نکاتی که هنگام پوشیدن ترنچ کت باید بدانید

ترنچ کت یا همان کت بارانی، یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین لباسهای مناسب برای فصل پاییز و زمستان است، که هر آقا و خانم خوشتیپی باید دست کم یک مدل آن را در کمد لباسهای خود داشته باشد. متاسفانه بعضی از افراد در هنگام انتخاب یک ترنچ کت مناسب و یا ست کردن آن با لباسهای دیگر حسابی گیج میشوند. پاییز و زمستان فصلهایی هستند که دائما ما را با آب و هوای متغیر خود غافلگیر میکنند. ممکن است یک روز آفتابی زمستانی از خواب بیدار بشوید و تصمیم بگیرید که یک ژاکت نازک و یک جفت کفش کتانی بپوشید. اما با گذشت ساعاتی از روز، هوا کم کم تیره و تاریک شده و باران شروع میکند به باریدن! به همین دلیل بهتر است که همیشه برای چنین اتفاقات غیر منتظره‌ای خودتان را آماده کنید. خوشبختانه در این شرایط ترنچ کت به کمک شما میاید. این مدل کت بسیار شیک و زیبا است، تقریبا با همه چیز به خوبی ست میشود و هیچوقت هم از مد نمیافتد. در مقاله امروز قصد داریم تا نکات مهمی را که باید در هنگام پوشیدن یک ترنچ کت آنها را رعایت کنید، برایتان شرح دهیم. با چی بپوشم همراه باشید!

همانطور که قبلا گفتیم، ترنچ کت یک لباس شیک و جذاب است. اما ممکن است پس از مدتی از پوشیدن آن خسته بشوید و حس کنید که به کمی تنوع نیاز دارید. به همین دلیل بهتر است بدانید که یک ترنچ کت را میتوانید با چه لباسهایی ست کنید. بدین ترتیب، اگر حوصله‌تان از یک استایل سر برود، میتوانید با ترکیب کردن ترنچ کت با لباسهای جدید، استایلهای جدید و زیبایی خلق کنید. نکته اصلی که در هنگام پوشیدن ترنچ کت باید آن را رعایت کنید، این است که زیر آن لباسهای مناسبی بپوشید. در ادامه، چند نکته مهم در این مورد برای شما بیان میکنیم.

نکته اول: مهم است که سایز ترنچ کت کاملا برای شما مناسب باشد؛ ترجیحا به سراغ کتهای سایز بزرگ نروید چون فرم طبیعی و زیبای بدن خودتان در زیر آن پنهان میشود. در هنگام خرید یک ترنچ کت، مطمئن شوید که قسمت شانه‌های آن زیاد از حد برای شما بزرگ نباشد. آستین های آن نیز نباید برایتان خیلی بلند باشند. همچنین، مدل برگردان یقه باید با فرم بدن شما هماهنگ باشد.

نکته دوم: اگر در زیر ترنچ کت خود یک پیراهن زیبا پوشیده‌اید و دلتان نمیخواد که این پیزاهن در زیر کت مخفی شود، میتوانید کمربند ترنچ کت خود را به جای جلوی کمر، در پشت کمر ببندید.

نکته سوم: برای داشتن یک استایل کلاسیک، شیک و ساده، میتوانید در زیر ترنچ کت خود یک پولیور و یک شلوار جین بپوشید و کمربند کت را با یک گره ساده در جلوی کمر ببندید.

نکته چهارم: اگر دوست دارید که در میان لباسهایتان، ترنچ کت تمام توجه دیگران را به خود جلب کند، میتوانید آن را روی یک پیراهن مشکی کوتاه بپوشید و دکمه‌های آن را تا بالا ببندید. یادتان باشد که برای زیباتر شدن استایلتان، بهتر است یک کفش منحصر به فرد و شیک انتخاب کنید که با ترنچ کت هماهنگ بوده و زیبایی آن را دوچندان کند.

نکته پنجم: معمولا همه افراد یک ترنچ کت به رنگ کرم و یا بژ دارند. اما به این معنا نیست که شما نمیتوانید به سراغ رنگهای دیگر بروید. پس بهتر است که از پوشیدن رنگهای دیگر مثل رنگهای پاستلی، قرمز شرابی و یا آبی تیره نترسید و آنها را امتحان کنید!

نکته ششم: آیا شما هم از آن دسته خانمهایی هستید که قد نسبتا کوتاه و استخوان بندی ریزی دارند؟ اصلا نگران نباشید، این مساله نباید مانع بشود که شما ترنچ کت بپوشید. فقط یادتان باشد که قد ترنچ کت خود را کوتاه و حد اکثر تا سر زانو انتخاب کنید. در این حالت قدتان از حالت عادی کوتاهتر به نظر نمیرسد و میتوانید با خیال راحت ترنچ کت بپوشید.

نکته هفتم: اگر از آن دسته خانمهایی هستید که سینه‌های بزرگ و بالا تنه درشتی دارند، بهتر است که از پوشیدن ترنچ کت ۴ دکمه خودداری کنید. چون این کار باعث میشود تا تعادل میان اعضای مختلف بدنتان به هم خورده، و بالا تنه شما از حالت عادی بزرگتر به نظر برسد.

نکته هشتم: اگر دوست دارید استایلی خیابانی و شبیه به افراد مشهور و مدلها داشته باشید، بهتر است به جای پوشیدن ترنچ کت، آن را مانند یک شنل روی شانه‌های خود بیاندازید. این یکی از شیکترین مدلهای استفاده از یک ترنچ کت است.

نکته نهم: معمولا ترنچ کت به عنوان لباسی نیمه رسمی شناخته میشود. اما این به این معنا نیست که شما نمیتوانید آن را برای مناسبتهای کمی رسمیتر بپوشید. کافیست ترنچ کت خود را همراه با یک پیراهن توری و یک جفش کفش پاشنه بلند شیک بپوشید تا استایلی رسمی و زیبا خلق کنید. همچنین، در این حالت بهتر است که جنس ترنچ کت خود را از یک پارچه غیر ساده و کمی رسمی انتخاب کنید تا با لباس و کفشتان هماهنگی داشته باشد.

نکته دهم: اگر قرار است که در یک روز بارانی با ترنچ کت خود از خانه بیرون بروید، بهترین کار این است که آن را همراه با یک لگینگ یا شلوار چرمی بپوشید. در آخر هم این ترکیب را با یک بوت چرمی ست کنید و از هوای دل‌انگیز و بارانی فصل پاییز و زمستان لذت ببرید!

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :