تحریریه چی بپوشم در
7,314

راهنمای کامل استایل مردانه با تیشرت اسپرت

راهنمای کامل استایل مردانه با تیشرت اسپرت

در هر موقعیتی اگر به دنبال یک استایل مردانه شاد و پرهیجان و البته راحت باشیم بی هیچ تردیدی سراغ تیشرت اسپرت می‌رویم. این نوع از تیشرت‌ها با طرح‌های جالب و جنس‌های سبکی که دارند برای فعالیت‌های طولانی و سخت ورزشی طراحی شده‌اند اما به همان محیط راضی نبودند و حالا حتی در محیط‌های روزمره و برخی مهمانی‌ها نیز نمونه‌هایی از آن‌ها را می‌بینیم که به بهترین شکل استایل شده‌اند.

راهنمای کامل استایل مردانه با تیشرت اسپرت

جنس و نوع بافت تیشرت اسپرت را درنظر بگیرید

راهنمای کامل استایل مردانه با تیشرت اسپرت

لباس‌های اسپورت در بیشتر مواقع از پارچه‌های نفوذپذیر و با تنفس‌پذیری بالا تهیه شده‌اند که به راحتی در فعالیت‌های گوناگون ورزشی، بدون فشار به قسمت‌های مختلف بدن، مورد استفاده قرار بگیرند. اما در برخی از موارد، سازندگان برای تولید این لباس‌ها از پلاستیک یا پارچه‌هایی از این دست استفاده می‌کنند که ممکن است برای همه فعالیت‌های ورزشی مناسب نباشد.

البته که هرکدام از پارچه‌های مورد استفاده در تیشرت‌های اسپورت مردانه، مزیت‌های مختص به خودشان را دارند؛ برای نمونه، پارچه‌های پنبه معمولا تنفس‌پذیری بالاتری نسبت به سایر پارچه‌ها دارند و راحت و نرم هستند، پلی‌استرها بهترین گزینه برای افرادی محسوب می‌شوند که از چروک لباسهایشان فراری‌اند و الیاف بامبو همگی آنتی‌باکتریال بوده و با قابلیت جذب رطوبت بالا برای افراد حساس انتخاب مناسب‌تری به شمار می‌آیند. برای اینکه از مزایای دو یا چند مورد از این الیاف یادشده به طور همزمان برخوردار شوید می‌توانید لباس‌های اسپوت با پارچه‌های ترکیبی را تهیه کنید.

سایز و اندازه تیشرت اسپرت را دقیق اندازه‌گیری کنید

راهنمای کامل استایل مردانه با تیشرت اسپرت

اندازه‌گیری دقیق و اصولی تیشرت اسپورت شما را از عوارض بعدی که ممکن است در اثر انتخاب سایز اشتباه نصیبتان شود، محافظت می‌کند. لباس‌های اسپورت و ورزشی ذاتا لباس‌هایی راحت هستند و در انواع مختلفی از ورزش‌ها به طور معمول قواره آزاد دارند تا ورزشکار به راحتی بتواند اندام‌های خود را در آن به حرکت درآورد.

بنابراین انتخاب سایز اشتباه در آخر فعالیت ورزشی شما را نیز در معرض ریسک قرار می‌دهد. برای اینکه اندازه‌گیری دقیقی از سایز خود به دست آورید می‌توانید از یک متر کمک بگیرید. برای این کار باید اندازه‌های دور سینه، دور کمر و طول تیشرت را به درستی اندازه‌گیری کنید و سپس با مراجعه به جدول سایزبندی لباس، تیشرت متناسب با اندام بدنی خود را انتخاب کنید.

رنگ و طرح تیشرت اسپرت را دست کم نگیرید

راهنمای کامل استایل مردانه با تیشرت اسپرت

موقعیت‌هایی که یک تیشرت مردانه اسپرت در آن‌ها قابل استقفاده است به طور معمول فضاهایی با هیجان بالا و سرزنده است. با این توصیف لباسی که در این اتمسفر می‌پوشید نمی‌تواند صرفا لباسی ساده و معمولی با طرح‌های روزمره باشد؛ ان هم از این جهت که ممکن است تاثیر فضا را آنطور که باید جذب نکرده و یکدستی مناسب را با آن ایجاد نکند.

البته که برای اینکه ست ورزشی کاربردی‌تری داشته باشید خوب است اول به سراغ رنگ‌های نود و خنثی بروید؛ اما اگر به دنبال هیجان بیشتر هستید، رنگ‌های زنده‌تری را انتخاب کنید. در انتخاب طرح و پترن تیشرت اسپورت نیز سه انتخاب متفاوت پیش روی خود دارید؛ می‌توانید تیشرت‌های ساده و یا بدون طرح را انتخاب کنید یا تیشرت‌هایی با طرح‌های بزرگ و چشمگیر با پترن‌های شلوغ داشته باشید، اما گزینه آخر و شاید بهترین انتخاب برای موقعیت‌های متنوع این است که حد وسطی را انتخاب کرده و تیشرت‌های ساده با طراحی‌های مینیمال را در سبد خرید خود قرار دهید.

از دیگر مواردی که خوب است در این قسمت به آن توجه کنید، نوع یقه لباس است که آن هم با توجه به نوع ورزش و یا استایلی که می‌خواهید با لباس اسپورت داشته باشید، متفاوت است. درنظر داشته باشید که به طور کلی، تیشرت‌هایی با یقه گرد ظاهر کلاسیک‌تری را به استایل می‌دهند و انواع یقه هفت بیشتر برای افرادی با گردن‌های بلند مناسب‌اند. پولوشرت‌ها نیز یقه‌های جذابی برای کاربردهای ورزشی و روزمره به شمار می‌آیند.

به نوع دوخت و نحوه نگهداری تیشرت اسپورت دقت کنید

راهنمای کامل استایل مردانه با تیشرت اسپرت

نوع دوخت لباس از دیگر مواردی است که تاثیر زیادی بر روی ظاهر لباس اسپورت دارد و می‌تواند میزان جذابیت آن را تحث تاثیر قرار دهد. هرچه دوخت یک لباس محکم‌تر و دقیق‌تر باشد، به همان اندازه کیفیت آن بالاتر است. حتی برخی از طرح‌ها روی لباس اسپورت به صورت گلدوزی روی آن‌ها درج می‌شود که مرتب بودن آن‌ها و میزان کاری که از طراح برده است بر میزان قیمت آن تاثیرگذار است.

برندهای معروف تولیدکننده پوشاک مردانه اسپورت به طور معمول لباس‌های باکیفیت با دوخت کارشناسی‌شده را به فروش می‌گذارند؛ با این حال برندهای معتبری در ایران هم در این زمینه فعالیت می‌کنند که محصولات آن‌ها رضایت بالایی داشته و با نمونه‌های خارجی برابری می‌کند. در همین راستا، خرید ار نمونه‌های ایرانی پوشاک اسپورت بسیار باارزش‌تر از خرید نسخه‌های فیک و تقلبی اجناس خارجی است که از کیفیت و دوخت بسایر ضعیفی برخوردار هستند.

البته در اینجا علاوه‌بر نوع برند و جنس و دوخت لباس، نحوه مراقبت شما از آن هم بسیار اهمیت دارد. برای لباس‌های حساس بهترین راهکار سپردن آن‌ها به خشکشویی‌ها است، اما اگر اصرار دارید در منزل لباس خود را بشویید، بهتر است به برچسب‌های مراقبتی متصل به آن توجه کرده و یا از فروشنده درباره نحوه صحیح مراقبت از آن سوال کنید.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :