مهفام میرزایی در
0

نگاهی به برند کلویی

نگاهی به برند کلویی

کلویی یک برند فرانسوی است که در سال 1952 تاسیس شده است و مرکز آن در پاریس است. این برند بنیان گذار سیستم لباس های آماده است. این برند محبوب سلبریتی هایی مثل ماریون کوتیارد، سیه نا میلر و کامرون دیاز است. در این مطلب نگاهی به برند کلویی و تاریخچه آن و تاثیری که روی مد جهانی داشته است می اندازیم.

نگاهی به برند کلویی

گبی آگیون موسس برند کلویی (برند کلوئه) در 1920 در اسکندریه مصر به دنیا آمد در 1945 به پاریس مهاجرت کرد و 7 سال بعد برند کلویی را تاسیس کرد که یک برند با سیستم لباس های آماده بود که در آن زمانی موضوعی جدید و تجربه نشده بود. او بیش از سی سال کمپانی را اداره کرد تا این که در سال 1985 فردی به نام کلویی رایس آن را خریداری کرد.

نگاهی به برند کلویی

گبی اگیون از مدل های غالب زمانه خود در دهه 50 تبعیت نمی کرد و تصمیم گرفت که لباس هایی ساده تر و مناسب برای همه اندام ها طراحی کند. قبل از کلویی سیستم فروش لباس به صورت سفارشی بود یعنی افراد به مزون ها مراجعه و بر اساس مدل ها لباسی سفارش داده و طراح آن را با سایز مشتری می دوخت و تحویل می داد اما در سیستم لباس های آماده لباس ها در سایز های استاندارد تهیه شده و مشتری بر اساس سایز خود یکی را انتخاب کرده و می خرد.

نگاهی به برند کلویی

به این ترتیب کلویی سیستم لباس های آماده را اختراع کرد و به سرعت در فرانسه مورد استقبال و تقلید قرار گرفت. این سیستم در کشور های دیگر نیز پذیرفته شد و برند های مختلف آن را در سیستم های خود پیاده کردند. برند کلویی علاوه بر لباس زنانه در زمینه های مختلف به تولید محصول پرداخته مثل اکسسوری، لباس بچگانه و عطر. اگیون در سال 2014 درگذشت ولی برند او همچنان به فعالیت ادامه می دهد.

نگاهی به برند کلویی

مطالب مرتبط:

1- نگاهي به برند تيفاني

2- نگاهي به برند Coach

3- نگاهي به برند لويي ويتوندیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :