پیراهن و لباس مجلسی

راهنمای انتخاب لباس مجلسی

دعوت شدن به عروسی و مهمانی هر چند اتفاق خوب و خوشحال کننده ای است اما انتخاب این که برای عروسی چه لباسی بپوشیم بسیار سخت و استرس آور است و همیشه بین لباس های مختلف، مدل ها، رنگ ها و انتخاب های متعدد سردرگم می شویم.  سعی کنید ۴ تا ۶ هفته قبل از این مهمانی یا عروسی مهم برای خرید یا آماده کردن لباس اقدام کنید. اگر زودتر شروع کنید ممکن است با دیدن مدل های دیگر نظرتان تغییر کند و یا دچار تغییر سایز شوید و اگر دیرتر اقدام کنید ممکن است به موقع آماده نشوید. انتخاب لباس شامل سه مرحله است: انتخاب مدل، انتخاب پارچه و انتخاب اکسسوری ها.

انتخاب رنگ لباس مجلسی

.افرادی که دارای پوست‌های معمولی (نه تیره و نه روشن) هستند می‌توانند تقریبا از هر رنگ لباسی استفاده کنند. رنگ‌های مناسب این گروه عبارتند از بژ، آبی، سرمه‌ای، مشکی و صورتی و رنگ‌های نامناسب این افراد مغز پسته‌ای، بنفش، قهوه‌ای تیره است. پوست‌های روشن یعنی افرادی که معمولا موی روشن و رنگ چشم آنها سبز، آبی، خاکستری یا قهوه‌ای روشن است بهتر است رنگی را به کار ببرند که با رنگ پوستشان تضاد داشته باشد. به طور مثال رنگ‌های مناسب این گروه شامل آبی ملایم، قهوه‌ای بژ، آبی سیر و هر رنگی غیر از سفید است. اگر پوست تیره‌ای دارید،  باید لباسی را انتخاب کنید که با رنگ‌های تیره مغایرت داشته باشد. این مغایرت چهره را از یکنواختی بیرون می‌آورد و باعث جذابیت بیشتر فرد می‌گردد. 

انتخاب لباس مجلسی بر اساس فرم اندام 

خانم های لاغر هنگام انتخاب لباس مجلسی باید به دنبال مدل هایی باشند که ظرافت و زیبایی به اندام آن‌ها ببخشد. لباس های بلند و توری که در قسمت کمر تنگ شده باشد و یقه پف و چین دار داشته باشد برای افراد قد بلند مناسب خواهد بود. خانم هایی که اندام ساعت شنی دارند می توانند هر مدل لباسی را انتخاب کند. مدل های غیر قرینه مانند یک شانه، مدل های مناسبی برای این افراد است و بهتر است از لباس هایی که انحنای کمر را به خوبی نشان نمی دهند دوری کنند.خانم هایی که قد کوتاه و به طور کلی جثه کوچکی دارند بهتر است در لباس های مجلسی خود از مدل های کوتاه تر که پاها را بلند تر و قد را کشیده تر نشان دهد استفاده کنند.