راهنمای انتخاب و خرید لباس کودک برای پدر و مادرها

همانطور که می‌دانید، بدن کودکان نسبت به افراد بزرگسال بسیار حساس‌تر است. بارها دیده‌ایم که وقتی یک لباس خاص، به تن کودکمان می‌کنیم، شروع به گریه و بی‌تابی می‌کند. این مشکل وقتی بیشتر نمایان می‌گردد که کودک سن پایین‌تری داشته باشد و قادر به حرف زدن نباشد تا در مورد راحتی لباس سخن بگوید. به همین دلیل در این مقاله نکاتی کلیدی برای انتخاب لباس کودک را بیان می‌کنیم تا لباسی بخرید که کودک دلبندتان در آن راحت باشد. با چی بپوشم ما همراه باشید:

 

رنگ لباس کودک مهم است

در انتخاب لباس کودک دقت داشته باشید که رنگ‌های شاد و روشن را انتخاب کنید. اما بهتر است میان لباس‌های دخترانه و پسرانه کمی تفاوت رنگ را در نظر داشته باشید.

راهنمای انتخاب و خرید لباس کودک برای پدر و مادرها

راحتی کودک را در نظر بگیرید

راحتی کودک اولین مسئله مهمی است که باید به آن توجه کنید، به همین خاطر و رشد سریع کودک لازم است از خرید لباس‌های خیلی تنگ و چسبان خودداری کنید. لباسی بخرید که یقه، مچ پا، پاچه شلوار و سرآستین راحت و گشادی داشته باشد تا در هنگام به تن کردن، کودک اذیت نشود. این نکته برای جریان خون راحت در بدن کودک بسیار ضروری است. همچنین لباسی با پارچه‌های منعطف و لطیف خریداری کنید و از خرید لباس‌های خشک و غیرکشسان خودداری کنید.

راهنمای انتخاب و خرید لباس کودک برای پدر و مادرها

به برچسب روی لباس توجه کنید

قبل از خرید و انتخاب لباس کودک، برچسب‌ روی لباس را به دقت بررسی کنید، و تلاش کنید لباسی انتخاب کنید که درصد الیاف طبیعی به کار رفته در پارچه آن بالا باشد. بهترین گزینه برای انتخاب لباس کودک، پارچه‌های پنبه‌ای هستند فقط باید توجه داشت که این نوع لباس‌ها بعد از شست و شو کمی آب می‌رود. بنابراین پارچه های پنبه‌ای که درصدی پلی‌استر در ترکیب آن وجود دارد استفاده کنید تا دوام و ظاهر بهتری داشته باشد.

راهنمای انتخاب و خرید لباس کودک برای پدر و مادرها

جدا از مدلی که برای لباس کودتان در نظر دارید، فراموش نکنید که مهم‌ترین نکته در مورد لباس بچه‌گانه، جنس مرغوب ‌آن است. لباس کودک شما باید حتما ضد حساسیت باشد. لباس هایی که از پاچه هایی که پلی استر و پلاستیک دارند تهیه شده‌اند، ممکن است ایجاد حساسیت کنند.

خوش دوخت بودن لباس

در هنگام خرید لباس به درزهای داخلی لباس توجه کنید تا کاملا بدون برجستگی باشد. تمام درزهای کنار زیپ و سرآستین و… را چک کنید. برای اطمینان بیشتر لباس را برگردانید و با کشیدن دست روی لباس از راحتی آن مطمئن شوید.

راهنمای انتخاب و خرید لباس کودک برای پدر و مادرها

اجزا لباس را محکم کنید

عادتی که شامل اکثر کودکان می‌شود، و مادران را بسیار نگران می‌کند، خوردن هر چیز کوچکی در اطراف آن‌ها، است. به همین دلیل هر جزء کوچک و تزیینی بر روی لباس کودک خود را شامل دکمه، مروارید، سنگ‌دوزی‌ها و قطعات تکه دوزی شده روی لباس را دوباره بدوزید و از محکم بودن آن مطمئن شوید. لباس های کودکان زیر ۴ سال بهتر است زیپ و یا دکمه‌هایی داشته باشند که خود کودک بتواند آن‌ها را باز و بسته کند.

راهنمای انتخاب و خرید لباس کودک برای پدر و مادرها

 

مطالب مرتبط: 

۱- نکاتی در مورد خرید لباس کودکانه

۲- ۱۱ ست لباس پدر و پسر

۳- ست لباس مادر و دختردیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :