انتخاب لباس برای خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند

همه ما دوست داریم تا شبیه به بازیگران هالیوود، شکم‌های تخت و خوش فرمی داشته باشیم. اما حقیقت امر این است که بیشترمان، از اضافه وزن و شکم‌های بزرگ که نتیجه زندگی شهری و تحرک کم است، رنج می‌بریم و خجالت‌زده می‌شویم. ما در این مقاله قصد داریم راه‌کارهایی زیرکانه را به شما بیاموزیم تا با استفاده از نحوه‌ی پوشش خود، بزرگی شکم‌تان را مخفی کنید. با ما همراه باشید و مقاله انتخاب لباس برای خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند را تا انتها بخوانید. 

 

بسیاری از ما، افرادی را دور و اطراف خودمان می‌شناسیم که از این معضل رنج می‌برند. به عقیده ما، مقصر اصلی، سبک زندگی غلط ماست. نشستن طولانی مدت جلوی تلویزیون، خواب ناکافی، غذاهای فست‌فودی و سایر موارد، همگی در این پدیده‌ی همه‌گیر، مقصر هستند. خیلی از افراد به باشگاه‌های ورزشی مراجعه می‌کنند، اما باز هم نتیجه کافی را نمی‌گیرند. البته توصیه جدی ما به شما، این است که ورزش کردن را کنار نگذارید و صبور باشید. اما در همین زمان، این که چگونه می‌توان این شکم بزرگ را پنهان کرد، کمک شایانی به افرادی که این مشکل را دارند می‌کند. پس باید این حقیقت را قبول کنید، که حتی با وجود تمرین و ممارست، به این زودی‌ها از شر این شکم خلاص نخواهید شد.

اگر به تازگی بچه‌دار شده‌اید، ۴۰ سال به بالا هستید و همچنان از این مزاحم آزار رسان، گله‌مندید، با ما در این مقاله همراه باشید. به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید با انتخاب پوششی هوشمند، تا حد ممکن از خجالت‌زدگی و شرمندگی خود بکاهید.
این‌ها کارهاییست که باید انجام دهید:

۱- پوشاندن شکم با لباس مناسب

۲- ایجاد خطای دید برای لاغر جلوه دادن اندام

۳- کنار آمدن با این وضع و حفظ اعتماد به نفس

۴- داشتن اندازه دور کمر

توصیه‌های ما برای مخفی ساختن بزرگی شکم‌تان، به وسیله تیپ و استایلی صحیح:

۱- پوشیدن لباس زیر مناسب

وقتی در انتخاب لباس زیر خود، دقت به خرج دهید و سایز درستی را خریداری کنید، شکل و فرم اندام شما بهتر خواهد بود. در نتیجه، حواس بیننده را از چاقی که در ناحیه شکم دارید، منحرف ساخته‌اید.

۲- حالت بدن شما مهم است

وقتی شما خمیده راه می‌روید، عضلات شکم شما راحت‌تر هستند اما در عوض، شکل بدتری را از خودشان به نمایش می‌گذارند. با صاف راه رفتن و یا ایستادن، شما شکم خود را ناخودآگاه به عقب می‌رانید. در نتیجه، این شکم بزرگ، کمتر به چشم خواهد آمد.

۳- تاپ‌ها و بلوزهای گشادتر بپوشید

اگر دوست دارید تاپ‌هایی گشاد و راحت، و به طور کلی آزاد‌تر بپوشید، خیلی خوش شانس هستید. زیرا این تاپ¬ها کاملاً مناسب وضعیت بدنی شما هستند. آن‌ها به پنهان کردن شکم بزرگ شما کمک بزرگی می‌کنند.

انتخاب لباس برای خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند

۴- دوری از لباس­‌های تنگ

دقیقاً برعکس مورد قبلی، لباس‌های تنگ به خصوص در ناحیه پایین تنه، شکم شما را در مرکز توجه دیگران قرار می‌دهند. اما اگر با این قضیه مشکل ندارید، لباس‌های تنگ بپوشید.

انتخاب لباس برای خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند

۵- تاپ را درون شلوار بگذاریم یا نه؟

بیرون گذاشتن تاپ شما از شلوار، باعث می‌شود تا شکم شما همچنان زیر این لباس مخفی بماند.

انتخاب لباس برای خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند

۶- پوشیدن لایه‌های بیشتر

اضافه کردن لایه‌های بیشتر به پوشش خود، مانند کت و یا بارانی، می‌تواند به خوبی در پنهان کردن اضافه وزن ناحیه شکم، مؤثر واقع شود. فراموش نکنید که برای تأثیر هر چه بیشتر آن، باید دکمه‌های کت را باز بگذارید.

انتخاب لباس برای خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند

۷- رنگ‌های تیره شما را لاغر­تر نشان می‌دهند اما …

بله، درست است که رنگ‌های تیره مانند مشکی، در لاغرتر نشان دادن شما نقش مهمی ایفا می‌کنند، اما نباید پوشش خود را محدود به این نوع لباس‌ها کنید.

۸- نقش و طرح

دقت داشته باشید که هر نوع طرح و رنگی، چاقی شکم شما را پنهان نمی‌کند. ثابت شده است که لباس‌های با طرح کوچک و ساده، بیشترین تأثیر را در حل مشکل شما خواهند داشت.

۹- جنس پارچه بسیار مهم است

وقتی صحبت از جنس می­شود، توصیه کارشناسان استفاده از کتان، ابریشم و پلی‌استر است. ساتن‌های براق به عنون مثال، حتی برای مراسم‌های رسمی نیز توصیه نمی­شوند، زیرا توجه اطرافیان را به اشکالات اندام شما معطوف می‌کند. پوشیدن دامن‌ها و یا شلوارهایی، که از قسمت میانی کمر شما شروع می‌شوند، خواهند توانست به خوبی ضعف ساختاری بدن‌تان را از دید دیگران دور نگه دارد.

۱۰- لباس مجلسی

اگر به درستی لباس مجلسی را انتخاب کنید، در مجالس رسمی و میهمانی‌های مختلف، به علت یک تکه بودن پارچه آن‌ها، شکم‌تان کمتر نمود خارجی پیدا خواهد کرد.

۱۱- سنتی مثل پانچو و تونیک

این لباس های پرطرفدار که همیشه جزو انتخاب‌های اصلی همه خانم‌ها هستند، این قابلیت را دارند که ایرادات احتمالی در شکم‌تان را مخفی کنند. پس حتما از این دست لباس را در کمدتان جای دهید.

۱۲- قدرت رنگ‌های متضاد

اگر با مفهوم استفاده از رنگ‌های متضاد، یا به اصطلاح ضد‌رنگ‌ها آشنا هستید، به خوبی می‌دانید که یک راه بسیار مؤثر و کارآمد، برای لاغر‌تر نشان دادن بدن نه چندان خوش‌فرم شما هستند.

۱۳- کمربند؛ آری یا نه؟

اینکه در پوشش خود از کمربند استفاده کنیم یا نه، بیشتر به سلیقه‌ی شخصی شما بر می‌گردد. خیلی از افراد، تحت هر شرایطی دوست دارند، از کمربند در استایل خود استفاده کنند. اما از طرفی، بعضی اوقات استفاده از کمربند، موجب می‌شود تا شکم‌شان بیشتر در دید بقیه باشد. یک راهکار کاربردی این است که سعی کنید، لباس خود را، تا حدی روی کمربند بیاورید که شکم‌تان را بپوشاند.

انتخاب لباس برای خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند

۱۴- شلوار و جین

در انتخاب لباس‌های پوشاننده پا مانند شلوار یا جین، سعی کنید آن‌هایی را بپوشید، که از بالاترین حد ممکن در کمرتان، شروع می‌شوند. در این صورت، به سادگی شکم برجسته شما با استفاده از آن‌ها، مخفی می‌شود.

۱۵- پرهیز از جزئیات در ناحیه شکم

دکمه، طرح، نقش و چیز‌هایی از این دست، که توجه دیگران را به سمت ناحیه­‌ی که دارای اضافه وزن است، جلب می‌­کنند، اصلاً گزینه‌های ایده‌آلی نیستند. بنابراین، اگر شکم شش‌تکه‌­ای ندارید، لباسی مناسب شماست که در ناحیه شکم، ساده و بدون طرح باشد.

۱۶- جلب توجه به نقاط قوت بدن­تان

اگر ناحیه‌ای در بدن شما وجود دارد، که باعث افتخار شماست، چرا از آن کمک نگیرید؟ اگر پاهای بسیار لاغر و یا دست‌های کشیده و زیبا دارید، از لباس‌های آستین کوتاه و دامن‌های بالای زانو، استفاده کنید تا نگاه‌ها از سمت شکم شما دور شود.

 

مطالب مرتبط:

۱- نکاتی برای لاغرتر نشان دادن اندام در لباس‌های زمستانی

۲- چگونه با انتخاب طرح مناسب پارچه لاغرتر دیده شویم

۳- لباس‎هایی که شما را لاغرتر نشان می‌دهد

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

الهه در تاریخ 20 می 2017

خیلی ممنون راهکار های خوبی بودن

سارا هنجنی در تاریخ 20 می 2017

آیا باید به همه نکاتی که برای لباس زنانه گفتید توجه کنیم؟

الهام در تاریخ 20 می 2017

خیلی عالی بود خیلییییییییی

مهتاب در تاریخ 20 می 2017

ممنون بابت همه مقالات مفیدتونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :