داستان خرگوشی که بخاطر انسان‌ها کور شد!

1,227

هشتگ saveralph یا رالف را نجات دهيد چند روزیست که جهانی شده و انیمیشن کوتاهی تحت این عنوان در فضای مجازی دست به دست می‌شود. انیمیشنی که شاید در نگاه اول عادی باشد، اما هرچقدر به جلو پیش می‌رود، تلخ و تلخ تر میشود. به همین بهانه وظیفه خود دانستیم که راجع به این موضوع اطلاع رسانی کنیم. شاید هنوز هم خیلی از آدم‌ها از انجام این آزمایش‌ها مطلع نباشند.

رالف را نجات دهید

داستان رالفِ خرگوش از چه قرار است؟

اخیـرا انیـمیشن کوتاهـی بـا نـام «رالف را نجـات دهیـد» در فضـای مجازی وایرال شده و با واکنش‌های مختلفی همراه بوده است. در این انیمیشن زندگی روزمره خرگوشی به نـام رالـف، کـه مـورد تسـت لوازم آرایـشی توسط انسان‌ها قرار می‌گیرد و بینایی خود را از دست می‌دهد، نمایش داده می‌شود.

رالف را نجات دهید

واقعا لوازم آرایشی روی خرگوش‌ها تست می‌شوند؟

شاید این داستان تلخ برایتان قابل باور نباشد، اما حقیقت دارد. بسیاری از برندهای لوازم آرایشی دنیا برای اینکه به مردم ضمانت کیفیت دهند، لوازم آرایشی خود را روی خرگوش‌ها آزمایش می‌کنند. همین امر سبب گشته که سالیانه 20 هزار خرگوش، بخاطر سلامت و زیبایی انسان‌ها جان خود را در آزمایشگاه‌ها از دست بدهند.

رالف را نجات دهید

چرا برای این آزمایش‌ها از خرگوش‌ها استفاده می‌کنند؟

دلایل چندان علمی برای استفاده از خرگوش‌ها در این آزمایش‌ها وجود ندارد. شایـد اصلی‌تریـن دلایـل را بتوانیـم آرام بـودن و کوچک بـودن خرگوش‌ها و در وهله دوم، هزیـنه کمتر استفاده از آن‌ها بدانیـم. اما به طور کلی نمی‌توانیم تست‌های حیوانی را چندان موثر بدانیم زیرا ژنتیک بدن انسان‌ها کاملا متفاوت از حیوانات است.

چه حیوانات دیگری مورد آزمایش قرار می‌گیرند؟

تنها خرگوش‌ها نیستند که مورد آزمایش لوازم آرایـشی قرار می‌گیـرند. موش‌ها، سگ‌ها و خوکچه‌های هندی از دیگر حیواناتی هستـند که در آزمایشگاه‌ها مورد تسـت قرار می‌گیـرند و بسیـاری از آن‌ها نیـز مانند خرگوش‌ها جان خود را از دست می‌دهند. جالب است بدانید در برخی مواقـع و در مراحل پایـانی تست‌ها، از انـسان‌ها نیـز استفاده می‌شود.

رالف را نجات دهید

چگونه به حیواناتی که مورد آزمایش قرار می‌گیرند، کمک کنیم؟

اصلی‌تریـن راهی که می‌تـوانید برای نجـات رالـفِ خرگوش و حیـوانات دیگری که سرنوشتی مشابه او دارند، مقابله کنید این است که از خریدن لوازم آرایـشی از برنـدهایی که حیوانات را مورد آزمایـش قرار می‌دهنـد بپرهیزید. محصولات آرایشی که بدون تست حیوانات تولید می‌شوند از مواد بی‌خطری استفاده می‌کنند و به همین خاطر ایمن‌تر هستند.

لوازم آرایشی بدون تست حیوانی را چگونه تشخیص دهیم؟

محصولات آرایشی که بدون تست حیوانی تولیـد می‌شوند، کرالتی فری (Cruelty-Free) نامیده می‌شوند. برای تشخیص این لوازم آرایش، دو راه اصلی پیش روی شماسـت. راه اول اینکه لوگوی خرگوش کرالتی فری را روی محصول بیابید و راه دوم اینکه نام برند را در لیست برندهایی که محصولات آرایشی بدون تست حیوانی تولیـد می‌کنـند، جستجو کنیـد.

رالف را نجات دهید

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :