سارا هنجنی در
0

انتخاب فریم عینک طبی در 6 گام

انتخاب فریم عینک طبی در 6 گام

فریم عینک امروزه تبدیل به مد شده است و به شکل ها و رنگ ها و اندازه های مختلف وجود دارد. به قدری متنوع اند که گرفتن یک فریم ساده جای تعجب دارد. هنگام خرید فریم باید بودجه، فرم صورت و اولویت شخصی تان را در نظر داشته باشید. با کارشناسن چی بپوشم همراه باشید. 

1- فریمی را انتخاب کنید که استحکام کافی را داشته و مناسب لنز باشد. این فریم ها باید لبه ی لنز های ضخیم را مخفی نگه دارند.

2- به شکل و فرم صورت خود نگاه کنید. هر مدل فریم می تواند بخش های مختلف صورت را معلوم، تکمیل یا حتی مخفی کند. اگر مطمئن نیستید کدام فریم مناسب چهره ی شماست، از فروشنده بخواهید که شما را راهنمایی کند. مثلاً اگر صورت نسبتاً گرد دارید، عینک های باریک گوشه دار می توانند صورت شما را دراز تر نشان دهند. به علاوه عینک های باریک مناسب صورت های مربعی شکل هم هستند، یعنی صورت هایی که فک درشت و پیشانی بزرگ دارند.

3- فریمی را انتخاب کنید که رنگی مکمل رنگ پوست و موهایتان داشته باشد. رنگ های گرم را انتخاب کنید.

4- فریم هایی انتخاب کنید که می پسندید و مناسب شخصیت شماست. بعضی ها می خواهند فریم، هماهنگ با رنگ پوست و مو و لباس هایشان باشد و بعضی ها هم برای مد انتخاب می کنند.

5- فریم های مختلف را امتحان کنید. چیزی را که در ویترین می بینید شاید به نظر زیبا باشد ولی ممکن است اصلاً مناسب حالت صورت و رنگ پوست و مو و در کل ظاهر شما نباشد.

6- به اینکه فریم شما را چگونه نشان خواهد داد دقت کنید. مثلاً فریم های کلاسیک که بیضی شکل و مستطیلی هستند و رنگ های طوسی و سیاه دارند، قیافه فرد را جدی نشان می دهند، فریمی که اغلب افراد شاغل به چشم می زنند. از طرفی، کسی که فریم پلاستیکی ضخیم با شکل های نامعمول و رنگ های مخلوط به چشم می زند، معلوم است که به خلاقیت اهمیت می دهد.

مطالب مرتبط:

1- عینک آفتابی باراک اوباما از کدام برند است؟

2- اهمیت عینک زدن برای دختر خانم های خجالتی

3- پاک کردن شیشه عینک در 5 گام ساده

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :