محمد رضا اهوارکی در
0

ساعت هوشمند سفارشی اپل یا ساعت های لوکس؟

ساعت هوشمند سفارشی اپل یا ساعت های لوکس؟

آیا شما هم از آن  کسانی هستید که فکر می کنید ساعت های هوشمند واقعا به درد نخور و جاگیر هستند؟ آیا فکر می کنید ساعت های هوشمند ظرافت و زیبایی ساعت های مچی از برندهای معروف مانند رولکس را ندارند؟ 

اما اگر از کسانی باشید که خیلی به گوشی همراهتان وابسته شده اید و دوست دارید همیشه به اصطلاح Connected باشید و از ایمیل ها و شبکه های اجتماعی دور نباشید حتما تا کنون به فکر داشتن یک ساعت هوشمند افتاده اید. برند های مختلفی تولید این ساعت ها را چند سالی است که شروع کرده اند. بیشترین توجهات را در این میان برند اپل با ساعت هوشمند Apple Watch به خود اختصاص داده است. از این حیث این مورد را در نظر گرفته ایم که این برند علاوه بر تکنولوژی پر قدرتی که در ساعت هایش استفاده می کند، از لحاظ زیبایی و داشتن استایلی زیبا هم روی ساعت هایش تمرکز زیادی کرده است.

آیا صلاح است که ساعت های هوشمند را جایگزین ساعت های مچی کلاسیک کنیم؟

مقاومت کردن در برابر پوشیدن این گونه وسایل پوشیدنی الکترونیکی نسبت به ساعت های مچی کلاسیک به همان اندازه است که مقاومت کردن مردان در برابر به دست انداختن ساعت های مچی وجود داشت وقتی که ساعت های جیبی داشتند. با اینکه نگاه داشتن سبک سنتی همیشه خوب است ولی به نظر من اجازه دادن به تکنولوژی و طرح های جدید برای خودنمایی نیز می تواند مفید باشد.

ساعت هوشمند سفارشی اپل یا ساعت های لوکس، کدامیک مناسب دست شماست؟

آیا ساعت های هوشمند شما را معتاد می کنند؟

در واقع باید بگویم که با وجود ساعت هوشمند زمان بندی شما در ارتباط با استفاده از تلفن همراه و ساعت دقیق تر و بهتر نیز می شود. زیراکه مجبور نیستید که تلفن همراه را به اندازه ی قبل چک کنید و یا مجبور به استفاده ی طولانی مدت از آن نیستید. زیرا موارد مهم از طریق ساعت هوشمند شما به شما اطلاع داده می شود.

جنگ میان ساعت های لوکس و اپل واچ 

صنعت ساعت های لوکس از دهه ی 1970 با ورود ساعت های ارزان و دقیق کوارتز از آسیا شروع شد . پس از آن بازار ساعت های لوکس رونق فراوانی گرفت . چهل سال از آن زمان گذشت و هم چنان ساعت های لوکس رقابت سنگینی با هم داشتند تا اینکه شرکت اپل ساعتش با نام اپل واچ را معرفی کرد.

همه چیز درباره ی ساعت اپل

این ساعت در سه کلاس مختلف عرضه می شود : ورزشی ، ساعت اپل و ساعت سفارشی که در هر کلاس مدل های متعددی وجود دارد. نوع ورزشی آن کم هزینه تر است. دارای 10 مدل است و از 349 دلار تا 399 دلار قیمت دارد. نوع دوم آن Apple Watch نام دارد و 20 مدل را داراست و از 549 دلار تا 1099 دلار قیمت دارد. در گزارش آخر World Watch Report گفته شده که 80% فروش این ساعت ها از نوع اول و دوم بوده است.

به هر حال اپل با عرضه ی نوع سوم ساعت هایش یعنی نوع سفارشی آن وارد رقابت سختی دنیای ساعت های لوکس شده است. این مدل خارق العاده و زیبای ساخته شده از طلای 18 عیار است. نوع سفارشی آن در 6 مدل کاملا متفاوت با طلای 18 عیار، و محافظ کریستال و صفحه نمایش فوق العاده است که با ویژگی ها خاصی از جمله سنسور ضربان قلب، صفحه نمایش رتینا با تاچ سه بعدی و … است و ضد آب نیز هست.

ساعت هوشمند سفارشی اپل یا ساعت های لوکس، کدامیک مناسب دست شماست؟

مدل سفارشی آن چه قیمتی دارد؟

این مدل با قیمت 10000 دلار شروع می شود و تا 17000 دلار ادامه دارد. این قیمت ها واقعا لوکس هستند ولی آیا اپل واچ واقعا می تواند با برند های غول دنیای ساعت های مچی مانند رولکس و Omega و RADO و Dior و Longaines و Cartier مقابله کند؟ با توجه به مقاله ای از Albatross Global Solutions با نام ” تنها 27 درصد مشتری های لوکس پسند اپل واچ را به عنوان یک ساعت لوکس، ترجیح می دهند و تنها 15 درصد آن را جایگزین مناسبی برای ساعت های لوکس دیگر می دانند.”

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :