اصول لباس پوشیدن در دوران بارداری

اگر پای صحبت خانم های باردار بنشینید، متوجه می شوید که همه آنها با انتخاب لباس در دوران بارداری مشکل دارند. از آنجا که فرم بدن آنها ماه به ماه تغییر می کند، نه ارزش این را دارد که لباسی نو بخرند و نه می توانند از لباس های قبلی خود استفاده کنند. در این شرایط ما نکاتی را به شما می گوییم تا در این دوران راحت تر و در عین حال جذاب تر لباس بپوشید.

 

مطالب مرتبط:

نکات مهمی که برای خرید لباس بارداری باید بدانید + پیشنهاد خرید

نکاتی در خصوص خرید و انتخاب شلوار جین بارداری

کفش مناسب برای خانم‌های باردار

 

هزینه زیادی برای خرید لباس نپردازید

حتما شما در دوران بارداری، به خصوص اگر اولین بارداری تان باشد، دوست دارید که به بازار بروید و تا می توانید لباس های بارداری بخرید اما یادتان باشد که شما در کل زندگی تان تنها چند ماه مجبور به استفاده از این لباس ها هستید، بنابراین بهتر است که پولتان را خرج لباس هایی که شاید تنها چند بار آنها را می پوشید، نکنید. پیشنهاد ما این است حتی اگر می خواهید لباسی بخرید، مدلی را  انتخاب کنید که کاربردی است و با لباس های زیادی ست می شود. مثلا یک پیراهن تا بالای زانو را هم می توانید با شلوار به تن کنید و هم با ساپورت.

به دنبال لباس های کشی باشید

چیزی که شما بیش از همه در دوران بارداری بدان نیاز دارید، لباس های کشی است. لباس های پنبه ای کشی از بهترین گزینه ها برای این دوران هستند زیرا از یک طرف به دلیل قابلیت کشی که دارند، شما در آن احساس راحتی می کنید و از طرف دیگر قابل استفاده برای ماههای مختلف بارداری هستند.

لگینی باکیفیت تهیه کنید

یکی از لباس های بسیار کاربردی در دوران بارداری، لگین ها هستند. یک لگین مشکی تهیه و آن را با لباس ها مختلف به تن کنید. به عنوان مثال شما می توانید لگین مشکی را با پیراهن، دامن و حتی بلوزهای گشاد بلند بپوشید. خوبی لگین ها این است که به خاطر جنس کشی که دارند برای ماههای مختلف بارداری قابل استفاده هستند و با هر مدل و طرح لباسی به زیبایی ست می شوند.

لباس های همسرتان را قرض بگیرید

یکی از جاهایی که می توانید لباس های مناسب بارداری را پیدا کنید، کمد همسرتان است. شاید به ذهن تان هم نمی رسید که لباس های همسرتان را به تن کنید اما اگر سری به کمد لباس های او بزنید خواهید دید که چه گزینه های زیادی برای پوشیدن پیش رو دارید. از آنجا که تی شرت و پیراهن های آقایان معمولا بزرگ و گشاد هستند، می توانید آنها را به تنهایی یا روی لباس های دیگرتان به تن کنید.

معجزه کمربند را از یاد نبرید

یکی از اکسسوری هایی که شما باید در دوران بارداری از آن استفاده کنید، کمربند است. کمربند فواید بسیاری دارد. به عنوان مثال لباس ها را روی تن شما نگه می دارد یا این که کمر شما را باریک تر نشان می دهد یا حتی می توانید لباس هایتان را به کمک آن به مدل های مختلف در آورید. فقط باید بدانید که آن را کجای کمرتان ببندید. برخلاف گذشته، کمربند دقیقا روی کمر شما قرار نمی گیرد، بلکه شما باید آن را بالای برآمدگی شکم تان ببندید.

کتانی بپوشید

حتما شما هم دوست دارید که در موقعیت های مختلف کفش های عروسکی یا پاشنه بلند به پا کنید اما از اونجا که پا در دوران بارداری ورم می کند و سایز پاهای شما یک یا دو سانت بزرگ تر از حد معمول می شود، پوشیدن آن مدل کفش ها غیر ممکن است. بهترین مدل کفش برای دوران بارداری کتانی است. کتانی ها نه تنها راحت هستند، بلکه به راحتی اندازه پاهایتان می شوند. بنابراین این چند ماه هم با کتانی بگذرانید تا پاهایتان به حالت نرمال خود بازگردد.

از لباس های خیلی گشاد دوری کنید

اگر چه پوشیدن لباس های گشاد به شما در دوران بارداری توصیه می شود اما نباید در این کار زیاده روی کنید. یعنی پوشیدن لباس های خیلی گشاد مناسب شما نیست، از این رو که شما را سنگین تر از حد معمول نشان می دهد.

به جنس پارچه لباس تان دقت کنید

دوران بارداری سختی های زیادی دارد. مثلا شما مدام گرم تان می شود و عرق می کنید، حتی اگر هوا گرم نباشد. به همین دلیل است که باید به جنس پارچه ای که به تن می کنید، دقت کنید. پارچه های سبک و قابل تنفس از بهترین گزینه برای این دوران می باشند. علاوه بر آن، پارچه لباس تان باید به گونه ای باشد که شما بتوانید در آن به راحتی حرکت کنید.

با اکسسوری ها به ظاهرتان تنوع دهید

حتی اگر نمی خواهید هزینه زیادی برای لباس هایتان بپردازید، می توانید با اکسسوری ها استایل تان را جذاب تر کنید. مثلا یک عینک آفتابی، گردنبند یا کلاه می تواند تمام توجهات را از روی لباس شما به سمت خود جلب کند. خوبی اکسسوری ها آن است حتی اگر پول زیادی برای آنها بپردازید، می توانید در دوران پس از بارداری هم از آنها استفاده کنید.

از لباس های رنگی و طرحدار نترسید

برخی از کارشناسان مد معتقدند که لباس های طرحدار شما را چاق تر نشان می دهد، به همین دلیل ممکن است که شما در این دوران لباس های ساده و رنگ های خنثی را به آنها ترجیح دهید در حالی که نظر ما چیز دیگری است. شما می توانید لباس های طرحدار به تن کنید به شرط این که طرح های آن به رنگ های تیره یا به رنگی شبیه به رنگ اکسسوری هایتان باشد تا زیاد در ظاهرتان جلب توجه نکند.

پردیس بختیاری
نویسنده: پردیس بختیاری


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :