chadmin در
0

کاربرد درخت گلابی در صنعت عطرسازی

کاربرد درخت گلابی در صنعت عطرسازی

انسان برای جلوگیری از بوی بد بدن و بوی عرق از محصولات مختلف استفاده می کند. برخی از انسان شناسان بر این باورند که بوی انسان روشی برای دفع حیواناتی بود که می خواستند انسان را شکار کنند. بوی بدی دادن به عنوان یک رفتار بد در نظر گرفته می شود و مردم انواع مختلف مایعات موجود در بازار با نام دئودورانت ها و عطرها را برای اینکه بدن و لباس‌شان بوی خوبی بدهد استفاده می کنند. کاربرد درخت گلابی در صنعت عطرسازی چیست؟

کاربرد درخت گلابی در صنعت عطرسازی

تا کنون به کاربرد درخت گلابی در صنعت عطرسازی فکر کرده اید؟ چوب گلابی یکی از باارزش ترین مواد در ساخت و تولید مبلمان و ابزار آلات است. چوب گلابی از درخت گلابی به دست می آید درختی که به گونه ی pyrus تعلق دارد.

درخت گلابی یکی از مهمترین درختهای مناطق آب و هوایی معتدل محسوب می شود. این درخت با سرعت رشد پایین، چندین دهه طول می کشد تا رشد یافته و چوب آن قابل بهربرداری گردد و همین امر باعث میشود که آن را به یک نوع نسبتا گران قیمت از چوب های موجود تبدیل نماید. چوب گلابی مشخصا از یک ترکیب سخت تشکیل شده است که نیازمند قوی ترین ابزارآلات برای بهره برداری و استفاده از آن است.

مثل سایر میوه ها جنگلی، چوب گلابی بویی به نسبت شیرین و غلیظ دارد و هنگامی که می سوزد، این چوب رایحه ای دودی و تقریبا تند آزاد می کند که معمولا از آن به عنوان بوی شکوفه درخت گلابی یاد می کنند. این چوب اغلب برای پخت پز و دخانیات استفاده می شود. همچنین این چوب گرمای کمتری را نسبت به دیگر چوب ها تولید می نماید ، اما وقتی سوزانده می شود منجر به انتشار بوی میوه ای اعلا و فوق العاده در محیط می گردد.

درخت گلابی یکی از نادرترین و کمیاب ترین نت ها در ساختار عطر را تشکیل می دهد و معمولا ارائه یک بو با طعم خاکی را باید از این نت انتظار داشته باشیم. ضمنا شیرینی نت میوه ای موجود در این اسانس، ترکیبی پیچیده با بوی چوب خشک را تشکیل می دهد. به همین علت بافت ظریف این نت شیرین را در گروه بویایی گلها قرار می دهند.

مطالب مرتبط:

1- روش اصولی خرید عطر برای خانم های جوان چیست؟

2- نحوه‌ی صحیح عطر زدن

3- عطرها با شما سخن می گویند

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :