مصی روشن در
4,544

شباهت باورنکردنی بازیگران ایرانی به افراد مشهور سراسر دنیا

شباهت باورنکردنی بازیگران ایرانی به افراد مشهور سراسر دنیا

وقتی کسی را می‌بینیم که با یکی از بستگان، دوستان و آشنایمان شباهت ظاهری دارد، کمی هیجان‌زده می‌شویم  اما دیدن افراد عادی شبیه به اشخاص معروف هم هیجان زده مان می کند و هم این سوال را می سازد که این شباهت با زندگی آنها چه کرده و یا چه ها می تواند بکند. حالا در میان این شبیه بودن و نبودن ها دیدن دو چهره سرشناس، مخصوصا در میان بازیگرها، آن هم یکی ایرانی و دیگری خارجی که شباهت مشخص و آشکاری با هم دارند جالب تر و سرگرم‌کننده تر است. شاید بگویید تا امروز بارها در مورد این موضوع مطلب خوانده اید اما ما این بار سراغ چند نفر از بازیگران ایرانی رفتیم که قبل از شباهت آنها با بازیگران خارجی حرفی زده نشده بوده.

مینا ساداتی و مادهوری دیکشت

شباهت بازیگران ایرانی به افراد مشهور دنیا

مینا ساداتی شبیه یکی از معروفترین و محبوب‌ترین بازیگران زن سینمای هند است. مادهوری دیکشت بازیگر 54 ساله هندی که به طور مداوم استانداردهای زیبایی را بازتعریف کرده از مدل موهای کوتاه موج‌دار در دهه 90 تا اثبات اینکه سن فقط یک عدد است شباهت‌هایی به مینا ساداتی دارد. البته مادهوری جراحی‌های زیادی انجام داده و به ویژه بعد از سال 2004 تغییرات زیادی کرده. مهم‌ترین این تغییرات این بود که در ابتدا چانه‌ای گرد داشت و بعد چانه‌اش به شکل نوک تیز تغییر شکل پیدا کرد. همین‌طور پف چشم‌ها و چین و چروک‌های صورت از بین رفتند. فک محکم،  بینی خوش فرم و چشم‌های برجسته‌ی زیبا از دیگر تغییرات مشهود چهره مادهوری به حساب می‌آیند. اما مینا ساداتی در مصاحبه‌ی چند سال قبلش  گفته: «تمام گریمورهایی که با من کار کردند، می‌دانند که صورتم مال خودم است، چون تنها کسی که به صورت بازیگر دست می‌زند، گریمور است و او می‌داند صورت تو جراحی نیست.»

لیندا کیانی و لی لی کالینز

شباهت بازیگران ایرانی به افراد مشهور دنیا

لیندا کیانی و لیلی کالینز که بیشتر با سریال « امیلی در پاریس» شناخته می‌شود، شباهت آشکاری با همدیگر دارند. فرم صورت این دو نفر تقریبا مشابه همدیگر است، هر دو پیشانی بلند و پهن دارند و چانه تقریبا کوچک و گردی که خلاف مد این روزها با عمل جراحی نوک تیزش نکرده‌اند. صورت هر دو نفر کاملا متقارن به نظر می‌رسد به خاطر همین در خیلی از مراسم موهایشان را از فرق باز می‌کنند تا این تقارن و زیبایی به خوبی به چشم بیاید. موهای پرپشت و ضخیم از ویژگیهای مشترک هر دو بازیگر است.

امیرحسین آرمان و ریتیک روشن

شباهت بازیگران ایرانی به افراد مشهور دنیا

امیرحسین آرمان و ریتیک روشن، بازیگر 48 ساله هندی، شباهت ظاهری قابل توجهی با هم دارند. ریتیک بر اساس نسبت طلایی زیبایی صورت، یکی از زیباترین بازیگران هند و حتی در مقطعی از زیباترین مردان دنیا به حساب می‌آمد. البته اندام خوش فرم و چشم‌های روشن او هم در این انتخاب‌ها بی‌تاثیر نبودند. امیرحسین آرمان هم بازیگریست که خیلی به ورزش و تناسب اندام اهمیت می‌دهد. البته ریتیک در یکی از دست‌هایش شش انگشت دارد. انگشت شست او تقریبا دو انگشت به هم چسبیده است و تا امروز عمل جراحی در مورد این انگشتش انجام نداده و گفته :« نقص اغلب ما را زیبا می‌کند.» با این‌حال چهره او تحت عمل جراحی زیبایی قرار گرفته است.

رعنا آزادی‌ور و  الیزابت اولسن

شباهت بازیگران ایرانی به افراد مشهور دنیا

به نظر می‌رسد رعنا آزادی‌ور شباهتی به الیزابت اولسن داشته باشد البته در برخی نماها و بعضی ژست‌ها. هردوی این بازیگران فرم صورت بیضی و گونه‌های پهن دارند که این بارزترین ویژگی صورتشان است. پیشانی و خط فک‌شان کمی کوچکتر از استخوان گونه است. خط موی آنها تقریبا در سراسر پیشانی مستقیم و در کناره‌ها فقط کمی انحنا دارد. گفته‌ می‌شود کامل‌ترین و ایده‌آلترین فرم صورت به همین دسته تعلق دارد و البته رایج‌ترین هم هست.

سروش صحت و ایناریتو

شباهت بازیگران ایرانی به افراد مشهور دنیا

با اینکه در این مطلب به بازیگرانی پرداخته‌ایم که به هم شباهت دارند، اما در این قسمت از بازیگر ایرانی یاد می‌کنیم که به کارگردان پرآوازه مکزیکی، الخاندرو اینارتیو، شبیهند. به نظر می‌رسد هر چند جزئی ولی ته چهره سروش صحت از چهره خالق فیلم‌های ماندگاری مثل «21 گرم» و «مرد پرنده‌ای» خیلی بیگانه نباشد.

رضا کیانیان، آل پاچینو نیست؛ رابرت دنیروست

شباهت بازیگران ایرانی به افراد مشهور دنیا

شاید بارها شنیده باشید که چهره رضا کیانیان به آل پاچینو شبیه است. این بار ما می‌خواهیم ادعا کنیم که صورت رضا کیانیان مخصوصا در بعضی از عکس‌ها بیشتر از اینکه شبیه آل پاچینو باشد به رابرت دنیرو نزدیک است و البته بیشتر از آقا دنیرو به بازیگر مطرح کوبایی اندی گارسیا شباهت دارد. دیگر قضاوت با شماست.

محمدرضا فروتن رییس جمهور کاناداست

شباهت بازیگران ایرانی به افراد مشهور دنیا

بازیگر دیگری که خیلی کمرنگ به چهره سرشناس دیگری شباهت دارد، محمدرضا فروتن است منتهی این بار طرف مقابل به دنیای سیاست مربوط می‌شود. اگر به صورت جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، و محمدرضا فروتن دقت کنید متوجه می‌شوید شباهت‌های ریزی دارند.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

ناشناس در تاریخ 26 فوریه 2022

خیلی جالب بود
کاش فرامرز اصلانی و لئوناردو کوهن رو هم می نوشتید

سپهر در تاریخ 26 فوریه 2022

اول اینکه واقعا اون طور که تیتر زدی شباهتی ندارن با هم دیگه دوما واقعا بازیگران ایرانی مرد و زنشون خوشگل تر و خوش تیپ تر از مشابه خارجیشون بودن

ناشناس در تاریخ 27 فوریه 2022

شبیهن واقعا. غیر از فروتن. جاستین خیلی خوشگلتره

ناشناس در تاریخ 27 فوریه 2022

فقط الناز حبیبی و امیلیا کلارک خیلی شباهت دارند. علی پهلوان هم به رئیس جمهور اکراین کمی شباهت دارهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :