مهفام میرزایی در
0

نگاهی به برند بالنسیاگا

نگاهی به برند بالنسیاگا

برند بالنسیاگا در سال 1919 توسط کریستوبال بالنسیاگا طراح اسپانیایی متولد باسک تاسیس شد. او از متخصصان در زمینه لباس های سفارشی بود و کریستین دیور از وی به عنوان “استاد همه ما” یاد می کرد. در این مطلب نگاهی به برند بالنسیاگا و تاریخچه برند بالنسیاگا می کنیم و آثار ماندگاری که این طراح و برند وی به جای گذاشت.

single_content ad banner

نگاهی به برند بالنسیاگا

کریستوبال بالنسیاگا اولین مغازه خود را در سن سباستین اسپانیا در سال 1919 افتتاح کرد. این مغازه به سرعت توسعه یافت و در شهرهای مختلف از جمله مادرید شعبه افتتاح کرد. طراحی های وی توسط اشخاص مهمی از جمله خاندان سلطنتی اسپانیا خریداری می شد اما با شروع جنگ های داخلی اسپانیا او مجبور به نقل مکان به پاریس شد. در 1937 او مغازه اش در پاریس را افتتاح کرد و نمایش های مد برگزار کرد که به سرعت مورد توجه و استقبال قرار گرفت و روزنامه ها و منتقدان از آثار وی به عنوان انقلابی در صنعت مد یاد کردند. حتی در طول جنگ جهانی دوم مشتری ها خطر سفر به اروپا را به جان می خریدند تا از مغازه های بالنسیاگا دیدار و خرید کنند.

نگاهی به برند بالنسیاگا

اما دوره اصلی موفقیت وی بعد از جنگ جهانی آغاز شد. فرم های روان و پیشروی وی جریانی متفاوت از جریان غالب دیور را به وجود آورده بود. او کمر را از لباس ها حذف کرده بود و دو دهه قبل از ایو سن لورن به فرم های راست روی آورده بود. در سال 1955 او لباس تونیک را ابداع کرد. دامن های پفی در سال 1957 نیزاز ابداعات کریستوبال بالنسیاگا بود که هنوز هم جزو فرم های مدرن و ماندگار و از نماد های برند وی به شمار می رود. در دهه شصت میلادی او لباس عروسی ملکه بلژیک را طراحی کرد. همچنین لباس های وی محبوب جکی کندی بانوی اول آمریکا نیز بود.

نگاهی به برند بالنسیاگا

کریستوبال بالنسیاگا خود را با طرز فکر متفاوت و شکستن قوانین به جهانیان شناساند و ماندگار شد. او در سال 1968 کار خود را تعطیل کرد و 4 سال بعد در 87 سالگی درگذشت. بالنسیاگا تا سال 1986 عملا وجود نداشت تا این که در این سال جکی بوگارت مالکیت آن را به عهده گرفت و مجددا بازگشایی کرد. در سال های بعد طراحان مختلفی به بالنسیاگا وارد و خارج شدند تا این که در 1992 طراح هلندی جوزپوس تیمیستر اعتبار بالنسیاگا را به آن برگرداند و در المپیک 1992 لباس تیم فرانسه را طراحی کرد.

نگاهی به برند بالنسیاگا

از سال 1997 بالنسیاگا با سرپرستی نیکولاس گسکوئر در زمینه لباس زنانه و مردانه فعالیت می کرد. او یک طراح خود آموخته بود که نزد چهره هایی مثل ژان پل گوتیه دوره دیده بود و کارهای وی توجه سلبریتی هایی مثل مدونا و سیناد اوکانر را برانگیخت. او لباس های افرادی مثل جنیفر کانلی و نیکول کیدمن را برای مراسم اسکار 2006 طراحی کرد. در سال 2012 بالنسیاگا اعلام کرد که قرار است به همکاری 15 ساله اش با گسکوئر پایان دهد. پس از آن الکساندر وانگ سه سال مدیریت طراحی این برند را بر عهده داشت و از سال 2015 دمنا جواسالیا به این سمت منصوب شده است.

مطالب مرتبط:

1- تاريخچه برند لوکس ديور

2- تاريخچه برند لاکچري فرانسوي L ‘Artisan

3- نگاهي به برند Truly Zac Posenدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :