آیا قوانین استفاده از انواع اکسسوری را می‌دانید؟

انتخاب اکسسوری، گاهی می‌تواند سخت باشد. قوانینی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند اکسسوری‌های مناسبی انتخاب کنید. اشتباه در انتخاب اکسسوری می‌تواند باعث جلوه کمتر زیبایی آن شود.

بیشتر از سه اکسسوری بزرگ، نپوشید

همیشه این امکان وجود دارد که اکسسوری‌های بزرگ را بسته به لباسی که میپوشیم، باهم ست کرد؛ اما هیچوقت بیشتر از سه اکسسوری بزرگ را با هم استفاده نکنید. نکته مهم دیگر این است که این اکسسوری‌های بزرگ حتما باید از لحاظ رنگ، جنس و استایل با هم مطابقت داشته باشند.

 

هیچوقت یقه‌ بزرگ را زیر شال پنهان نکنید

اگر مانتو یا کت شما یقه بزرگی دارد، نیازی به استفاده از شالی بزرگ که آن یقه را بپوشاند نیست. اگر می‌خواهید از روسری یا شال بزرگی به عنوان اکسسوری استفاده کنید، طوری آن را بپوشید که یقه را نپوشاند.

 

جواهرات ست به عنوان اکسسوری

اگر می‌خواهید از سرویس جواهرات ست به عنوان اکسسوری استفاده کنید، حتما از جواهراتی کوچک و ظریف استفاده کنید. جواهرات بزرگ و کلفت، به صورت تکی جذاب‌ترند.

 

کفش شما حتما نباید همرنگ کیفتان باشد

این قانون را فراموش کنید که کیف و کفش باید همرنگ باشند. این دو اکسسوری می‌توانند رنگ‌های متفاوتی نیز داشته باشند. اگر کفش‌هایی با رنگ جیغ دارید، خیلی بهتر است که از کیفی با رنگ روشن و خنثی استفاده کنید.

 

اکسسوری‌های روشن یا لباس روشن؟

اولویت‌های خودتان را تعیین کنید. وقتی می‌خواهیم درباره استایلمان تصمیم بگیریم، ابتدا تعیین می‌کنیم که می‌خواهیم روی کدام قسمت از استایلمان تاکید داشته باشیم؛ حالا انتخاب ما می‌تواند اکسسوری، آرایش، لباس و… باشد. اگر بخواهیم روی همه ابعاد استایل تاکید کنیم، نتیجه جالب نخواهد شد. پس هیچوقت لباسی پر زرق و برق را با اکسسوری‌های پر زرق و برق نپوشید و بالعکس.

 

با لباس مجلسی، ساعت نپوشید

ساعت مچی با لباس‌های اسپورت و کژوال همخوانی دارد و نه لباس مجلسی و شب.

 

دستکش باید با یکی از قسمت‌های دیگر استایل، همرنگ باشد

دستکش یک اکسسوری است که نباید رنگی مستقل از باقی استایل شما داشته باشد. دستکش را با یکی از عناصر استایل مثل کمربند یا کفش، ست کنید.

 

با لباس‌ پاستلی، کفش مشکی نپوشید

اگر لباس‌هایتان رنگ پاستلی دارند، تا می‌توانید از پوشیدن کفش مشکی دوری کنید. لباس‌های پاستلی با کیف و کفش رنگ روشن بهتر به چشم می‌آیند.

 

اکسسوری‌های رنگی رنگی

اگر دوست دارید از اکسسوری‌های رنگی رنگی استفاده کنید، حتما از لباسی با رنگ خنثی استفاده کنید وگرنه استایل شما توازن خود را از دست می‌دهد.دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :