آرایش و زیبایی

شخصیت شناسی از طریق رنگ رژ لب

شخصیت شناسی از طریق رنگ رژ لب
نوشته شده توسط محمد رضا

تحقیقات نشان داده که انتخاب رژ لب در بانوان به عنوان رنگی که به آن علاقه دارید گویای خیلی از مسایل است. شخصیت شناسی از طریق رنگ رژ لب عنوان مقاله ای است که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود. 

   شخصیت شناسی از طریق رنگ رژ لب

اما قبل از رفتن سر اصل مطلب بگذارید از کتاب های روانشناسی مشاوره بگیریم. بیشتر مردم یک رنگ مورد علاقه دارند، درست است؟ یک تئوری با نام (ecological valence theory EVT) از دلایل اینکه چرا مردم یک سری رنگ ها را نسبت به یک سری دیگر بیشتر ترجیح می دهند می نویسد. رنگ ها برای این هستند که شما را خوشبین کنند، مثلا اگر مادر شما همیشه بنفش می پوشد شما هم به آن رنگ ترغیب می شوید یا اگر گربه ی مورد علاقه تان مشکی بود شما به مشکی علاقه مند می شوید.

حالا به بحث اصلیمان می رسیم. فرض کنید که شما یک رژ لب انتخاب کرده اید، با یک سری اصول درباره ی شخصیت شما حدس هایی می شود زد:

شما به رنگ قرمز علاقه دارید

شخصیت شناسی از طریق رنگ رژ لب

آدم با اعتماد به نفس، مدافع و از خود راضی هستید با کمی رگه های شیطون بودن. از اینکه مرکز توجهات باشید هیچ عبایی ندارید و در استایلتان می خواهید منحصر به فرد باشید.

به رنگ نارنجی علاقه دارید

شخصیت شناسی از طریق رنگ رژ لب

فرد مثبت اندیش هستید و به اضافه کردن کمی تزیئنات به استایل کلاسیک تان هم علاقه دارید. باتجربه بودن، عدم ریسک پذیری و دمدمی مزاج نبودن از ویژگی های شماست.

شما به صورتی و بنفش علاقه دارید

شخصیت شناسی از طریق رنگ رژ لب

شدیدا دلسوز و جاه طلب  هستید و در شرایطی که باید تصمیم سختی بگیرید سعی می کنید مسیر بی دردسر تر را انتخاب کنید. اهل ولخرجی نیستید.

شما به قهوه ای و خاکستری علاقه دارید

شخصیت شناسی از طریق رنگ رژ لب

آدم قابل اعتماد و خونسردی هستید و اهل نوستالژی های گذشته و شدیدا رومانتیک. اما همیشه یک روحیه ی قوی دارید که از استفاده از آن نمی ترسید.

شما به رنگ خود لب (رنگ های مات) علاقه دارید

شخصیت شناسی از طریق رنگ رژ لب

برخی فکر می کنند که خجالتی هستید ولی شما را کامل نمی شناسند. در واقع شما متواضع و اهل صلح و آرامش هستید و با همه احساس دوستی می کنید. کسانی که در موردی مشاوره و نصیحت نیاز دارند به شما مراجعه می کنند.

محبوب ترین رنگ رژ لب شما کدام است؟

مطالب مرتبط:

۱- ۳ راه برای جلوگیری از تماس رژ لب با دندان ها

۲- راهی زیرکانه برای تست کردن رژ لب

۳- ۳ رژ لبی که هنرمندان هالیوود استفاده می کنند

درباره نویسنده

محمد رضا

چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.