روسری مناسب خود را پیدا کنید

0

روسری ها یکی از مهم ترین اکسسوری ها در پوشاک زنان ایرانی هستند که اهمیتی بسیار بالاتر دارند و قاعدتا باید در پوشاک اصلی دسته بندی شوند. انتخاب روسری مناسب در ساختن استایل زیبا اهمیت زیادی دارد و ممکن است انتخاب اشتباه چهره یا لباس شما را زشت تر کند. روسری هم باید با رنگ صورت و هم رنگ و طرح لباس ها هماهنگ باشد. این مطلب را بخوانید تا بدانید چطور روسری مناسب خود را پیدا کنید

روسری مناسب خود را پیدا کنید

 خانم‌هایی که رنگ پوست روشنی دارند نباید از روسری و شال‌هایی که خیلی روشن هستند، استفاده کنند. کرمی، لیمویی، آبی آسمانی و سبز روشن ازجمله رنگ روسری‌هایی هستند که به ‌تنهایی بی ‌روح هستند و وقتی با پوست روشن شما ترکیب بشوند جذابیت شما را کم خواهند کرد. اما روسری نارنجی، زرشکی، قهوه‌ای و یشمی را با خیال راحت می توانید استفاده کنید چون شما را زیباتر خواهند کرد.

اما اگر خانم‌هایی با پوست تیره و برنزه دنبال روسری هستند که به رنگ چهره شان بنشیند، نباید سراغ توناژ کدر مثل دودی، بنفش تیره و قهوه‌ای بروند. چون این روسری‌ها سبب می‌شوند صورت شما بیش از اندازه تیره به نظر برسد.

دقت کنید که روسری انتخابی‌تان با رنگ موهای شما هماهنگی داشته باشه و اگر چشم‌های رنگی دارید، روسری که با چشم‌های شما هم‌رنگ باشد، هم به چهره و هم به چشم‌هایتان جلوه خواهد بخشید.

بیشتر خانم‌ها مشکی را برای روسری انتخاب می‌کنند چون تصور می‌کنند با هر لباسی که دارند ست می‌شود و به صورت هم می‌آید. ولی این کار اشتباه است. چون این کار چهره  شما را تکراری می‌کند و حتی برای خودتان خسته کننده می‌شود.

روسری‌های‌تان را می‌توانید با لوازم آرایشی، اکسسوری، لاک ناخن وکیف ست کنید. در مورد لوازم آرایش رژ گونه، رژ لب، سایه چشم مواردی هستند که زیبایی را دو‌چندان می‌کند و در صورتی که ست شوند چشم‌نوازتر خواهند شد. البته باز هم تاکید می کنیم از ست بودن بیش از حد بپرهیزید.

اگر روسری طرح شلوغ مثلا گل‌های درشت و رنگارنگ داشت بهتراست آرایش ملایم برای خودتان در نظر بگیرید. در غیر این صورت شلوغ و آشفته به نظر می‌رسید.

روسری خودتان را کاملا مرتب کنید. روش صحیح و شیک گره زدن روسری را یاد بگیرید و رعایت کنید. گره و تای روسری باید تمام مدتی که روی سر شماست منظم باشد، در غیر این صورت اصلا زیبا نخواهید شد.

مطالب مرتبط:

1- بهترین رنگ مانتو و روسری

2- چگونه مانتو و روسری را با هم ست کنم؟

3- مدل بستن شال به چند روش مختلف

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :