اصول انتخاب رنگ لباس برای جوانتر دیده شدن

0

همه به دنبال این هستند که جوان‌تر به نظر برسند و از پیر شدن هراس دارند. اما راه‌هایی هست که می‌توان آن‌ها را در لباس‌ها به کار بست و بدون مضحک شدن چند سالی جوان‌تر به نظر رسید. یکی از این راه‌ها انتخاب رنگ مناسب برای لباس است. مطالعات ثابت کرده که رنگ‌های خاصی شما را جوان تر از آنچه که هستید نشان می‌دهند. اما این رنگ‌ها کدامند؟ اصول انتخاب رنگ لباس برای جوانتر دیده شدن چیست؟

رنگ‌ها تاثیر زیادی روی چهره و استایل ما دارند. انتخاب رنگ مناسب نه تنها شما را زیباتر و برازنده‌تر می‌کند بلکه ممکن است جوان‌تر نیز به نظر برسید. اما کدام رنگ‌ها این ویژگی را دارند؟

فیروزه‌ای

فیروزه‌ای از رنگ‌هایی است که روی هر پوستی جلوه‌ای زیبا دارد و تقریبا به همه می‌آید و مهم‌تر از همه شما را جوان‌تر نشان می‌دهد. اما این رنگ تن‌های مختلفی دارد و درصد آبی و سبز آن متغیر است. شما باید تن مناسب خود را بر اساس سردی و گرمی پوست خود انتخاب کنید و برای تن سرد رنگ‌های آبی تر و برای تن گرم رنگ‌های سبز‌تر فیروزه ای را بپوشید.

ارغوانی

خانم‌ها به ویژه خانم‌هایی که پوست روشنی دارند می‌توانند با پوشیدن این رنگ خود را شاداب‌تر نشان دهند. این رنگ با جلوه شاد و چشم گیر خود هر کسی را جوان‌تر نشان می‌دهد.

اصول انتخاب رنگ لباس برای جوانتر دیده شدن

خاکستری تیره

همه می‌دانند که رنگ مشکی آن‌ها را مسن‌تر نشان می‌دهد اما اگر تن مشکی کمی روشن‌تر شود و به خاکستری تیره تبدیل شود این اثر معکوس خواهد شد. رنگ‌های هم رده این رنگ مثل زغالی و سرمه‌ای نیز چنین اثری دارند.

اصول انتخاب رنگ لباس برای جوانتر دیده شدن

آبی روشن

این رنگ نیز با رنگ پوست ببیشتر خانم‌ها هماهنگی دارد و باعث می‌شود پوست گرم‌تر و درخشان‌تر به نظر برسد. اصول انتخاب رنگ لباس برای جوانتر دیده شدن را مطالعه کردید. اگر سوالی دارید در بخش نظرات منتظر شما هستیم.

اصول انتخاب رنگ لباس برای جوانتر دیده شدن

مطالب مرتبط:

1- اصول رنگ بندی لباس‌ها

2- ست کردن رنگ لباس

3- رنگ‌هایی که بعد از برنزه کردن باید بپوشید

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :