ثروتمندترین مردان جهان چطور لباس می‌پوشند؟

چه تصوری با عبارت ثروتمندترین مردان جهان به ذهن‌تان می‌آید؟ به احتمال قریب به یقین اینکه آنها باید در معتبرترین منطقه شهر املاک لوکسی داشته باشند و یا اینکه فقط اگر لباس‌هایشان را بفروشند می‌توانند چند آپارتمان خوب و ماشین بخرند. با این حال، واقعیت همیشه با انتظارات ما منطبق نیست یا دقیقا آن‌طور که ما فکر می‌کنیم نیست.البته خیلی از افراد با ثروت هنگفت فقط لباس‌هایی از برندهای لوکس می‌پوشند. اما سبک روزمره میلیاردرهای فهرست فوربس قطعا شما را شگفت‌زده خواهد کرد. در این مطلب به شما خواهیم گفت که ثروتمندترین افراد سیاره ما در زندگی عادی چگونه لباس می‌پوشند.

ایلان ماسک: تی شرت، شلوار جین و کفش ورزشی

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، با ارزش خالص دارایی بیش از 244 میلیارد دلار، در رتبه اول فهرست افراد ثروتمند قرار دارد و سبک زندگی او واقعاً شگفت‌انگیز است. او معتاد به کار است و در هفته بیشتر از نود ساعت کار می‌کند.

استایل ثروتمندترین مردان

ماشین‌های جگوار و فورد و زیردریایی فیلم جیمزباند و تسلا و چند ملک گران دارد اما این میلیاردر در زندگی معمولی، نه کت و شلوار سفارشی، بلکه تی شرت، شلوار جین و کفش ورزشی مورد علاقه خودش را انتخاب می کند که قیمت این پوشش بین 100 تا 200 دلار است. البته ماسک آدم عجیب و غریبی است. بارها گفته که نیازی به پول ندارد چون خودش را کاملاً وقف مریخ و زمین کرده ولی این‌طورهام نیست که همیشه ساده باشد و اهمیتی به پول و لباس و باقی چیزها ندهد. مثلا او برای حضور در یک برنامه تلویزیونی کت و شلواری از برند ژیوانشی پوشید.

جف بزوس: تی‌شرت برند پولو و شلوار جین معمولی

بنیانگذار فروشگاه اینترنتی آمازون بعد از طلاق از همسرش در رده دوم  فهرست ثروتمندترین افراد جهان از نظر فوربس قرار گرفت.  اگرچه جف بزوس ثروت افسانه‌ای نزدیک به 196 میلیارد دلار دارد، اما لباس‌های او ایده‌های کلیشه‌ای در مورد میلیاردرها را از بین می برد. او در زندگی روزمره تی‌شرت های معمولی از برند پولو و شلوار جین معمولی می پوشد.

استایل ثروتمندترین مردان

برای خرید لباس‌هایی شبیه دومین فرد ثروتمند جهان کافیست به یک فروشگاه عادی سر بزنید. هیچ‌وقت جف دنباله‌رو مد نبوده و به نظر می‌رسد راحتی لباس‌ها برای او در درجه اول اهمیت قرار دارد. البته او  جدا از روزمرگی‌، لباس‌ها و اکسسوری‌هایی از برندهای مختلف انتخاب می‌کند و مثلا یکبار پیراهنی از برند «کازابلانکا» که حدود 1200 دلار قیمت داشت، پوشیده بود.

برنارد آرنو: شیک و جذاب و گران‌قیمت

برنارد آرنو متصدی امپراتوری تجاری بزرگ LVMH است که از 75 برند لوکس تشکیل شده که شامل لویی ویتون و تیفانی هم می‌شود. او در حال حاضر سومین شخص ثروتمند جهان به حساب می‌آید. این بازرگان، کارآفرین و کلکسیونر73 ساله ثروتی بالای 158 میلیارد دلار دارد لباس های این میلیاردر به طور قابل توجهی با دیگر ثروتمندان در فهرست فوربس متفاوت است.

استایل ثروتمندترین مردان

پوشش او همیشه شیک و جذاب و گران‌قیمت بوده و کت و شلوارهای کلاسیک، پیراهن‌های خوش‌دوخت و پاپیون‌های منحصر به فردی را شامل می‌شده است.البته او در دنیای مد جایگاه ویژه‌ای دارد و مشخص است که نمی‌تواند هر لباسی بپوشد. او بود که الکساندر مک‌کویین، طراح مد بریتانیایی، را در ژیوانشی منصوب کرد و گالیانو را به خانه مد کریستین دیور  منتقل کرد.

بیل گیتس: سبک مردان میانسال

به هیچ وجه نمی‌شود گفت که استایل بیل گیتس منحصر به فرد است. او تقریبا به همان سبک مردان میانسال لباس می‌پوشد. اما به نظر می‌رسد خالق مایکروسافت به خوبی بداند که چطور رنگ را وارد استایلش کند.

استایل ثروتمندترین مردان

به عنوان نمونه او یک پلیور بنفش کم‌رنگ را روی یک پیراهن زرد کم رنگ می پوشد و برای جلسات رسمی سایه‌های محدودتری را انتخاب می کند، به عنوان مثال، ترکیبی از شرابی و آبی تیره. واضح است که بیل لباس‌های کاربردی را دوست دارد و ترکیب پلیور و پیراهن مردانه به علامت و نشان او تبدیل شده و به او ظاهری می‌دهد که مردم به او اعتماد دارند. بیل گیتس تا مدت‌ها یک ساعت مچی کاسیوی 70 دلاری دستش می‌کرد.

مارک زاکربرگ: طراحی‌های برونلو کوچینلی

مارک زاکربرگ با ثروت حدود 120 میلیارد دلار در سال گذشته در میان ده نفر اول ثروتمندترین افراد جهان قرار داشت که البته امسال در بین آنها حضور ندارد ولی از نظر شهرت بد ندانستیم همچنان به او بپرداریم: مارک هر روز یک تی‌شرت خاکستری  و یک هودی می‌پوشد. تی‌شرت او از طراحی‌های برونلو کوچینلی، طراح ایتالیایی است.

استایل ثروتمندترین مردان

با این‌همه این انتخاب بی‌تفاوتی این میلیاردر  را نسبت به خیلی چیزها توضیح می دهد: این به زاکربرگ اجازه می‌دهد در زمان صرفه‌جویی کند. در واقع او ساعت‌ها به این فکر نمی‌کند که جوراب با کراوات و پیراهن به کت و شلوارش می‌آید یا نه؟ شلوار جین و تی شرت متحدان اصلی او هستند. با این رویکرد، مارک زمان را برای چیزهای معنادار و مهم‌تر باز می کند.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :