کریستین لاکروا طراحی متفاوت

کریستین مارک لاکروا طراح مد فرانسوی است که صاحب برند شخصی خود يعنی کریستین لاکروا است. او از طراحانی است که ديدگاهی متفاوت به مد و لباس دارد و در زمينه طراحی لباس تئاتر نيز فعالیت می کند. در اين مقاله زندگی کريستين لاکروا، طراحی متفاوت، زندگی و آثار وی را بررسی خواهیم کرد.

کريستين لاکروا طراحی متفاوت

کریستین لاکروا در سال 1951 در جنوب فرانسه به دنيا آمد و از سنين کودکی علاقه اش به مد را با نقاشی کشيدن از لباس های تاريخی و فشن بروز داد. او پس از فارغ التحصيلی از مدرسه به مون پليه رفت تا در رشته تاريخ هنر تحصيل کند و دو سال بعد در سال 1971 به دانشگاه سوربن پاريس وارد شد. زمانی که در سوربن روی لباس های قرن هجدهم فرانسه مطالعه می کرد همزمان در موزه لوور نيز مشغول به کار و مطالعه بود که اين مطالعه ها او را به سمت طراحی مد کشاند.

کريستين لاکروا طراحی متفاوت

او در سال 1987 تصميم گرفت که خانه مد خود را تاسيس کند. او با الهام از لباس های فرهنگ های مختلف شروع به طراحي مدل های لباس زنانه کرد که مورد علاقه منتقدان قرار نگرفت و آن ها اعلام کردند که لاکروا درکي از نياز های زن امروز ندارد. اما او به کار خود ادامه داد و دو سال بعد خط توليد جواهرات، کيف، کفش و روسري خود را نيز راه اندازي کرد و بوتيک های خود را در پاريس، تولوز، لندن، ژنو و ژاپن تاسيس کرد.

زمينه کار او روي لباس های تاريخي تاثير زيادي روي طراحي های وی دارد. استفاده از اپل و فرم های فانتزی و دامن های پفی و رنگ های صورتي و ملايم از ويژگي هاي آثار وی است. او از فرهنگ ها و خرده فرهنگ ها در نقاط مختلف جهان در طراحي های خود الهام مي گيرد و فرهنگ محبوب وی فرهنگ مديترانه ای است که در سرزمين مادری اش ريشه دارد. به هر حال به دليل عدم مقبوليت عمومی طرح های وی او به سود دهي نرسيد و در سال 2005 شرکت LVMH برند وي را خريداری کرد.

کريستين لاکروا طراحی متفاوت

در سال 2001 او خط توليد لباس بچگانه و در سال 2002 خط توليد عطر خود را راه اندازی کرد. کریستین لاکروا به خاطر طراحي لباس برای تئاتر هاي تاريخي نيز شهرت دارد و کار طراحي دکور نيز انجام می دهد. او يک طراح عادی مانند بقيه طراحان نيست تا آثارش را بر تن ستارگان سينما ببينيم. او ديدگاه متفاوت خود به مد و فشن را دارد و در اين راه نيز ثابت قدم به کار خود ادامه می دهد.

مطالب مرتبط:

1- نگاهي به برند ايو سن لورن

2- نگاهي به برند بولگاري

3- نگاهي به برند لانوين

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :