کاپشن و پالتو و بارانی مردانه

انتخاب کاپشن مردانه، بارانی مردانه و یا پالتو مردانه

کاپشن ، بارانی و پالتو مردانه از انواع لباس‌های زمستانی هستند که باتوجه به ساختار چند لایه خود می‌توانند مانع از ورود سرما به سطح پوست بدن شوند. همچنین این مدل لباس زمستانی مانع از نفوذ باران و برف به سطح پوست خواهند شد.

راهنمای خرید کاپشن مردانه

اگر از هواداران تیپ اسپرت مردانه باشید، مطمئنا به یک کاپشن خوش دوخت و البته گرم نیاز خواهید داشت. اما برای انتخاب یک کاپشن مردانه باید به موارد زیر توجه داشت:

جنس کاپشن مردانه: ترجیحا مدلی را انتخاب کنید که الکتریسیته ساکن ایجاد نکند و همچنین پارچه آن به نسبت لطیف باشد.

ضد آب بودن کاشپن مردانه: همه کاپشن‌های مردانه ضد آب نیستند. اگر برای روزای برفی و بارانی انتخاب می‌کنید به سراغ کاپشن چرم وکاپشن های شمعی و نایلونی باشید.

راهنمای خرید بارانی مردانه

بارانی معمولا دارای انواع متفاوت تری نسبت به پالتو است. ولی از نظر رنگ، معمولا یکی از رنگ‌های خاکی، سبز، نخودی و مشکی است. برای انتخاب بارانی مردانه به چه مواردی توجه کنیم:

جنس بارانی مردانه: بارانی نیز معمولا از پارچه گاباردین، کتان و یا چرم ساخته می‌شود که هر کدام را براساس نیاز خود می‌توانید انتخاب کنید.

نحوه قرارگیری دکمه بارانی مردانه: انواع یک طرف دکمه دار، دو طرف دکمه دار از مدل‌های رایج و کلاسیک بارانی به شمار می‌روند.

راهنمای خرید پالتو مردانه

یک پالتو مردانه شیک را می‌توان با کت و شلوار و یا لباس رسمی پوشید. گرم بودن و متناسب فرم بدن بودن از مهم مواردی است که باید مدنظر قرار داد، اما برای خرید پالتو مردانه به موارد زیر توجه کنید:

جنس پالتو مردانه: پشم و پارچه کشمیر از مواردی هستند که در تولید پالتو از آن استفاده می شود. پالتوهای پشمی سنگین‌تر، ارزان‌تر و گرم تر از انواع کشمیری هستند، اما از نظر ظرافت و زیبایی دوخت هیچ پالتویی به زیبایی پالتو دوخته شده از پارچه کشمیری نیست.

طول پالتو مردانه: طول مناسب برای این مدل لباس زمستانی تا روی زانو است. علت آن نیز این است که در برابر سرما محافظت بیشتری می‌کند و همچنین از نظر ظاهری زیباتر خواهد بود.