برای هر مدل یقه، چه نوع گردنبندی مناسب است؟

یقه، یکی از متنوع‌ترین اجزای لباس به‌شمار می‌آید؛ این مطلب هم در مورد لباس زنانه صدق می‌کند و هم درمورد لباس مردانه؛ اما مانند بسیاری از موارد دیگر که به استایل و لباس مربوط است، یقه زنانه، تنوع بیشتری دارد. در این بین، یکی از دغدغه‌های خانم‌ها این است که با هر نوع یقه لباسشان، چه نوع گردنبندی به گردن بیاویزند تا هم لباسشان جلوه بیشتری داشته باشد و هم زیورآلاتشان. با ما همراه باشید تا در اینباره بیشتر بدانید.

مطالب مرتبط:

انواع یقه لباس زنانه را بیشتر بشناسید

کدام جواهرات برای کدام مدل یقه؟

انواع لباس زنانه بر اساس فرم یقه

مدل یقه و آستین لباس مجلسی مناسب هر اندام

یقه گرد

یقه گرد را می‌توان یکی از ساده‌ترین انواع یقه‌ها به‌شمار آورد که رواج زیادی نیز درمیان لباس‌های زنانه دارد. بهتر است که همراه این نوع یقه، از سینه‌ریز یا طوق استفاده کنید، زیرا انحنای یقه گرد با شکل منحنی این نوع گردنبندها هارمونی دارد و ازطرفی، شلوغ بودن سینه‌ریز یا طوق از سادگی یقه کم می‌کند.

یقه دکمه‌دار

ترکیب یقه دکمه‌دار با گردنبندهای بزرگ و خاص که اصطلاحا به آن‌ها statement گفته می‌شود، جلوه خاصی به لباس می‌دهد. می‌توان به‌گونه‌ای از گردنبند استفاده کرد که گویی جزوی از یقه و لباس است و درواقع اینگونه یقه را تزیین کرد.

یقه اسکی و یقه بی‌دکمه

یقه اسکی و همینطور یقه بی‌دکمه که یکی زیباترین لباس‌های زنانه (و حتی مردانه) برای فصل سرما هستند، با گردنبندهای مختلفی ست می‌شوند. این نوع یقه‌ها، ساده و شیک هستند و استفاده از یک زنجیر بلند همراه آن‌ها به بلندتر و زیباتر نشان دادن گردنتان کمک می‌کند.

یقه مربعی یا چهارگوش

یکی از سخت‌ترین انتخاب‌ها، انتخاب گردنبند مناسب برای یقه مربعی است، چون هر گردنبندی به این نوع یقه نمی‌آید؛ اما اگر بتوانید گردنبندی پیدا کنید که زاویه داشته باشد، ترکیبی عالی خواهید ساخت. این کار باعث می‌شود که فک و چانه‌تان نیز زاویه‌دارتر و درنتیجه زیباتر نشان داده شود (بنابراین اگر صورتی کشیده و زاویه‌دار دارید، بهتر است که از این ترکیب اجتناب کنید).

یقه هالتری

بهترین ترکیب برای یقه هالتری، استفاده از گردنبندی با آویز مثلثی است. اگر به خطوط اطراف یقه هالتری نگاه کنید، متوجه می‌شوید که این خطوط، تقریبا به‌صورت مثلثی شکل به سمت صورتتان کشیده می‌شوند؛ بنابراین استفاده از آویزی به شکل مثلث درجهت عکس مثلث یقه، این حالت را تعدیل کرده و جلوه زیبایی به شما و لباستان می‌بخشد.

یقه دکلته

اگر یقه دکلته دوست دارید، بهتر است که به فکر استایل مینیمال باشید و تنها از یک چوکر ساده استفاده کنید. خط صاف و مستقیم برش یقه دکلته و برهنه بودن بخش بالای سینه، گردن شما را بلندتر از آنچه که هست نشان می‌دهد و ازطرفی، سادگی چوکر را در چشم اطرافیان، جذاب نشان می‌دهد.

یقه هفت

یقه هفت را می‌توان یکی از شیک‌ترین و درعین‌حال کلاسیک‌ترین یقه‌ها دانست. ترکیب این نوع یقه (به‌خصوص اگر هفتش باز باشد)، با یک گردنبند آویز ظریف و نازک، بسیار کلاسیک و جذاب خواهد شد؛ البته این سبک بیشتر مناسب افرادی است که به استایل مینیمال علاقه دارند و عقیده دارند که «کمتر، غنی‌تر است»؛ در غیر این‌صورت می‌توانید از گردنبند آویزی استفاده کنید که شلوغ‌تر است و زرق‌وبرق بیشتری دارد.دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :