرا رسیده است. البته همانطور که گفتیم، نمی‌توان برای همه کودکان یک نسخه پیچید و امکان دارد کودک شما از همان ابتدا، بتواند خود را با محیط کلاس هماهنگ کند.

معرفی چند مورد از بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی کودکان

راه و روش‌های مختلفی برای آموزش زبان انگلیسی کودکان وجود دارد که شامل راهکارهای کاربردی، علمی و خلاقانه است که می‌تواند کودک دلبندتان را به این کار علاقمند کند. از جمله:

آموزش زبان با بازی

بازی دنیای کودکان است؛ پس یکی از بهترین راه‌ها این است که کاری کنید تا کودکتان با بازی کردن، زبان را یاد بگیرد. اگر خودتان با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید، می‌توانید هنگام بازی انگلیسی صحبت کنید و در هنگام بازی از کلمات مربوطه استفاده کنید. فقط دقت کنید که واژگان را درست تلفظ کنید تا کودک دچار اشتباه در یادگیری نشود.

داشتن روتین روزانه و برنامه مشخص

برای اینکه آموزش زبان انگلیسی به کودکتان حتما نتیجه بخش باشد، لازمه آن داشتن روتین و نظم روزانه است. بهتر است در طول شبانه روز ساعت‌های مشخصی را برای آموزش زبان به کودکتان تعیین کرده و آن را به یک عادت تبدیل کنید. بهتر است در روزهای اول ساعات کمتری را به آموزش اختصاص دهید و هر چه بیشتر پیش می‌روید، آن را افزایش دهید.

خواندن داستان انگلیسی هنگام خواب

کودکان عاشق کتاب خوانی با کتاب‌های مصور و کمیک هستند و با تمام توجهشان، به این داستان‌ها گوش می‌دهند. همچنین می‌توانید از طریق اینترنت کتاب‌های سطح مبتدی با موضوع مورد علاقه‌ی فرزندتان را دانلود کرده و یا فایل صوتی انگلیسی آنها را هنگام خواب برایش پخش کنید. خواندن کتاب داستان ‌های مصور با رنگ‌های شاد و به زبان انگلیسی، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

اپلیکیشن‌‌های آموزش زبان‌ انگلیسی

امروزه نرم‌‌افزار‌ها و اپلیکیشن‌های بسیار زیادی برای آموزش زبان به کودکان وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را دانلود کرده و استفاده کنید. در این روش هم مانند سایر روش‌ها، تنها استفاده به مدت کمتر از نیم ساعت در روز کافی است تا کودک بتواند زبان را از طریق این اپلیکیشن‌ها یاد بگیرد. همچنین می‌توانید زبان بازی‌ها‌ی داخل گوشی یا تبلت را به انگلیسی تبدیل کنید تا کودک با حروف انگلیسی آشنا شود.

استفاده از کارتون‌های انگلیسی زبان

کارتون‌های انگلیسی نیز یکی از بهترین روش آموزش زبان انگلیسی کودکان است که تاثیرگذاری زیادی در یادگیری کودکان دارد. هنگامی که کودک از انجام دادن کاری لذت ببرد، حتما آن را یاد خواهد گرفت و همه‌ی کودکان نیز به کارتون علاقه دارند. می‌توانید کارتون مورد علاقه‌ی فرزند خود را به زبان انگلیسی دانلود کرده و روزانه کمتر از نیم ساعت پخش کنید تا خسته نشود.

استفاده از فلش کارت ها

فلش کارت‌ها یکی از بهترین ابزارهای مناسب برای یاد‌‌گیری زبان است که مدت بسیار طولانی است که از آنها استفاده می‌شود. با استفاده از فلش کارت‌ها می‌توانید همزمان با انجام بازی‌های مختلف، انگلیسی را نیز به کودکتان آموزش دهید. مثلا دو تا از کارت‌ها را به او نشان داده و سپس پشت و رو کنید و از او بخواهید نام تصاویر را بگوید. این تمرین برای بالا بردن تمرکز و تقویت حافظه نیز مفید است.

در نهایت؛ فرستادن کودک به کلاس زبان

رفتن به کلاس زبان برای کودکان از سنین پایین توصیه می‌شود. زیرا در این تایم، کودکان ذوق بسیاری برای یادگیری دارند. اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که آموزشگاه‌های زبان معتبر را برای کودکتان انتخاب کنید تا از همان ابتدا زبان انگلیسی را به صورت اصولی یاد بگیرند. بودن در محیط کلاس زبان باعث می‌شود کودکتان در یادگیری زبان انگلیسی، پیشرفت شگرفی داشته باشد.

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی کدام است؟

آموزشگاه شکوه تهران که به عنوان بهترین آموزشگاه زبان غرب تهران و شرق تهران برای آموزش کودکان شناخته می‌شود، کلاس‌های زبان انگلیسی مخصوصی را برای کودکان در سطوح مختلف برگزار می‌کند. بکارگیری بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی کودکان، یکی از اهداف و برنامه‌های موسسه زبان شکوه تهران است و در مدت فعالیت خود، توانسته در کودکان زبان آموز، اثربخشی زیادی را داشته باشد.

اگر به دنبال این هستید که کودکتان را در بهترین مسیر یادگیری زبان انگلیسی قرار دهید، ثبت نام در آموزشگاه زبان شکوه تهران، می‌تواند بهترین انتخاب برای شما والدین گرامی باشد.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :