معرفی ۵+۱ عطر خاص مردانه برند بولگاری

۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸

توسط امید جعفری

معرفی ۵+۱ عطر خاص مردانه برند بولگاری

عطر یکی از ارزنده‌ترین هدیه‌هایی است که می‌توانید برای یک مرد کادو بگیرید. اما پیدا کردن یک عطر مردانه کار سختی است و باید یک عطر شناس واقعی باشید. نگران نباشید، ما در چی بپوشم در کنار شما هستیم تا در این مقاله شش عطر مردانه بولگاری را به شما عزیزان معرفی کنیم. آن‌ها را در لیست خرید عطر مردانه قرار دهید و از انتخاب خود مطمئن باشید.

 

چرا عطر مردانه بولگاری

کمتر مردی یا زنی هست که یکی از محصولات اصل یا حتی فیک بولگاری را استفاده نکرده باشد. این برند در سال ۱۸۸۴ پایه‌گذاری شد و تولید عطر آن از سال ۱۹۹۲ توسعه پیدا کرد. این برند از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۴ توانست ۴۲ عطر و ادوکلن جدید وارد بازار کند. شهرت این برند در ابتدا برای ساختن جواهرات بود اما اکنون به سختی می‌تواند تشخیص داد که بولگاری به خاطر کدام محصول خاص و متمایز خود بیشتر شناخته شده است.

با این وجود عطرهای مردانه بولگاری محبوبیت بیشتری نسبت به برندهای دیگر عطر همانند دیور و ورساچه داشته است. بولگاری در عطرهای خود تلاش بر جلب رضایت مردان مشکل پسند داشته و همیشه به جلب رضایت عموم به عنوان یک هدف دوم نگاه کرده است. بولگاری را غالباً مردانی می‌شناسند که اهمیت زیادی به شیک و به روز بودن می‌دهند. از این رو است که ما نیز برند بولگاری را برای معرفی عطرهای مردانه انتخاب کرده‌ایم.

در لیست ما عطرهای بولگاری من (Bvlgari Man)، بولگاری آکووا پور هوم (Bvlgari Aqva Pour Homme)، بولگاری من این بلک (Bvlgari Man in Black)، بولگاری من اکستریم (Bvlgari Man Extreme)، بولگاری بی ال وی پور (Bvlgari Blv) و بولگاری پور هوم سویر (Bvlgari Pour Homme Soir) بررسی خواهد شد.

 

عطر مردانه بولگاری من (Bvlgari Man)

این عطر با گروه بویایی شرقی چوبی شناخته می‌شود. عطار و سازنده ترکیب شیمیایی آن آلبرتو موریلاس بوده است. بولگاری من، در ایتالیا و سال ۲۰۱۰ توسعه داده شد و اکنون در بیشتر کشورهای دنیا به عنوان عطر رایج مردانه استفاده می‌شود. پخش بو، ماندگاری این عطر خوب و رایحه آن مطابق سلیقه مردان قدرتمند و جذاب است.

نت آغازین عطر، ترنج، گلابی، لاله مردابی و برگ بنفشه است. با گذشت زمان این رایحه‌ها جای خود را به روایح چوبی، گیاه ناگارموتا، چوب صندل سفید، چوب کشمیر، خس خس و کهربا می‌دهد. در نهایت آنچه که در نت پایانی مشام شما و همراهانتان را نوازش می‌کند رایحه‌ای از لوبان، عسل، مشک و کهربا است.

استفاده از این عطر در کل سال بر اساس رایحه پیچیده‌ای که دارد، رایج است. البته تلخی عطر به گونه‌ای برجسته است و شاید شما دوست داشته باشید این عطر را در فواصل گرم سال بیشتر استفاده کنید. هرچند عطر در چندین مرحله از تلخی به گرمی تغییر می‌کند و به همین دلیل است که فصل خاصی برای استفاده آن تعریف نشده است. امیدوارم شما از این تغییر رایحه خوشتان بیاید.

برای تشخیص این عطر به شیشه آن نگاه کنید که عصاره بی‌رنگ، داخل شیشه‌ای مزین شده به عنوان MAN به همراه یک نوشته کوتاه از برند BVLGARI روی آن دیده می‌شود.

عطر بولگاری من (Bvlgari Man)

عطر مردانه بولگاری آکوا پور هوم

این عطر برای مردان پیچیده و عاشق عطرهای امروزی که در اوج سبکی و ساده بودن، جذابیت دارند، طراحی شده است. عطر آکوا همان طور که از اسمش پیداست، رایحه‌ای ساحلی و معطر آبزی دارد. طبع عطر خنک و مخصوص روزهای گرم و تابستانی است. طراح عطر بولگاری آکوا پور هوم، ژاک کاوالیه و سال تولید آن ۲۰۰۵ است.

با زدن عطر روی لباس یا نبض، نت اولیه آن که برگرفته از درخت نارنج، نارنگی ماندارین و پرتقال است به مشام می‌رسد. با گذر زمان عطر به سمت رایحه‌ای از اسطوخودوس، گل پنبه و جلبک دریایی می‌رود. در نهایت رایحه پایه که شامل روایح چوبی، سالویا اسکلاریا، کهربا، سدر و نعناع هندی است به مشام خواهد رسید.

قیمت این عطر در مقایسه با بویی که به شما هدیه می‌دهد کاملاً مناسب است. اگر به دنبال عطر خاص با قیمت مناسب هستید، آکوا گزینه خوبی می‌تواند باشد. برای تشخیص آن، کافی است که به دنبال عطری با شیشه بیضی‌گون، آبی فیروزه‌ای به همراه دری سفید رنگ باشید که روی آن با فونت سفید عبارت Aqva درج شده است. البته نسخه‌ای با عنوان Marin وجود دارد که رنگ عصاره آن به مراتب روشن‌تر از این مدل است، همچنین آکوا Amara نسخه دیگر با رنگ خرمایی است.

عطر بولگاری آکووا پیور هوم (Bvlgari Aqva Pour Homme)

 

عطر مردانه بولگاری من اکستریم 

برای آقایانی که بوی تلخ و خنک دوست دارند، من اکستریم می‌تواند گزینه خوبی باشد. سازنده آن موریلاس و سال تولید آن ۲۰۱۵ است. ساختار رایحه آن بر گرفته از میوه, ادویه, چوب, مرکبات, صمغ, خاک و زمین, گیاهان معطر و گل است.

نت آغازین نارنج، گریپ‌فروت و کاکتوس بوده و با گذشت زمان این رایحه‌ها به هل، گل فریزیا و عنبر تغییر می‌کند. اگر صبر داشته باشید در نهایت رایحه‌ای از ترکیب نت‌های چوبی، علف وتیور و صمغ بنزویین به مشامتان خواهد رسید.

در مورد شکل ظاهری می‌توان گفت که شیشه‌ی من اکستریم به رنگ خاکستری است و با رنگ مشکی بالای بدنه هماهنگی رنگی خوبی دارد. قسمت‌های بالایی و پایی شیشه توسط یک نوار فلزی نقره‌ای‌رنگ باریک از هم جدا شده‌اند.

عطر بولگاری من اکستریم (Bvlgari Man Extreme)

عطر مردانه بولگاری من این بلک

اگر عاشق تاریخچه برندی هستید که عطر آن را استفاده می‌کنید، به شما عطر بولگاری من این بلک را توصیه می‌کنیم. این عطر در ۱۳۰ امین سالگرد تأسیس برند بولگاری ساخته شده. این عطر را با عطر بولگاری من اشتباه نکنید. گروه بویایی آن، گل‌های شرقی است. سازنده آلبرتو موریلاس و کشور تولید کننده و سال آن، به ترتیب ایتالیا و ۲۰۱۴ بوده است. طبع عطر، گرم و مخصوص روزهای سرد زمستان و پاییز است. با وجود محبوبیت و خاص بودن این عطر، قیمت آن کمی بالاتر از آکووا است.

شیشه عطر شما را به یاد عطر دیگری از برند بولگاری با عنوان بولگاری من اکستریم می‌اندازد که رنگ آن خاکستری به همراه برشی مشکلی روی آن بود در حالی که شیشه عطر بولگاری من این بلک کاملاً یک دست مشکی به همراه خطوطی طلایی روی آن است.

با زدن این عطر روی پالتو، رایحه‌ای از ادویه‌جات معطر و تنباکو به مشام خواهد رسید. با ادامه این رایحه‌ها جای خود را به زنبق، گل مریم و چرم خواهند داد. همان‌طور که مشاهده می‌کنید رایحه‌های ابتدایی و میانی کاملاً مردانه و گرم است. در نهایت آنچه که از لباس شما احساس خواهد شد، رایحه‌ای از دانه تونکا و چوب گایاک است. بر اساس تجربه، ماندگاری عطر متوسط به بالا، پخش بو متوسط و رایحه آن مناسب بوده است.

عطر بولگاری من این بلک (Bvlgari Man in Black)

عطر مردانه بولگاری بی ال وی پور

یکی دیگر از عطرهای ساخته شده به دست آلبرتو موریلاس، بولگاری بی ال وی پور (Bvlgari Blv) هست. عطری است که با حالتی نیمه شاداب و تند و تیز آغاز شده و به رایحه‌ای تلخ و چوبی و در عین حال شیرین و پودری ختم می‌شود. طبع آن سرد بوده و متعلق به گروه بویایی تند شرقی است. استفاده از این عطر به واسطه رایحه پیچیده در تمام سال امکان‌پذیر است.

با زدن عطر، رایحه‌ای از هل و چوب صندل بلند می‌شود و آرام آرام جای خود را به رایحه سرو کوهی و زنجبیل می‌دهد. در پایان رایحه چوب درخت ساج، شکوفه‌های تنباکو به همراه برگ‌های سبز می‌پیچد. بطری BVL بسیار ساده و مردانه طراحی شده است. روی بطری، نام BVL با رنگ سفید دیده می‌شود. مایع درون بطری به رنگ آبی بوده و نشان‌دهنده‌ی حال و هوای با طراوت آن است. در و گردن بطری با رنگ نقره‌ای و درخشانشان جلوه‌ی خوبی به ترکیب کلی این شیشه اضافه می‌کنند.

استفاده از این عطر را برای روزهای گرم و بهاری توصیه می‌کنیم اما شما می‌توانید آن را هر زمان که دوست داشتید بدون توجه به طبع سرد هم استفاده کنید. ماندگاری عطر بسیار خوب ارزیابی شده و پراکندگی آن متوسط بوده است.

به رنگ آبی عصاره دقت کنید تا عطرهای بسیار مشابه این برند را خریداری نکنید. قیمت این عطر نسبت به چند عطری که تاکنون آن‌ها را برای شما لیست و معرفی کردیم گران‌تر است.

عطر بولگاری بی ال وی پیور (Bvlgari Blv)

عطر مردانه بولگاری پور هوم سویر

آخرین عطری که برای شما از برند بولگاری معرفی خواهیم کرد، بولگاری پور هوم سویر (Bvlgari Pour Homme Soir) است. این عطر به انرژی‌بخش بودن معروف بوده و برای مراسم‌های دوستانه که نیاز به رسمی بودن ندارید گزینه خوبی است. این عطر دارای رایحه‌ای گرم و ساختاری برگرفته از گیاهان معطر و چوب است.

عطر بولگاری پور هوم سویر (Bvlgari Pour Homme Soir) در سال ۲۰۰۶ معرفی شده است. شاید برای شما جالب توجه باشید که عطر پور هوم سویر از یک نت آغازین تشکیل شده و تا پایان همین رایحه با شما خواهد بود. نت آغازین این عطر چای پاپیروس، نارنج و مشک است.

بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، ماندگاری و پخش بو این عطر متوسط بوده است. قیمت این عطر از همه عطرهای لیست گران‌تر بوده و طراحی شیشه آن همانند BVL هست با این تفاوت که عصاره آن، بی‌رنگ نشان داده شده است.

عطر بولگاری پور هوم سویر (Bvlgari Pour Homme Soir)

 

مقالات مرتبط:

۱- معرفی بهترین و خوش‌بوترین عطر مردانه برای فصل بهار

۲- تفاوت بین تستر عطر و ادکلن اصل و اورجینال در چیست؟

۳- پیشنهاد عطر پاییزی زنانه و مردانه

  • عالی بود

  • آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت پوست شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

    ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است