مروری بر کالکشن Ready to Wear بهار 2021 الکساندر مک‌کویین

طراح اصلی مجموعه جدید الکساندر مک‌کویین، کالکشن آماده برای بهار 2021، سارا بورتون است که این کار را تحت نظارت مدیر اجرایی مجموعه، جاناتان گلیزر انجام داده است.

 

مطالب مرتبط:

کالکشن جدید برند میومیو چه چیزی برای گفتن داشت؟ (مجموعه بهاره میومیو)

نگاهی به کالکشن شاد و جذاب بهار و تابستان ۲۰۲۱ تام فورد!

نگاهی به کالکشن جدید شنل در فشن شوی پاریس

 

ویژگی کالکشن‌های الکساندر مک‌کویین

این کالکشن نیز مانند اکثر مجموعه‌های برند الکساندر مک‌کویین، بی روحی خاص خود و المان‌های اگزجره و اغراق شده مانند آستین پفی بزرگ، چین‌های خاص دامن را حفظ کرده است.

نشانی از رنگ روشن سال یعنی زرد روشن در لباس‌ها دیده نمی‌شود، اما تا دلتان بخواهد از رنگ طوسی درکنار سایر رنگ‌های خنثی مثل سفید و سیاه استفاده شده است.

چهره بی‌روح و آرایش نود مدل‌ها نیز مکمل رنگ لباس‌ها و حالت چهره آن‌هاست.

مک‌کویین در برابر تام فورد

در روزگاری که برندهایی مثل تام فورد از مدل‌های خندان استفاده می‌کنند و رنگ‌های تند و شاد در لباس‌ها به‌کار می‌برند و یا برند دولچه اند گابانا به رنگ‌ها و طرح‌های شاد و پر از گل و بوته فلورانی قدیم، سعی در تزریق امید به مردم دارند، شاید طراحان برند الکساندر مک‌کویین قصد دارند تا نشانی از این همه‌گیری را در لباس‌های خود بنمایند تا روی عبوس این ویروس را در لباس‌های خود نشان بدهد.

جزییات کالکشن کالکشن بهاره

یکی از مهمترین جزئیات این کالکشن، چین‌های مختلف است؛ از سوزنی گرفته تا پلیسه و…؛ چه برروی دامن و چه برروی آستین‌ها؛ که شاید تعدیل‌کننده‌ای است برای مهمترین المان کالکشن حاضر؛ یعنب زوایای تیز لباس‌ها، جنس آهار خورده پارچه‌ها و برش‌های عمودی که باز هم یادآور دوران سخت حال حاضر است.

که همانطور که خود بورتون، طراح اصلی این مجموعه در مصاحبه‌اش عنوان کرده، این شکل‌ها، خطوط و سیلوئت‌ها نشانی از احساسات انسانی و ارتباطات بشری است؛ احساسات و ارتباطاتی که بالا و پایین و سختی و آسانی زیادی دارد.

یکی از کارهایی که در این کالکشن و کالکشن تام فورد مشترک بوده، استفاده از پارچه‌های موجود در انبار بود که با طراحی و نقاشی روی آن‌ها، تبدیل به پارچه‌هایی نو برای لباس‌ها شدند. ابتکاری که دلیلش کرونا و وضعیت یک ساله اخیر در دنیا می‌باشد.

به‌نظر می‌رسد که کرونا و قرنطینه، تاثیری برروی صنعت مد و فشن گذاشته که تا مدت‌ها از بین نخواهد رفت و حتی شاید هیچگاه به حالت قبلی بازنگردد.

برند الکساندر مک‌کویین و قرنطینه

از دیگر شاخصه‌های اکثر لباس‌های این کالکشن، مونوکروم بودن آن‌ها می‌باشد.

به‌نظر می‌رسد ترکیب جالب دو نوع لباس رسمی (فرمال)، یعنی لباس رسمی مهمانی و لباس رسمی کاری (بیزینس) در برخی لباس‌ها، همچون ترکیب کتی با دامن پفی نیز از تاثیرات قرنطینه باشد. لباسی که همزمان برای دو نوع موقعیت مورد استفاده قرار می‌گیرد، آن هم در دورانی که کسی برای مهمانی یا جلسات از منزل بیرون نمی‌آید و قرارها از درون منزل و ازطریق ویدئو کنفرانس‌ها انجام می‌شوند؛ کاری که برند تام فورد با ترکیب لباس راحتی منزل و لباس رسمی کاری در کالکشن اخیر خود انجام داد.

 

نویسنده: شایسته عسگریان

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت پوست شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است