سفر به آینده با لباس گذشته؛ این سریال‌های تاریخی، زیباترین لباس‌ها را دارند!

روند مد دائماً در حال تغییر است، اما این چرخه همیشه به سمت سبک‌های جدید نمی‌رود و گاهی به سمت گذشته باز می‌گردد و از مدهایی که در سال‌های گذشته روی خط بوده اند؛ الگوبرداری می‌کنند.

اما همیشه این کار را طراحان مد نمی‌کنند بلکه سریال‌ها و فیلم‌هایی که طرفداران زیادی دارند و لباس‌های گذشته را بر تن شخصیت‌هایشان پوشیده اند؛ موجب می‌شوند.

چیزهای غریب با موهای دهه ۸۰

فیلم Stranger Things یا «چیزهای غریب» مطمئناً روی زندگی بسیاری از طرفدارانش تأثیر گذاشته است. این فیلم داستان گروهی از بچه‌ها است که با موجودات فرازمینی برای نجات جهان مبارزه می‌کنند. این نمایش در دهه ۸۰ می‌گذرد که شامل شهرها، خانه‌ها، مبلمان، مدل مو، مد و ماشین‌ها به سبک همین دهه هست.

لباس‌های با رنگ‌های روشن، طرح‌های آزتک، شلوار جین گشاد و فلانل شطرنجی با این فیلم دوباره به قفسه لباس فروشی‌ها برگشتند.

هرچند لباس‌های شخصیت‌های این فیلم هم مورد توجه قرار گرفتند اما بیشتر از همه مدل موی‌شان بود و موهایی که در کناره‌ها بالای سر و پشت بلند و بهم ریخته بودند.

این مدل مو از سالن‌های کره جنوبی سرچشمه گرفته بود. ظاهر وحشی و رام‌نشده‌ای داشت و موهای کوتاه و بلند، لایه لایه روی هم قرار می‌گرفتند.

پیکی بلایندرز با کت و جلیقه

فیلم Peaky Blinders در قرن نوزدهم می‌گذرد و یک استایل بسیار دقیق از آن زمان با کلاه‌های روزنامه فروشی، کت و شلوار با جلیقه و مدل موهای کوتاه تراشیده می‌سازد. این فیلم نشان می‌دهد که انگلستانِ پس از جنگ جهانی اول با اسب‌ها و کالسکه‌ها و خیابان‌های غبارآلود چگونه بوده است.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

طراحی لباس این فیلم بر استایل مردانه تأثیر گذاشته است و بسیاری مدل موهای کوتاه تراشیده، پیکی بلایندرز را انتخاب کرده اند، هیجان و عشق به کلاه‌هایی که به روزنامه فروشی در انگلستان معروف بودند هم از سوغات این فیلم برای دنیای واقعی بوده است.

بریجرتون با رنگی‌های شاد

بریجرتون در سال ۱۸۱۳ می‌گذرد. این فیلم خانواده قدرتمندی را دنبال می‌کند که در آن خواهر و برادر برای یافتن عشق تلاش می‌کنند.

شخصیت‌های این فیلم لباس‌های بسیار رنگارنگ و سلطنتی، پیراهن‌های بلند زنانه و کت‌های دنباله دار می‌پوشند.

این فیلم باعث شد تا پیراهن‌های آستین پفکی مد شود و رنگ‌های بهاری و روشن، ما را از فاز مد رنگی سیاه و خاکستری بیرون آورد.

دهه ۷۰ با سبک فضایی و هیپی

دیگر لازم نیست بگوییم که این فیلم در چه دهه‌ای می‌گذرد و از اسمش پیداست. داستان فیلم درباره گروهی از نوجوانان در سن بلوغ است که سعی می‌کنند بفهمند زندگی آن‌ها را به کجا می‌برد؛ در عین اینکه حال و هوای فیلم پر از شادی و سرگرمی و عشق است.

در این فیلم نوجوانان با لباس‌های دهه ۷۰ از جمله شلوار جین گشاد، کت و شلوار، تی شرت‌های تنگ با شلوار جین بلند و پیراهن‌های رنگارنگ هستند و طرفدارانشان هم از این مدل لباس تقلید کرده اند. این سبک پوشش به این نسل فضایی تقریبا هیپی داده است.

داستان ترسناک آمریکایی، فصل پناهندگی

فصل پناهندگی در دهه ۱۹۶۰ می‌گذرد. این دومین فصل پس از داستان وحشتناک وزرای ایمان و علم است که یک آسایشگاه را در نیوانگلند اداره می‌کنند.

این فیلم به ما عشق جدیدی نسبت به مانتوهای بلند، کت‌های ترنچ و ژاکت‌های کشباف پشمی با رنگ‌های زیبای پاییزی می‌دهد که برای زمانی که وارد فصول سرد می‌شویم مناسب است.

بازی تاج و تخت در مد مدرن

شاید بعد از جنگ ستارگان و شاید به اندازه جنگ ستارگان، بازی تاج و تخت، بر دنیای سینمایی‌ها پادشاهی می‌کند.

داستان در سال ۲۹۸ پس از میلاد اتفاق می‌افتد و نُه خانواده را دنبال می‌کند که علیه یکدیگر جنگ می‌کنند تا کنترل سرزمین فرازمینی را به دست آورند.

تکه‌هایی از لباس‌های بازی تاج و تخت به مد مدرن راه پیدا کرده، از جمله کت‌های خز و تکه‌های چرمی… همچنین رنگ‌های قرمز غلیظ یا رنگ‌های قهوه‌ای که به لیست آرزوهای مد ما اضافه شده است.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شما

ژاله در تاریخ 16 ژانویه 2023

عالی بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :