المیرا فلاحیان در
2,586

اگر به قرار عاشقانه میروید این عطرها را بزنید

اگر به قرار عاشقانه میروید این عطرها را بزنید

برای انتخاب رایحه‌ای ماندگار بی‌راهه نروید آن‌هم وقتی پای قرارهای عاشقانه در میان است؛ بدون تردید ایده‌ال‌ترین رایحه برای شما رایحه‌ای است که با خود واقعی‌تان هماهنگ باشد. انتخاب چنین عطری به شما این امکان را میدهد که ردی شبیه خودتان در خاطره دیگران به‌جا بگذارید. اما این هماهنگی خودش قصه‌ها دارد. در این گزارش خیال‌داریم برا‌تان از قصه همین هماهنگی‌ها بگوییم تا برای حاضر شدن در یک قرار عاشقانه خاطره‌انگیزترین رایحه‌را انتخاب کنید.

عطر برای قرار عاشقانه

هماهنگ بودن!

اصل ماجرا این است: عطری که بتواند در شما و البته دیگری احساس خوشایند ایجاد کند اعتماد به‌نفس و قدرت اغواگری شما را تقویت میکند و میتواند بهترین همراه شما در مسیر دلچسب یک قرار عاشقانه باشد. بنابراین لازم است  عطر را با در نظر گرفتن تصویری که قرار است از خودتان منعکس کنید انتخاب کنید و بدانید و آگاه باشید که ساعت، روز و بهانه قرار هرچه که باشد نکته اصلی این است که عطری که انتخاب میکنید برای‌تان مناسب باشد. اما مناسب بودن  به همین راحتی‌ها هم نیست مثلا اگر عطرهای تندوتیز با شخصیت شما هماهنگند این هماهنگی در یک قرار عاشقانه اصلا به کارتان نمی‌آید. پس باید با آگاهی عطری را انتخاب کنید که در کنار هماهنگ بودن با یک ماجرای رمانتیک با شخصیت شما هم هماهنگ باشد.

عطر برای قرار عاشقانه

خطاناپذیرید اگر…

خیلی‌ها معتقدند اگر احساس خوبی نسبت به خود و عطرتان داشته باشید قدرت جذب‌تان خطاناپذیر است. پس خوب است سراغ رایحه‌ای بروید که داستان‌تان را به شیوه‌ای صمیمانه و معتبر بیان کند و با عمیق‌ترین خود شما مطابقت داشته باشد و حواس‌تان باشد که عطر را نمیتوان مثل لباس یا اکسسورایز انتخاب کرد و صرفا به رنگ و سلیقه اکتفا کرد. عطر باید احساسی قوی، و ارتعاشی شایسته با عشق واقعی در شما ایجاد کند و در کنار همه این‌ها مکمل روح هم باشد.

عطر برای قرار عاشقانه

برگ برنده!

عطری که برای قراری عاشقانه انتخاب میکنید برگ برنده شماست چرا که در غیاب شما هم میتواند یادآور شخصیت‌تان باشد. عطرها حتی زودتر از شما صحبت میکنند و احساساتان را رو میکنند پس مهم است که در یک قرار عاشقانه از چه عطری استفاده میکنید. نت‌های گل و شکوفه‌های‌تازه معمولا نت‌های رایچ در عطرهای رمانتیکند آن هم به خاطر ارتباط بی‌چون و چرای گلها با قصه‌های عاشقانه. گل‌هایی مثل رز و  یاس از رایحه‌های پرکاربرد در عطرهای عاشقانه‌اند؛ این نت‌ها را در عطرهایی چون عطر میسون‌فرانسیس ا لا رز  و  ایوسن‌لورن مون پاریس میتوانید پیدا کنید. رایحه‌های شرقی بسیار گرم و نت‌هایی مثل کهربا، عنبر،مشک و وانیل هم از تاثیرگذارترین‌ها در قرارهای عاشقانه هستند. این نت‌ها را میتوانید در عطرهایی چون میس‌دیور بلومینگ‌باکت، شنل کوکو مادمازل پیدا کنید. آقایان هم بهتر است سراغ رایحه‌های تلخ و خنک مثل ادکلن کلوین کلاین ایفوریا بروند و خیالشان راحت باشد که این نتها آنها را در چشم خانم‌ها بسیار ملایم و جذاب نشان می‌دهد.

عطر برای قرار عاشقانه

دوپاف!

به اندازه عطر بزنید و بادتان باشد زیاد عطر زدن همان‌اندازه دردسر ساز است که انتخاب عطر اشتباه. اجازه دهید طرف مقابل بعد از یک قرار عاشقانه با شنیدن رایحه خاص عطرتان، یاد شخصیت و  جذابیت‌های شما بی‌افتد نه اینکه فقط و فقط عطرتان را به خاطر بی‌آورد. خیالاتان راحت باشد که دو پاف برای عاشقانه‌ترین قرارها هم کافی است. روی این قسمت‌‌ها: گردن، پشت‌گردن، قفسه سینه، شکم و پشت‌زانوها هر کدام دوپاف بزنید و روی ماندگاری عطرتان حساب کنید.

عطر برای قرار عاشقانه

هرچه ماندگارتر

برای هرچه ماندگار شدن عطر راهکارهای ساده‌ای وجود دارد؛ اول اینکه بعد از رعایت قانون دو پاف برای ایجاد اطمینان بیشتر، عطر را در هوا اسپری کنید و زیرآن راه بروید این روش کمک میکند تا رایحه‌ عطر تمام بدنتان را بپوشاند و تصویر زیبایی از شما در ذهن دیگری بسازد.

راه‌ دیگری که برای ماندگارتر شدن عطر میتوانید رویش حساب کنید خوشبوکردن صورت و بدن است در این روش باید از لوسیون‌ها و مرطوب‌کننده‌هایی با نتهای مشابه با عطرتان استفاده کنید.

بد نیست دئودورانت عطر انتخابی‌تان هم همراهتان باشد و با کم‌رنگ شدن بوی عطر، دئودورانت را اسپری کنید این روش که به لایه‌لایه زدن عطر مشهور است به  ماندگاری رایحه کمک بسیاری میکند.

عطر برای قرار عاشقانه

ماهیگیری!

حالا خیال داریم به جای ماهی، ماهیگیری نشان‌تان بدهیم یعنی به جای  شیوه مرسوم معرفی عطرو ادکلن، از نتها و فرمول‌هایی بگوییم که ترکیب‌شان در ادکلن انتخابی شما آن هم وقتی پای  قرار عاشقانه درمیان است  کاملا ضروری است. این دقیقا همان نقطه‌ای است که پای سلیقه و انتخاب شخصی‌ شما در میان انبوهی از نتهای سازگار با قرارهای عاشقانه به میان می‌آید و شما فرصت میکند خود واقعی‌تان را به رخ دیگری بکشید.

گل‌گلی‌ها

رایحه‌های گلی از انتخاب‌های اصلی در انتخاب  عطر برای قرارعاشقانه هستند و معمولا در فرمولاسیون آنها رایحه یک یا چند گل وجود دارند. زیرشاخه‌های رایحه‌های گلی از این قرارند:

 • گلی: بوی گل‌های‌تازه چیده شده از جمله رز، یاس، مریم و سوسن. (این نت‌ها را میتوانید در ادکلن گوچی بلوم پیدا کنید)
 • میوه‌ای: با بوی شیرین، خوردنی‌واستوایی مانند هلو، گلابی و سیب.( اگر طرفردار نت‌های میوه‌ای هستید تام‌فورد بیتر پیچ و ویکتوریا سیکرت بامب شل را فراموش نکنید)

عطر برای قرار عاشقانه

چوبی‌ها

اگر قرار عاشقانه شما یک قرار شام یا مهمانی شب است سراغ رایحه‌های چوبی یا جنگلی بروید. این رایحه‌ها  که در شمار گرم و اغواکننده‌ها قرار دارند معمولا ترکیبی از رایحه چوب و خزه هستند و زیرگروه‌های آن اعبارتند از:

 • چوبی: رایحه‌های معطر مانند چوب سدر، چوب صندل. (تام‌فورد عوود وود و اومو سالواتوره فرگامو برابر است با تجربه ناب عطر صندل و سدر)
 • چوب خزه: رایحه‌های شیرین و ملایم مانند بلوط و عنبر.(برای تجربه نت بلوط میسونی پارفوم پورهوم را امتحان کنید)
 • چوب خشک: بوی دودی که با رایحه‌های چرمی ترکیب شده.( برای تجربه این نت حتما ادکلن دیپتیک اورفئون و اونتوس کرید را تست کنید)

عطر برای قرار عاشقانه

شرقی‌ها

رایحه‌‌های خاکی اگر با رایحه‌های حیوانی مانند مشک و عنبر  ترکیب شوند رایحه‌هایی گرم و شیرین میسازند که به رایحه‌های شرقی شهره‌اند و از نت‌های پرکاربرد برای انتخاب یک عطر با رایحه‌ای رمانتیک. زیرگروه‌های شرقی‌ها از این قرارند:

 • شرقی غلیظ: رایحه‌های گرم و شیرین مانند دارچین، وانیل و مشک.(برای تجربه این نت‌ها ادوپرفیوم تام‌فورد بلک‌ارکید را فراموش نکنید)
 • شرقی ملایم: رایحه‌های ملایم گل‌ها در ترکیب با ادویه‌جات گرم.
 • چوبی شرقی: رایحه‌های خاکی مانند نعناع هندی و چوب صندل در ترکیب با بوهای شیرین و ادویه‌ای. (بدون تردید ادکلن پاکو رابن بهترین نماینده برای این نت‌هاست)

عطر برای قرار عاشقانه

خنک‌ها

رایحه‌های خنک یادآور رایحه‌‌های طبیعی مثل هوا و عطر دلچسب اقیانوس و بارانند و حتی ترکیب با رایحه‌های مصنوعی هم چیزی از اعتبارشان کم نمیکند. خنک‌ها اگر با کمی هم  تلخی همراه شوند بهترین انتخاب‌بند برای آقایان در یک قرار عاشقانه.

 • رایحه‌های نافذ: بوی گیاهان تازه چیده شده با ترکیب رایحه اسطوخودوس یا چوب.( حواستان به ادوپرفیوم پرفیوم دومارلی مدل لایتون باشد )
 • مرکبات: رایحه تند و خوشبوی ترنج یا نارنگی.(ایوسن‌لورن لیبره را حتما امتحان کنید)
 • دریایی: رایحه دریا یا باران.( ادکلن Tom Ford Costa Azzurra Acqua که معرف حضورتان هست؟!)

گیاهان: بوی خوش چمن تازه چیده شده یا برگ‌های له شده.( رایحه مونت بلانت اکسپلورر را در قرارهای عاشقانه‌تان حتما تجربه کنید)

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

امیر در تاریخ 26 می 2022

در قسمت چوبی ها نوشتید: “میسونی پارفوم پورهوم”، پورهوم به زبان فرانسه یعنی “برای آقایان” و این کلمه جز اسم عطر نیست. برای مقاله ای که اختصاص داره به عطر، همچین اشتباهی جالب نیست. ممنون از مطلب تون.

ناشناس در تاریخ 27 می 2022

سلام وقتتون بخیر
از عطر جیمی چو ؟؟ میشه استفاده کرد خنک و ملایم؟

ناشناس در تاریخ 31 می 2022

عالییییی بود، حظظ بردمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :