راهنمای انتخاب عطر مناسب فصل پاییز

انتخاب عطر برای فصل پاییز و زمستان به سادگی انتخاب عطر برای دیگر فصول سال است. ویژگی بنیادی که باید هنگام خرید کردن عطر مد نظر داشته باشید، احساس رضایتمندی از به مشام رسیدن عطری که زده‌اید و همچنین حال خوبی که از عطرتان می‌گیرید است. ولی برای به عنوان یک توصیه کلی در فصل های سرد سال عطری که دارای رایحه‌های ادویه و چوب باشد، پسندیده‌تر از دیگر رایحه‌ها است. با نکات مربوط به خرید عطر پاییزی با «چی بپوشم» همراه شوید.

ad banner

انتخاب عطر سنگین

پاییز فصل عطرهای سبک است، عطرهایی که برای دراز مدت ماندگاری دارند، در همان هنگام پاییز مخصوص عطرهای سنگین و فرار است. سرمای هوا، باعث می‌شود که پوست شما خشک و منقبض شود. این پیشامد برای عطر نیز می‌افتد. پس سعی کنید عطری که فراریت کافی دارد و به‌اصطلاح سنگین است را خریداری کنید.

عطر زمستانی

دقت به نوت های سازنده عطر

در فصل پاییز، نوت عطر شما برجسته‌ترین نکته خرید آن است که باید در هنگام خرید به آن دقت کنید. هر عطر دارای سه نوت، بالا، میانی و پایه است. نوت پایه مهم‌ترین و بیشترین عصاره را دارد. این نوت به نوت پایانی نیز معروف است که در مدت زمان طولانی بعد از پاشش عطر خود نمایی می کند. این توت به تندی هم ناپدید می‌شود. بهترین و رایج‌ترین نوت های پایانی مخصوص پاییز، عصار نعنای هندی، وانیل و چوب صندل است.

عطر زمستانی

انتخاب ادوتویلت به جای ادوکلن

بر پایه آنچه که در مورد عطر سبک و سنگین گفتیم، بهتر است که به جای خرید ادوکلن از ادوتویلت در پاییز استفاده کنید. ولی تفاوت این دو در چیست؟ ادوکلن دارای ۵ درصد عصاره عطری است در حالیکه ادوتویلت دست کم ۱۵ درصد عصاره دارد. ادوتولیت می‌تواند تا بالای ۳۰ درصد نیز عصاره عطری داشته باشد. هر چقدر عصاره بیشتر باشد میزان گسترش بو و احساس خوش عطرتان بیشتر خواهد بود.

عطر زمستانی

نکات مربوط به انتخاب رایحه

رایحه شیرین

فصل پاییز پر از حس‌های ناب و بی همتای شیرینی است. از جمله آن‌ها می‌توان به خوردن یک هات چاکلت گرم در سرمای هوا و لذت بردن از عطر آن است. نکته بنیادی در همین لذت وجود دارد. شما نیز باید سعی کنید در این فصل  عطرهایی انتخاب کنید که دارای رایحه‌ای شیرین باشند. ولی رایحه شیرین در عطر شامل چه چیزهایی می‌شود؟ عصاره میوه‌ها، همگی جز عطرهای شیرین هستند و غالباً در بیشتر عطرهای زمستانی به کار می‌روند. علاوه بر شیرینی، عطر احساس گرمی نیز به شما انتقال خواهد داد.

  • برند شی اند بلو (Shay and Blue)، پرادا (Prada) و گرلن (Guerlain) معروف‌ترین استفاده‌کنندگان از عصاره‌های شیرینی به مانند کارامل هستند.

عطر زمستانی

عطر تند و رایحه ادویه‌ای

عطرهای تند، دارای افشُره‌هایی از ادویه‌های مورد علاقه شما همگی در دسته عطرهای گرم قرار می‌گیرند. انتخاب خودتان را به مانند انتخاب یک ادویه برای آشپزی راحت کنید. کافی است یکی از عصاره‌های مورد علاقه خود به مانند دارچین، هل یا جوز را به عنوان عصاره پایه عطر خود انتخاب کنید. این رایحه‌ها با عنوان اورینتال (Orientals) نیز شناخته می‌شوند که نمایان‌گر تفاوت آن‌ها است.

  • عطر شالیمار (Shalimar) از برند گرلن نمونه بارزی استفاده از عصاره ادویه است.

عطر زمستانی

رایحه چوب

گیرایی رایحه چوب را می‌توان در سرشت آدمی و علاقه شدید آن‌ها به طبیعت جست. از این رو است که در روزهای سرد، رایحه چوب و طبیعت شما را سرزنده و شاداب نگه می‌دارد. از جمله رایحه‌های مطرح چوب، برگاموت، اوکاموس و لاردانوم است. این ترکیبات به تنهایی یا در آمیخته با هم پاسخگوی خواسته شما هستند.

  • عطر هیپنوز (Hypnose) از شرکت لنکوم نمونه بارز عطر با عصاره چوب است.

عطر زمستانی

عطری با حس تابستانی

اگر از جمله کسانی هستید که از سرما و حس کرختی خوشتان نمی‌آید، می‌توانید آزادانه عطری انتخاب کنید که هر بار با استفاده از آن به روزهای گرم تابستانی برگردید. نیاز نیست حتماً عطر مخصوص تابستان هم باشد، کافی است عطر مورد انتخاب شما عصاره‌ای از گل‌های تابستانی را در خود داشته باشد. به این ترتیب با هر پاف به تابستان سفری خواهید کرد.

  • عطرهای تابستانی اغلب دارای عصاره‌های گل یاسمن هستند و کافی است عطری همانند پرنسس، از برند وراوانگ (Vera Wang) را انتخاب کنید.

عطر زمستانی

خرید عطر

آزمون عطری

به گوشتان این واژه شگرف می‌آید؟ تعجب نکنید. یکی از روش‌های اصلی انتخاب عطر برای کسانی که شناخت درستی از حس بویایی و سلیقه عطری ندارند، آزمون عطری است. در این آزمون سؤالاتی از شما پرسیده می‌شود و در نهایت به شما چندین مدل عطر و رایحه توصیه می‌شود. حتی لازم نیست که از کسی این آزمون را بخواهید برای شما برگزار کند.

  • برای پیدا کردن آزمون عطری، در اینترنت همین کلید واژه را جستجو کنید تا چندین مورد برای شما پیشنهاد شود در یکی از سایت‌های معتبر شروع به دادن آزمون کنید و نتیجه را به یاد داشته باشید و از آن برای خرید عطر استفاده کنید.
  • مورد دیگری که شما می‌توانید از آن کمک بگیرید، استفاده از نظر و تجربه دیگران در رابطه با خرید عطر است که اصلاً به شما توصیه نمی کنیم از این روش استفاده کنید، چرا که هر کسی ذائقه و سلیقه عطری گوناگونی دارد.

عطر زمستانی

بی بویی به هنگام خرید

هنگامی که تصمیم گرفتید برای خرید عطر به مغازه مراجعه کنید، لطفاً هیچ عطری را روی لباس یا گردن خود نپاشید. همانند بوم خالی باشید که قرار است روی آن نقاشی شود. عطر مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی یک کارت که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، بپاشید. حتی می‌توانیم کمی جدی‌تر باشیم و به شما بگوییم که از هیچ شامپو و لوسیون بدن بوداری قبل از خرید عطر استفاده نکنید.

عطر زمستانی

امتحان عطر روی کارت

به خاطر اینکه شما بتوانید عطرهای زیادی امتحان کنید، بهترین روش این است که عطر را روی یک کارت عطری مخصوص که در همه فروشگاه‌ها وجود دارد بپاشید و کمی در هوای آزاد تکان دهید، سپس آن را بو کنید. برای بو کردن عطر دیگر، از کارت متفاوت استفاده کنید. ولی در مورد دانه‌های قهوه در فروشگاه عطر فروشی چیزی می‌دانید؟

این دانه‌های عطری که معمولاً قهوه رست شده هستند، حس بویایی شما را کاملاً از انواع رایحه‌هایی که قبلاً بو کرده آید پاک می کند و می‌توانید درست انتخاب کنید.

عطر زمستانی

در نهایت عطر مورد علاقه و انتخابی خود را روی نبض دست یا گردن بپاشید و بو کنید تا مطمئن شوید همان بوی مورد نظر خودتان باشد. نظریات و تجربه‌های خودتان را با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :