5 نکته برای مراقبت و آراستن چتری مو

چتری مو از مواردی است که می‌تواند تفاوت‌های زیادی در چهره به وجود آورد اگرچه تصور می‌شود این مدل به همه نمی‌آید اما برای هر فرم چهره‌ای مدل مناسب چتری وجود دارد. آراستن موی چتری‌دار یکی از کارهای مشکلی است که باعث می‌شود بیشتر خانم‌ها پس از مدتی عطای چتری را به لقای آن ببخشند. 5 نکته برای مراقبت و آراستن چتری مو را در این مطلب بخوانید.

ad banner

نکته اول

برای شستشوی موهای چتری از شامپوهای نرم کننده و مرطوب کننده استفاده نکنید و به جای آن از شامپوهای حجم دهنده استفاده کنید. این کار باعث می‌شود چتری‌های شما حجم پیدا کند و به سر نچسبد.

5 نکته برای مراقبت و آراستن چتری مو

نکته دوم

برای حالت دادن به چتری‌ها عجله کنید و بلافاصله بعد از حمام این کار را انجام دهید چون چتری‌ها به سرعت خشک می‌شوند و حالت دادن آن‌ها پس از آن مشکل خواهد بود. سشوار را از بالا روی چتری‌ها بگیرید و آن‌ها را شانه کنید.

نکته سوم

دقت کنید که مواد مراقبت پوست مثل ضدآفتاب و مرطوب کننده با چتری شما تماس پیدا نکند. ابتدا آن‌ها را با گیره جمع کنید و پس از آن که مواد کاملا جذب پوست شد چتری‌ها را روی صورت بریزید. البته استفاده از اسپری مو کمک می‌کند تا عایقی بین چتری و پوست ایجاد شود و حالت چتری خراب نشود.

5 نکته برای مراقبت و آراستن چتری مو

نکته چهارم

چرب شدن چتری‌ها حالت آن‌ها را خراب می‌کند و هر روز هم نمی‌توان آن ها را شست در نتیجه برای خنثی کردن چربی می‌توانید از مقدار کمی شامپوی خشک استفاده کنید.

نکته پنجم

اگر امکان استفاده از شامپوی خشک را ندارید لازم نیست کامل حمام کنید حتی نیازی نیست تمام موها را بشویید، فقط چتری‌ها را زیر شیر آب بگیرید و از یکی دو قطره شامپو برای شستن و تمیز کردن آن استفاده کنید.

5 نکته برای مراقبت و آراستن چتری مو

مطالب مرتبط:

1- 5 مدل موی آسان برای خانم های تنبل

2- راه هایی برای ماندگاری مدل مو

3- بهترین مدل موی زنانه با توجه به جنس و فرم مو

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :