chadmin در
28,990

انواع اکسسوری عینک

انواع اکسسوری عینک

اکسسوری عینک به طور کلی به هر گونه وسایل و ملحقاتی گفته می شود که به همراه عینک مورد استفاده قرار می گیرند. اکسسوری های عینک انواع و اقسام مختلفی داشته و هر فرد با توجه به نوع سلیقه خود می تواند یکی از آن ها را انتخاب و خریداری کند. حتی برخی از افراد می توانند به راحتی بعضی از مدل های اکسسوری عینک را در خانه برای خود تهیه کنند. ما در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع اکسسوری عینک پرداخته و نکات مهمی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم. پس تا پایان همراه ما باشید.

انواع اکسسوری عینک

اکسسوری چیست؟

جالب است بدانید اکسسوری یک کلمه انگلیسی است که در فارسی کلمه ای مطابق با آن وجود ندارد. اما برای ترجمه آن به فارسی از کلماتی مانند ملحقات و یا لوازم جانبی استفاده می کنند. این کلمه بیشتر در صنعت مد و فشن به کار می رود و به لوازم جانبی گفته می شود که باعث بالا رفتن میزان جذابیت استایل های خاص می شود. همانطور که در بالا اشاره کردیم اکسسوری به ملحقات و وسایلی گفته می شود که در کنار عینک مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر جنبه تزیینی دارند. البته در کنار زیبایی می توانند موجب استحکام و مراقبت بیشتر از عینک ها نیز شوند.

انواع اکسسوری عینک

اکسسوری های عینک انواع مختلفی دارد. از کیف عینک و بند عینک گرفته تا دستمال مخصوص تمیز کردن عینک و اسپری ها می توانند جزو اکسسوری عینک در نظر گرفته شوند. این که شما از کدام یک از این انواع اکسسوری استفاده کنید، کاملا بستگی به سلیقه و نیاز شما دارد. بسیاری از افراد برای عینک های طبی خصوصا از نوع نزدیک بین و مطالعه خود از بند عینک استفاده می کنند. تا در زمان هایی که نیاز به عینک ندارند، آن را از چشم خود در بیاورند. از طرفی اگر شما فردی هستید که دائما عینک خود را فراموش کرده و گم می کنید، بند عینک می تواند به شما کمک زیادی کند.

چرا عینک نیاز به اکسسوری دارد؟

استفاده از عینک های طبی و یا عینک های آفتابی در میان اکثریت مردم رواج پیدا کرده است. استفاده از عینک به هر دلیل موجب محافظت از چشم ها در برابر عوامل مختلف می شود. امروزه توجه به استایل و استفاده از اکسسوری های مناسب با نوع استایل افراد بسیار بیشتر از گذشته دیده می شود. استفاده از اکسسوری های مخصوص به عینک هم یکی از این موارد است.

اکسسوری های عینک که شامل جعبه عینک، بند عینک، دستمال و اسپری مخصوص تمیز کردن عینک هستند، در کنار زیبایی می توانند موجب محافظت و مراقبت بیشتر از عینک ها هم شوند. مثلا با استفاده از بند عینک می توانید از افتادن عینک بر روی زمین و شکستن شیشه آن جلوگیری کنید. با استفاده از جعبه عینک های مقاوم و محکم می توانید مانع از وارد شدن فشار به عینک ها، کج شدن دسته آن ها و یا شکستن قاب و شیشه عینک شوید.

همچنین با استفاده از اسپری ها و دستمال های مخصوص به عینک می توانید مانع از ایجاد خط و خش و یا کدر شدن شیشه عینک به مرور زمان شوید. بنابراین استفاده از اکسسوری های عینک لزوما به هدف زیبایی نبوده و می تواند موجب نگهداری و مراقبت بهتر و بیشتر و در نتیجه طول عمر بالاتر عینک ها نیز شود.

انواع اکسسوری عینک (جعبه، بند، دستمال، اسپری)

همانطور که گفتیم اکسسوری های عینک انواع و مدل های مختلفی دارند که کاربرد هر کدام از آن ها نیز متفاوت است. در رابطه با اکسسوری عینک، مهم ترین موضوع کیفیت محصول خریداری شده است چرا که محصول بی کیفیت می تواند به عینک شما آسیب بزند و یا طول عمر پایینی داشته باشد. شما می توانید انواع اکسسوری عینک را به صورت آنلاین از فروشگاه آنلاین عینک تهیه نمایید. در ادامه به معرفی چند نمونه از اکسسوری های مخصوص به عینک خواهیم پرداخت.

جعبه عینک

یکی از انواع اکسسوری که همه افراد به آن نیاز دارند، جعبه عینک است. جعبه عینک برای نگهداری عینک مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی زمانی که عینکی را خریداری می کنید، حتما یک جعبه عینک یا کیف نگهدارنده عینک هم از فروشنده خواهید گرفت. اما امروزه مدل های بسیار زیبا و با کیفیتی از جعبه های عینک ساخته می شوند. این مدل ها در کنار زیبایی فوق العاده ای که دارند می توانند به خوبی از عینک های گران قیمت شما مراقبت کنند. قرار دادن عینک های طبی و یا آفتابی درون جعبه های مخصوص عینک می تواند از خرابی و وارد شدن آسیب های مختلف به عینک ها جلوگیری کند. بهتر است هر زمانی که نیاز به عینک خود نداشتید، آن را درون جعبه قرار دهید. از قرار دادن عینک خود به تنهایی درون کیف و یا روی داشبورد ماشین بپرهیزید. استفاده از جعبه های عینک می تواند باعث گم نکردن عینکتان و پیدا کردن زودتر آن در میان وسایل مختلف شود.

بند عینک

بند عینک همان بندی است که به عینک خود متصل می کنید تا عینک همواره همراه شما باشد. استفاده از بند عینک مزایا و فواید زیادی دارد. اولین و مهمترین فایده آن جلوگیری از فراموش کردن عینک و یا گم کردن آن است. با استفاده از بند عینک، عینکتان همیشه همراه و نزدیک به شما خواهد بود. از طرفی، دیگر مجبور نخواهید بود در زمانی که نمی خواهید از عینک استفاده کنید آن را درون کیفتان قرار دهید. چون در این صورت شیشه عینکتان دچار خط و خش های زیادی می شود. امروزه بند عینک ها در مدل های مختلف و با استفاده از وسایل تزیینی زیادی مانند مروارید، سنگ، نگین، چرم و غیره ساخته می شوند و نقش زیادی در زیبایی و استایل افراد دارند. در انتخاب انواع مختلف بند های عینک باید شرایط افراد را هم در نظر بگیرید. به طور کلی خرید بند عینک های مرواریدی و یا نگین دار برای کودکان زیر سه سال توصیه نمی شود. از طرفی برای کودکان بزرگتر هم بهتر است از بند های ساده استفاده کنید تا تمرکز کودک را بر هم نزند و موجب حواس پرتی او نشود.

دستمال عینک

برای تمیز کردن عینک ها بهتر است از دستمال های مخصوص به این کار که از جنس میکرو فیبر هستند، استفاده کنید. استفاده از دستمال کاغذی و یا سایر انواع مختلف پارچه های می تواند باعث ایجاد خط و خش بر روی عدسی و شیشه عینک تان شود. دستمال های عینک در طرح ها و مدل های مختلفی تولید می شود که بنابر سلیقه خودتان می توانید نمونه های مختلفی از آن ها را انتخاب و خریداری کنید.

انواع اکسسوری عینک

اسپری عینک

اسپری عینک محلولی است که می تواند تمام لک های موجود بر روی شیشه و عدسی عینک ها را به راحتی پاک کند. با استفاده از اسپری عینک دیگر نیاز به فشار آوردن به شیشه ها و یا حتی شستن عینک برای از بین بردن برخی از لکه ها نخواهید داشت. این اسپری ها شامل مقدار زیادی الکل و آب و مواد تمیز کننده بوده و به راحتی عینک شما را تمیز می کنند. البته در کنار استفاده از اسپری عینک بهتر است از دستمال های میکرو فیبر مخصوص به این کار استفاده کنید.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :